Jump to content

Golf V 2.0 TDI GtSport R-Line


iceman86

Postare recomandată

Grila ramane aceeasi B_U_T...doar bara se schimba...mie imi place mai mult grila neagra decat cea cromata, avand in vedere culoarea masinii. Contrastul este mult mai bun in varianta neagra a grilei decat cea cromata!

Link către comentariu
  • 2 months later...

Hristos A Inviat!

Cu ocazia sarbatorilor de Paste si datorita lipsei de ocupatie, am facut un photo shooting golfinului. Totodata in urma cu o saptamana am schimbat si bara fata, care fusese avariata iarna asta.

In alta ordine de idei, ma bate gandul sa colantez plafonul cu folie neagra lucioasa, in acelasi ton cu trapa. Am vazut cateva golf-uri albe colantate si din punctul meu de vedere aratau bine. Voi ce parere aveti?

post-9326-0-32540200-1334562657_thumb.jp

post-9326-0-13688900-1334562688_thumb.jp

post-9326-0-74291300-1334562701_thumb.jp

post-9326-0-92090900-1334562712_thumb.jp

post-9326-0-11545600-1334562723_thumb.jp

Link către comentariu

Masina asta arata demential.felicitari pentru investitii.E unul dintre cele mai frumose si dotate mk V pe care eu unul le-am vazut.si se conduce super.astept privilegiul unui drum mai lung sa ma incante:p.stima

Link către comentariu

Am avut plafonul facut negru lucios si sincer sa iti zic acum mi se pare kitchy :) Eu "votez" NU.

Ai putea in schimb sa optezi pt oglinzi colate carbon si poate capota.just a thought

Link către comentariu

Adevarat a Inviat!

Dupa cum ti-am spus si cand ne-am vazut, cred ca un plafon negru i-ar strica din farmec.

Daca vrei sa-i faci ceva, antena mi se pare ca arata cam...ciudat.

Link către comentariu

O sa dea bine cu plafonul negru. Eventual poti face si oglinzile la fel.

Arata intr-un mare fel masina.

Pana la urma, observ ca ai luat tot bara de GT(i), nu de Jetta pe fata.

Link către comentariu

Nu plafon negru, se vede frumos trapa asa. :D

Frumoase jantele, mai ii lipseste ceva masinii? :))

Link către comentariu

N-are nevoie. Sunt mai mult decat suficiente farurile Hella Xenon Look :D

Link către comentariu

Masina asta arata demential.felicitari pentru investitii.E unul dintre cele mai frumose si dotate mk V pe care eu unul le-am vazut.si se conduce super.astept privilegiul unui drum mai lung sa ma incante:p.stima

mersi mariusik...si bora ta e mai speciala datorita dotarilor pe care le are si mai ales datorita modului in care este intretinuta! ;)

facem facem un drum...pana in Germania! :D

O sa dea bine cu plafonul negru. Eventual poti face si oglinzile la fel.

Arata intr-un mare fel masina.

Pana la urma, observ ca ai luat tot bara de GT(i), nu de Jetta pe fata.

cand am cumparat-o, credeam ca e de jetta, insa s-a dovedit a fi chiar ce ce-mi trebuie...adica de GT(I).

Xenon OEM :D

deja setul este aproape complet...imi mai lipseste instalatia de autoleveling...daca are careva ceva info despre senzori va rog sa anuntati

N-are nevoie. Sunt mai mult decat suficiente farurile Hella Xenon Look :D

farurile sunt oem, nu hella xenon look, insa instalatia este aftermarket (drosere, becuri, ignitere)

vis-a-vis de plafon...ma mai gandesc daca sa-l colantez ori ba!

Link către comentariu
Master_Blaster

Masina e f frumoasa dar iti trebuie alte suporturi de numere sau cel mai bine lipesti numarul de bara.

Ar merge plafonul negru dar asa nu o sa se mai vada trapa... si nici antena.

Link către comentariu

Voi incerca intr-o zi sa lipesc placutele si sa renunt la suporturi. Momentan caut instalatia de autoleveling, care e al naibii de greu de gasit. Am gasit ceva pe ebay, insa doar senzorii, fara cablaje si motorasele din far...cea mai simpla solutie ar fi kufatec.de insa setul e la 400 eur...cam mult parerea mea...

