Jump to content

Golf V 2.0 TDI GtSport R-Line


iceman86

Postare recomandată

@lile: Intr-adevar arata mai interesant stopurile aprinse si pe hayon. ce modificare trebuie facuta pt a le aprinde si pe alea??

Link către comentariu

Damn...me want one, me want one :)

Asta as schimba...climatronicul si clusterul alb de G6

Link către comentariu

Avand in vedere ca rotile mele de vara au fost "imprumutate" de catre altcineva si ca primavara a cam sosit, trebuie sa ma gandesc serios la achizitionarea de noi jante+anvelope. Am gasit ceva interesant ca pret din punctul meu de vedere si este vorba de set complet vara (jante+anvelope). Am sa atasez cateva poze sa va dati si voi cu parerea care dintre variantele alese de mine ar da mai bine...Enjoy!

In primele 2 poze din imaginea compusa este vorba de jante CMS C8 si sunt in 2 variante de culori. In a 3-a poza din aceeasi insiruire sunt Rial Lugano.

Imagine 2: RX 3 care sunt tot la oferta dar fara anvelope (8.5J x 18 ET 35)

Imagine 3: CMS C8 Black (8J x 18 ET 44)

Imagine 4: Rial Lugano (8J x 18 ET 43)

Mentionez ca varianta jantelor CMS (black sau silver) include si anvelope Conti SP3 225/40/18 si au un pret in jur de 880 EUR. Cele Rial sunt ceva mai scumpe si cu anvelope de clasa inferioara.

Toate jantele si anv mentionate sunt noi!!

post-9326-0-25465800-1299930152_thumb.pn

post-9326-0-16073000-1299930192_thumb.jp

post-9326-0-09339700-1299930203_thumb.jp

post-9326-0-36510400-1299930208_thumb.jp

Modificat de iceman86
Link către comentariu

Nu-si da nimeni cu parerea care dintre jantele enumerate ar da mai bine pe masina?? trebuie sa iau o decizie sapt asta si mi-ar prinde bine o parere din exterior...ms

Modificat de iceman86
Link către comentariu

Eu as merge pe BBS. Chiar daca sunt sh, tot BBS raman :D

Link către comentariu

Tocmai am sters varianta cu bbs deoarece una dintre ele a fost lovita si a afectat si anvelopa care s-a bolfat in zona aia...adica ar trebui schimbata...n-are rost zic eu

@cristi_407: a 2-a varianta din prima imagine sau cele din imaginea 2?

Link către comentariu

Rial Lugano arata ca cele originale de Passat CC adica intr-un mare fel.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Nu lua Rial Lugano, sunt o replica nereusita a originalului. Din ce ai enumerat tu, eu as pune CMS C8 Black(poza a treia).

Link către comentariu

Si eu tot pe varianta CMS as merge. Rial Lugano nu arata chiar bine pe Golf.

De ce nu cauti tot ceva OEM?

Spor!

Link către comentariu

CMS e cam la acelasi nivel cu Rial, Borbet, AEZ...ma raportez in functie de pret fiindca alt reper nu am.

Am cautat si jante OEM dar ce am gasit sunt doar sh. Acestea enumerate le pot lua la un pret destul de bun si am siguranta ca n-au nici o defectiune...mai am varianta jantelor de GTI pe 18 dar parca as vrea ceva mai putin comun...

Modificat de iceman86
Link către comentariu

Jantele Detroit arata foarte bine dar parerea mea e ca dau bine doar pe GTI. Nu vreau sa arat ceea ce nu am..:). Mai bine ceva original si mai putin comun.

Link către comentariu

cms c8 ,alea gri de sus din prima poza. chestie de gust oricum, fiecare are pasaricile lui

cele negre nu se vad decat de aproape si cu masina oprita, in rest par capace, si e si masina alba si ar fi contrastul prea puternic zic eu .

Link către comentariu

CMS nu sunt made in Turkey?

mai bine cauta ceva OEM, chiar si sh. dupa parerea mea sunt mult mai rezistente decat unele aftermarket.

Link către comentariu

Revin cu niste noutati...pana la urma mi-am luat total alte jante decat cele prezentate mai sus si anume BBS CV 18". Inca nu au sosit dar in mom in care o vor face le si montez

A doua noutate este ca am fost pe circuitul de la N

post-9326-0-96561700-1300874845_thumb.jp

post-9326-0-65097900-1300875284_thumb.jp

post-9326-0-31516600-1300875403_thumb.jp

Modificat de iceman86
Link către comentariu

Bravo! Sa le stapanesti sanatos. Ai ales o varianta mult mai buna decat ce planuiai sa cumperi.

Spor la modificari!

Link către comentariu

Mersi...am ceva emotii cu ele fiindca sunt de 8.5 latime si ET 37...e posibil sa frece. voi vedea...

post-9326-0-98384500-1300875518_thumb.jp

post-9326-0-21328400-1300875532_thumb.jp

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!