Jump to content

aeroterma golf 2... problem


agent smith
 Share

Postare recomandată

Aeroterma sau radiatorul? Prima e f. simplu....radiatorul nu stiu...probabil e mai complicat. Parca era un topic mai vechi...cum se ajunge la radiator....parca cristip a scris despre asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt nici una nu tre sa dai bordul jos. Eu le-am schimbat pe amandoua. Radiatorul se schimba mult mai greu ca tre sa dai si consola centrala jos, tre sa-l bagi dupa aia in gaurile din caroserie ... tricky.

Trece in profil de unde esti si atunci o sa ai sanse mai mari ca cineva din aceasi localitate sa te ajute. :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil daca as fi demontat eu aeroterma (sau macar sa fi asistat) acum ma descurcam si la montare.

in prezent e 90% montata cu radiator, trompeta cu ventilator si plasticele de pe acolo. au mai ramas cablurile care dirijeaza paletele de admisie care nu stiu pe unde au traseu, si cum fac sa stea nemiscate si implicit sa functioneze potentiometrele de pe bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 3 cabluri care vin prinse pe plasticu in care e radiatorul si se fixeaza cu niste cleme de otel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu, am vazut unde trebuie prinse dar nu stiu cum sa fac mansonul de pe cablu sa stea nemiscat ca sa poata functiona potentiometrul (in genul franei de la bicicleta). mai sunt intr-o punga niste suruburi, o tablitza care vin tot pe acolo pe undeva, dar n-am idee unde...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!