Sper totusi sa gasesc pana la urma

Link către comentariu

E scump pe kufatec Radu dar macar ai garantia ca sunt piesele noi si ai garantie la ele, pe cand de la dezmembrari...ia legatura cu Al Bundy si cauta corespondente si la audi si seat sau skoda, pentru montaj apeleaza tot la el, o sa iasa totul OEM. Sigur gasesti ceva...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Intradevar arata foarte foarte bine masina!ai putea o idee mai jos sa fie insa pentru o masina de zi cu zi arata absolut superb!Renunta la suportii de numar!

Link către comentariu

Superba! si facuta cu Bun Gust... multi Km fara incidente neplacute, si sa te bucuri de ea :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Spotted :D superba masinuta domnule :)

post-49779-13357951690594_thumb.jpg

ce de paparazzi domne'!:)

multumesc!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cateva poze de aseara :D

post-49779-0-83440200-1336556916_thumb.j post-49779-0-57956400-1336556924_thumb.j post-49779-0-02245000-1336556930_thumb.j post-49779-0-25551100-1336556936_thumb.j

Beautiful ride :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

refreshing under a tree...

Din pacate trebuie sa ma despart de jantele actuale datorita faptului ca in mai anumite situatii si conditii am intampinat problema frecarii rotii/anvelopei de aripa...asta se datoreaza faptului ca ET-ul este de 37, ceea ce "scoate" roata mult prea in exterior si a faptului ca suspensia este sport, adica -15mm fata de suspensia basic. Posibil ca la echiparile comfortline sau trendline, acest lucru sa nu fie o problema, deoarece distanta dintre roata si aripa este suficient de mare incat sa nu se atinga.

Cine este interesat de ele, se regasesc in aria "vanzari jante+anvelope"!

Wish u all a nice day!

post-9326-0-13479800-1340779308_thumb.jp

post-9326-0-53715100-1340779313_thumb.jp

post-9326-0-56531400-1340779318_thumb.jp

Link către comentariu
  • 3 months later...

Revin dupa o perioada indelungata de "silenzio-stampa"! Intre timp am hotarat sa pastrez masina cel putin inca un an, dupa care voi vedea ce decizie va urma...

Ultima interventie la masina a fost inlocuirea stopului de frana suplimentar integrat in spoilerul spate. Acu 6 luni a inceput sa nu mai functioneze la intensitate maxima si pe parcurs a tot scazut in intensitate pana cand a decedat complet. Asa ca am fost nevoit sa-l inlocuiesc. M-am documentat intai despre modul si pasii ce trebuie urmati pentru a face aceasta 'extrem de facila' inlocuire. Este un sistem extrem de prost gandit de VW, incat nu exista alta modalitate da a-l schimba, decat prin spargerea si inlaturarea celui vechi si ulterior montarea celui nou. Banuiesc ca se putea gasi o solutie mai "domestica" de a inlocui un amarat de stop de frana. insa in cele din urma am reusit, pasii pe care i-am urmat se regasesc in DIY din link

Urmeaza operatia de schimb a antenei actuale cu cea "Glossy shark fin", care inglobeaza atat receptia Radio, GSM, Navi, cat si Webasto

Revin cu impresii dupa schimbarea ei.

kit-ul de autoleveling este 95% complet, imi lipsesc acei suporti metalici ai senzorilor care permit prinderea acestora de caroserie...nu-i gasesc nicaieri. probabil va trebui sa iau alti senzori cu tot cu suporti

post-9326-0-42860700-1350656693_thumb.jp

post-9326-0-88980200-1350656698_thumb.jp

post-9326-0-44012700-1350656704_thumb.jp

post-9326-0-99223600-1350656708_thumb.jp

post-9326-0-85420600-1350657954_thumb.jp

Modificat de iceman86
Link către comentariu

In prima poza se vad niste urme in coltul stanga al locasului. Ai incercat mai intai cu o surubelnita?

Link către comentariu

Da...am avut cateva tentative de a-l inlocui nestiind exact care e procedura. Bine ca m-am oprit la momentul respectiv.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!