Jump to content

Golf 5 GTI USA


Radu Marcel

Postare recomandată

Intercooler sau instrumet cluster

:)

Puteai lasa asa ceasurile si cand te prindea radaru ziceai...pai stiti...haideti sa vedeti, merg doar cu 90kmh :lol:

ai sa razi, dar odata i-am dat masina mamei mele pe A1 si ea nu vedea cifrele alea mici (KM) si ma intreba ce viteza are...si ii ziceam...ca trebuie sa o tina unde vede ea 100...si uite asa mergea mama linistita cu 100 mile ....dadea tot la o parte :))

Link către comentariu

man ... masina mea e 2006 ... poate poate mutam vitezometru la mine :))

Modificat de MateiWmW
Link către comentariu

Nu se mai fac masini cum se faceau o data...: caroserie, motor, 4 roti :) acum avem calculatoare peste calculatoare si senzori peste senzori care preiau comenzile...

Link către comentariu

astea sunt ceasurile ? m-am uitat la cele pe care le vinzi si am vz ca nu au calculatoru mare de bord , sau ala nu trebuie merge mutat ? mie unu imi place mult iluminatu de la r32 la bord , si nu cred ca e o schimbare asa costisitoare ? cine poate face asa ceva ?

Link către comentariu

Imi permit sa raspund eu - sper sa nu se supere Marcel....

Astea cu maxidot - sunt ceasurile lui - nu se vand. Se vand cele cu minidot, de Europa - din pacate nu merge mutat afisajul de pe un maxidot la un minidot, deoarece sunt diferente hardware la placile IC-ului.

Link către comentariu

ms, curiozitatea mea era in legatura cu iluminatu bordului...sa trec de la albastru + rosu de la gti ... la alb + albastru de r32...e greu de facut ? ce riscuri exista ... cine stie sa faca aceasta operatiune ... recomandari :)

Link către comentariu

si pozele cu volanul?

"cip12 " in primul rand iti multumesc de volanul oferit cu imprumut, de care m-am folosit pana mi-a venit cel de G6. esti un bun coleg de forum... raman dator

pozele cu volanul de G6 sunt la pagina 9 :)

Link către comentariu

au ajuns si basculele de audi TT .

kitul este compus din :

2 buc bascule (din cate am observat sunt identice adica oricare dintre ele poate fi pusa pe stanga sau dreapta);

2 buc pivoti (unul stanga/ unul dreapta) ;

2 buc tablite cu piulite ce prind pivotul de bascula;

6 buc suruburi de prindere.

avantajele fata de bascule stock sunt :

1. iti permite sa te joci cu unchiul de cadere al rotii, din reglarea pivotului ce poate culisa pe bascula in functie de ce setare vrei (la stock pivotul este fix);

2. sunt mai usoare fiind fabricate din aluminiu (nu stiu care este diferenta exacta dar o sa le cantaresc si o sa scriu );

3. bucsa plina ce da mai multa rigiditare.

post-14295-0-43043900-1323336370_thumb.j

post-14295-0-12454900-1323336402_thumb.j

post-14295-0-97644000-1323336391_thumb.j

Link către comentariu

Sa le poarte cu placere :D. Sprayul din imagine...este cumva degresant pt frane?!

Link către comentariu

Sa le poarte cu placere :D. Sprayul din imagine...este cumva degresant pt frane?!

multumesc. da este drgresant pt frane

am casa plina de fiare si nu mai am rabdare...ca vreau sa le pun toate odata

mai am nevoie de racordurile de teflon pt franele de r32 (fata) si de arcuri care vin pe amortizoarele stock...stie cineva de unde sa iau ceva bun?

Link către comentariu

pai daca vrei sa o lasi , astea ca ale mele sunt destul de bunicele ... H&R ... a mea sta bine in curbe cu ele ...

Link către comentariu

Face treaba sprayul? Imi poti da numele produsului te rog? Am si eu o pereche de etrieri pe care vreau sa ii curat. Sunt vopsiti din fabrica si daca, dupa degresare vor arata ok nu le mai schimb culoarea, cam asta e ideea :D Multumesc anticipat ;)

Link către comentariu

Face treaba sprayul? Imi poti da numele produsului te rog? Am si eu o pereche de etrieri pe care vreau sa ii curat. Sunt vopsiti din fabrica si daca, dupa degresare vor arata ok nu le mai schimb culoarea, cam asta e ideea :D Multumesc anticipat ;)

cand ajung acasa ma uit si iti zic ce marca e. dar sa stii ca eu am folosit toate tipurile de degresante...ideea este ca ele singure nu fac minuni...dc nu intervii cu o perie sau smirghel. eu in locul tau as vopsii etrierii culoarea de fabrica pt ca se intretin mai usor. atentie ca vopseaua treb sa fie pt etrieri pt a rezista la temp mari...altfel o sa ti se cojasca.

numai bine

Link către comentariu

cu ajutorul lui kirkus mi-au venit cele necesare pt instalarea senzorului de ploaie, mai imi trebuie parbrizul :)) . Multumesc frumos kirkus, esti un baiat de nota 10 ...:)

post-14295-0-22522000-1323696869_thumb.j

intre timp am gasit ce aveam la golf 4 si la golf 5 ( TDI/GTI) nu am avut...lumina usi... multumesc jaf

post-14295-0-42129600-1323698645_thumb.j

post-14295-0-71184800-1323698653_thumb.j

post-14295-0-09384900-1323698668_thumb.j

Link către comentariu

odata cu montarea volanului de G6 nicio comanda de pe acesta nu functiona (airbag, claxon, padele dsg etc) din cauza calculatorului de volan/coloana care nu era compatibil cu noul volan (calculatorul trebuie sa aibe codul CH in coada pt a fi ok cu volanul de G6). cu ajutorul lui kirkus (caruia ii multumesc din nou :beerchug: ) mi-a gasit la un pret ok (600 lei) un calculator nou de pe ebay pe care l-am montat aseara. acum toate merg perfect fara nicio eroare ...numai ca trebuie sa schimb si tempomatul pt ca nici acesta nu e compatibil...cu noul calculator :banghead: ...cu toate nebuniile astea...rezultatul este unul f frumos zic eu...si interiorul e un amalgam ok intre g5 si g6 :)

poze

post-14295-0-02916200-1324377226_thumb.j

post-14295-0-06741800-1324377234_thumb.j

post-14295-0-07398000-1324377243_thumb.j

Link către comentariu

Felicitiari pt masina.. Sper sa ne vedem la vara pe la o etapa de DRAG :).. Succes..

Link către comentariu

si odata cu montarea calculatorului, dc tot l-am scos din casa pe FLORIN :) am profitat de iscusinta lui si mi-a pus luminile de portiere...unde a fost ceva smecherie cu codarea si cablurile....FLORIN le stie ce si cum...un maestru :) Multumesc

post-14295-0-62976900-1324377504_thumb.j

post-14295-0-80716500-1324377515_thumb.j

post-14295-0-56603400-1324377532_thumb.j

post-14295-0-00389600-1324377545_thumb.j

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!