Jump to content

Golf V 2.0 TDI GtSport R-Line


iceman86

Postare recomandată

In dimineata asta mi-au sosit si pragurile de gti impreuna cu cele 4 adaptoare care urmeaza sa fie vopsite si apoi montate pe masina...stiti careva cum si unde vin pozitionate aceste adaptoare? ms

post-9326-0-84741900-1301388982_thumb.jp

Modificat de iceman86
Link către comentariu

Frumos....adaptoarele vin acolo unde ai clipsurile respective pe praguri!

Link către comentariu

Felicitari pentru jante. Legat de praguri, poate te ajuta asta Bafta in continuare, ai o masina superba! wish mine would look like that one day!!

Link către comentariu

Mersi de info...oare merg vopsite pragurile direct sau trebuie smirgheluita suprafata intai??

Link către comentariu

Merg vopsite si direct insa se vor vedea porii aceia prin vopsea,de aceea e recomandat sa le smirgluiesti inainte...;)

Link către comentariu
dany@TuningCars

- suspensie reglabila TA-Technix (pret scazut la fel si riscul de a da gres:)

nu cred ca vei da gresi aici, desi muti cred asta iar dupa ce au luat aceasta suspensie au avut o alta parere.

salut

Link către comentariu

Vin cu o veste nu foarte imbucuratoare pt mine. Recent am aflat k masina are cu 70000 km mai mult decat credeam eu si decat m-a mintit cel de la care am cumparat-o. E greseala mea k nu am testat treaba asta, dar era extrem de plauzibil faptul k masina avea 2 ani jum si 73000 km...din acest motiv m-am hotarat k nu mai are rost sa montez toate piesele ce urmau pe lista de 'upgrades' si stau spre vanzare. Cine e interesat, vedeti signature!

Masina inca ma mai gandesc daca s-o vand sau nu...

Link către comentariu

Deci sa inteleg ca masina de fapt facuse 143.000 de km in doi ani juma?

Link către comentariu

daca a facut 150 mii in 2 ani inseamna ca a fost taxi,man ... Mie mi se pare totusi prea exagerat sincer !

Link către comentariu

Pentru Germania 150 de km pe zi nu ii mult! Gandeste-te ca lucrezi intr-un oras vecin la 75 km si si faci drumul ala zilnic dus intors!

Link către comentariu

Taxi nu a fost sub nici o forma...e prea bine dotat pt un taxi parerea mea. Nu-ti pui kit R-Line sau incalzire stationara daca o folosesti pe taxi...

Link către comentariu

De curiozitate, davides - masina ta cati km pretinde ca are? Urasc remarcile astea gen "a fost taxi sigur, man". :huh:

Serios, nu am stat sa iti citesc topic-ul dar ai pus VagCom-ul pe ea vreodata sa vezi adevarul?

Imi cer scuze de :offtopic:.

O masina deosebita si dotata, eu m-as gandi bine inainte de a o vinde. :rolleyes:

Cheers! :Driver:

Link către comentariu

Daca masina nu are probleme faci cea mai mare greseala daca o vinzi,150 mii pt un vw sunt km putini....am un var care si-a cumparat un golf 2007 din vitan cu 60 mii pe bord iar cand am ajuns in Craiova si am verificat avea de fapt 110 mii!!!ce conteaza daca masina merge impecabil,uzura interioara zici ca este noua la fel si exterior.Eu te sfatuiesc sa nu o vinzi mai ales daca iti place si daca masina este ok,km pe care

Link către comentariu

Nu sunt extrem de multi km dar daca o mai tin si rulez cu ea inca 4-50000 km atunci va fii mai greu de vandut. Plus ca eu intotdeauna mi-am dorit un GTI si nu TDI. M-am decis asupra masinii asteia deoarece era super bine dotata si avea si kit-ul R-Line, care ii confera un aspect exterior mult imbunatatit.

Insa dupa cum spuneam...nu sunt hotarat inca daca s-o vand sau nu...

Link către comentariu

Dar pe langa km in minus, la respectiva verificare ai mai descoperit si alte ''minuni''?

Link către comentariu

Am aflat de dimineata de tine despre faza cu km.

Sfatul meu,vrei cu adevarat GTI,si mai ales poti financiar,vinde-o.

Nu poti acum GTI,mergi cu ea linistit,ca nu s-a stricat peste noapte.

Ce e mai important pt tine,aia sa faci.masina arata fantastic,daca merge ca saptamana trecuta,ai doar o problema la nivel de perceptie,a se citi mansarda,no offence.

Exista masini cum este a ta,a mea(fara a ma umfla in pene),care arata intr-un anume fel,adica aproape noi inside/outside si functionare.asa ca nr de km devine irelevant.

Despre fazele cu pai a fost masina de teste pt cascadorii rasului,mai usor si aruncati un ochi in curte,prea a devenit un obicei prost si romanesc sa comentam despre altii.

Brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu

@sebip: Alte minuni n-am descoperit...nu au fost interventii majore la masina, am putut verifica exact deoarece toate au fost facute la service VW si apar in evidenta lor

@vali_devill: E si o problema de perceptie acum ca am aflat treaba cu km...dar era oarecum si planul meu de cand am cumparat-o...sa o tin un an doi pana gasesc un GTI asa cum imi doresc eu si sa aiba macar 80-90 % din dotarile acestuia.

Voi analiza situatia bine si voi vedea ce decizie sa iau...oricum acel GTI 'ideal pt mine' inca n-a aparut...deci decizia se amana:)

Modificat de iceman86
Link către comentariu

Stai linistit! Daca masina merge bine nu ai de ce sa iti faci probleme. Si a mea cred ca bate probabil 200.000 desi pe bord mai am 500 km si fac 150.000. Eu unu m-am impacat cu ideea asta. Atata timp cat arata bine, merge OK si fara probleme km aia sunt pentru mine doar o cifra. Zici ca v-a fi greu de vandut??? Ma indoiesc de asta... Si daca mai faci cu ea 50.000 tot o sa o vinzi ca painea calda pentru ca e o editie speciala destul de rara. Pe mobile daca cauti cate gasesti ca ea?... maxim 20 de masini si nu toate cu 2.0 TDI de 170.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Nu stiu neaparat daca se gasesc persoane in Romania care sa puna pret pe editia speciala. In Germania da, dar in Romania din pacate nu se aprecieaza asta, nu are lumea cultura necesara.

Oricum, si eu as pastra-o, km nu sunt multi si poti sa fii sigur ca nu o sa obtii cat vrei pe ea, toata lumea o sa traga de pret pentru ca are km modificati.

Profita de ea si nu te mai gandi la asta, fa-ti treburile cu ea si o sa vezi ca o sa uiti de chestia asta.

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!