Jump to content

Golf V 2.0 TDI GtSport R-Line


iceman86

Postare recomandată

Au trecut cam 2-3 saptamani de cand am intrat in posesia celui de-al doilea Golf 5 din 'cariera' mea:). Primul a fost un obisnuit 1.9 Tdi CL(standard), iar acum sunt fericitul conducator al unui 2.0 TDI GtSport R-line. Masina mea de suflet si pe care mi-am dorit-o mereu a fost G5 Gti Ed30 DSG alb, dar negasiind unul care sa-mi convina din toate punctele de vedere, m-am hotarat intr-un final sa iau totusi acest golf care cel putin dpdv estetic seamana foarte bine cu Ed30. Bineinteles, dpdv al motorului este mult inferior dar macara castiga la capitolul consum, care de ce sa nu recunosc, e un element destul de important zilele astea si in perioada asta.

Masina a fost adusa din Germania anul acesta in vara si pe urma cumparata de mine in urma cu 2-3 sapt. ironia soartei e ca masina a ajuns din nou in Germania, deoarece aici locuiesc momentan din motive educationale/profesionale, mai exact urmez un master aici.

Ar fi cazul sa prezint si dotarile principale ale masinii in cauza:

-Candy White

-Pachet R-line ext+int: jante 18" Omanyt, fusta fata-spate culoarea caroseriei, inscriptii 'R', scaune sport R, volan sport piele, pedale inox R

-Trapa electrica

-Faruri xenon: mentionez ca masina a venit cu faruri normale din fabrica, acestea fiind montate ulterior

-RNS 510 cu mp3, 10 speakers

-Climatronic

-Incalzire auxiliara Webasto

-Incalzire scaune

-ESP

-Cotiera centrala fata cu magazie incorporata

-Coming home/leaving home

-Pachet crom exterior

-Pregatire telefon + Bluetooth

-Telecomanda integrata in parasolar pt deschiderea garajului(never used!)

-Anvelope Conti SportContact 3 225/40/18 92 Y

Schimbarile/imbunatatirile facute pana acum sunt:

-schimbat instalatie xenon, becurile d2s 6000k au fost schimbate cu cele de 4300k(precum cele din fabrica)

-montat VW Bluetooth Touch adapter pe suportul cu care era deja echipata masina

Sunt putin nemultumit de faptul ca bara fata a fost revopsita din cauza unei zgarieturi pe care o avea, insa nuanta noua care a iesit e putin diferita de restul masinii. N-am mai avut timp sa o refac fiindca a trebuit sa ma intorc in germania. Asa ca pana la anu cand ma voi intoarce cu masina probabil va trebui sa indur aceasta dif de nuanta!!

Planuri viitor nu foarte multe as spune,deoarece masina este deja destul de dotata zic eu. Singurul lucru care-mi surade sunt stopurile cu LED Oem care dau f bine pe masina si culoarea asta.

Dar astept si propuneri din partea voastra pe care le voi lua in considerare.

cateva poze cu "micul alb".

Am sa fac o sedinta foto mai profi cand imi va permite vremea. Deocamdata e foarte ploios si e cam nasol pt photo shooting:)

post-9326-0-03125500-1288958079_thumb.jp

post-9326-0-28953300-1288958092_thumb.jp

post-9326-0-97902200-1288958106_thumb.jp

Link către comentariu

foarte frumos! cred ca l-am vazut pe autovit. un prieten a vrut sa i-l ia. sa i-l stapansti sanatos!

Link către comentariu

Masina e fabricata in 2008 si momentan are 73000 km la bord.

post-9326-0-29675000-1288959088_thumb.jp

Cum sa uloadez mai multe imagini fara sa fiu limitat de acei 1 MB??

Multumesc de urari!!

post-9326-0-19950900-1288959046_thumb.jp

post-9326-0-41311700-1288959073_thumb.jp

Modificat de iceman86
Link către comentariu

Me likes very much your car!

O intrebare!ce adaptor aveai inainte la banana aia pt telefon de pe bord?

Brgds

Link către comentariu

AWSOME DUDEEE !!! cred ca e unul dintre putinele mkv care ma fascineaza ! ... Nu pot decat sa iti spun sa ai grija de ea mai cava ca si n*****ta .... Drumuri bune !

Link către comentariu

@razvan 87: masina a costat 12700 iar inscrierea inca 620 Eur, deci in total undeva in jur de 13300 EUR

@vali_devil: am atasat o poza cu acel adaptor cu care a fost echipata masina din fabrica si in care s-a introdus acest modul bluetooth(plug&play!)

Multumesc tuturor de urari si acelasi lucru vi-l doresc si voua!

post-9326-0-01830400-1288968632_thumb.jp

post-9326-0-50073400-1288968770_thumb.jp

Link către comentariu

Offtopic:eu aveam adaptor UHV,la care mergea nokia 6020,1.

Brgds

Link către comentariu

Ca veni vorba de adaptor...in mom in care am cumparat acest modul bluetooth l-am luat impreuna cu acest suport pe care il aveam deja montat de masina....asa s-a vandut si n-am avut ce face, asa ca am ramas cu el si n-am ce face decat sa-l vand. daca se gaseste cineva interesat de asa ceva sa dea un semn;)!

post-9326-0-89999900-1288972455_thumb.jp

post-9326-0-20090300-1288972466_thumb.jp

post-9326-0-66768400-1288972476_thumb.jp

Link către comentariu

Intrebare:cat a costat deviceul bluetooth?si de unde?am inteles ca este cu tot cu suport.

Brgds

Link către comentariu

Super fain Golful,sa il conduci cu placere!

P.S.:Cu cat vinzi suportul acela? Ce telefoane suporta? Si de unde ai luat pachetul complet (suportul + modulul bluetooth)?

Modificat de Vladys
Link către comentariu

foarte frumoasa masina,si eu am salivat la ea cand era pe autovit :D motorul e foarte tare, 170 de cai stock! Multa bafta si s-o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

@vladys, vali_devill: le-am luat de la un coleg de pe forum...<evlaviosu>.poti sa-l intrebi daca mai are asa ceva. eu suportul asta il vand la 150 RON

Suporta in mod normal orice telefon dotat cu bluetooth. Eu am un HTC Desire cu care merge perfect.

@TeKa: din pacate motorul e cel de 140 CP si cel care a vandut-o sustinea ca a fost resoftata la 170 CP. Inca nu am facut un test dyno sa ma lamuresc daca e asa sau nu...

Link către comentariu

Felicitari!! Ai facut o alegere buna ca si motor, iar ca exterior...avand tot Golf 5, nu pot spune decat ca te invidiez.

La cat mai multi km si fara incidente! Sa ai grija de ea!

Link către comentariu

Te salut. Frumusica masina ta :). Este una din putinele masini GTSport RLine (si una dintre cele mai dotate, daca nu crea mai dotata).

Gusturile nu se discuta, dar mie imi place mai mult grila neagra de la GTSport decat cea arginitie. Totodata nu imi place pachetul crom de exterior. Aceasta dotare impreuna cu vopsitul cu negru al fustei spate sunt singurele dotari RLine care nu imi plac. Restul (grile Rline, stopurile, pedalierul, etc) sunt foarte frumoase.

Sa o conduci sanatatos!

Link către comentariu

Revin cu cateva poze facute cu tel. dupa ce am scos-o de la spalat. Avea mare nevoie de o reimprospatare!:)

post-9326-0-08884700-1289503998_thumb.jp

Modificat de iceman86
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!