Jump to content

Golf 5 GTI USA


Radu Marcel

Postare recomandată

Foarte frumoasa masina!cati mai multi km fara probleme!

Cred ca am vazut-o prin zona dristor, daca nu gresesc am fost vecini....eu am stat pe rm valcea. Daca gresesc scz :emthup:

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina!cati mai multi km fara probleme!

Cred ca am vazut-o prin zona dristor, daca nu gresesc am fost vecini....eu am stat pe rm valcea. Daca gresesc scz :emthup:

multumesc. am stat acolo la prietena mea :)

Good Luck :)

multumesc Cristi

esti un exemplu de urmat... vreau si eu ceasuri osir cum ai si tu :)

Link către comentariu

Go for it.. o sa te ajute.. eu am cam multe acum dar asta e.. :) Si cel din gura de venitatie vine perfect..

Link către comentariu

Bafta cu modificarile, se anunta ceva puternic :emthup: , poate ajungi ca tipul din reclama :D sa nu te desparti nici in vis de senzatia de GTi.

http://www.youtube.com/watch?v=dkLi7wHDOLo&feature=player_embedded

chiar ma regasesc in reclama asta :)) misto

ms

Se aduna piesele...

Si mi-a soptit o pasarica ca mai urmeaza cateva...

nu te contrazic :)

franele de r32 au venit aseara post-14295-0-22473100-1321347269_thumb.j

sunt putin ruginite ca au stat intr-un garaj ceva timp...etrierii ii duc la sablat si dupa vopsit si vor arata ca noi...sunt prod 2007, discurile arata bine nu au cota de uzura...abia astept sa le pun.

ca si prima impresie sunt f grele...cread ca au 50 de kg, iar discurile imense...

si mai uremaza basculele fata de audi tt (NOI) :)

gata cu lauda...pun poze pe masura ce le urc pe masina

numai bine

Link către comentariu

plus altele....prin interior. Marcelino, o sa ajungi ca mine - nu o sa iti mai poti cumpara nicio piesa, dupa VIN-ul tau....dupa atatea update-uri...

Link către comentariu

plus altele....prin interior. Marcelino, o sa ajungi ca mine - nu o sa iti mai poti cumpara nicio piesa, dupa VIN-ul tau....dupa atatea update-uri...

Multumesc Florin pt aseara ... ma burcur de prietenia ta !!!

Deocamdata nu le spun chiar pe toate ca poate citeste consoarta mea topicul si dorm in masina...si nu am o problema doar ca consuma mult :)))

Link către comentariu

nebunuleeeeeeeee ce i-ai facut ?:)) o transformi in monstrulet ... imi place mult ce i-ai facut ... BRAVO ... impresionant (ma intereseaza si pe mine bara vortex, si unde ai vopsit manerele alea de sub clima) si poate ne intalnim odata sa colantam bordu ala ...

Link către comentariu

nebunuleeeeeeeee ce i-ai facut ? :)) o transformi in monstrulet ... imi place mult ce i-ai facut ... BRAVO ... impresionant (ma intereseaza si pe mine bara vortex, si unde ai vopsit manerele alea de sub clima) si poate ne intalnim odata sa colantam bordu ala ...

:))) ne vedem ca am multe sa iti spun ...

vad ca si pe tine te atinge virusul incet incet

ai pm

Link către comentariu

Radu, vezi ca prelungirea aia fata Votex e testata in tunelul aerodinamic si da ceva downforce pe puntea fata la viteze mari, nu e doar de estetica :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Radu, vezi ca prelungirea aia fata Votex e testata in tunelul aerodinamic si da ceva downforce pe puntea fata la viteze mari, nu e doar de estetica :icon_cheesygrin:

fusco, inainte de a o lua am citit ceva pe net in leg cu ea...acum nu stiu cum se va simtii la ce greutate am eu pe fata (avand si dsg care este si ala greu) ...

acum astept primavara sa ma apuc de exterior...pana atunci am franele, evacuarea, bascule,arcuri si soft 2 ....si poate apuc si un ring ceva :)

Link către comentariu

Pai nu are nici o treaba cu greutatea fizica a masinii. In teorie o masina este cu cu atat mai rapida cu cat greutatea ei proprie este mai mica iar aportul greutatii aerodinamice este mai mare. Farmecul apasarii aerodinamice este ca ea contribuie la sporirea aderentei cauciucului fara insa a genera inertie (forta centrifuga) !

Link către comentariu

Pai nu are nici o treaba cu greutatea fizica a masinii. In teorie o masina este cu cu atat mai rapida cu cat greutatea ei proprie este mai mica iar aportul greutatii aerodinamice este mai mare. Farmecul apasarii aerodinamice este ca ea contribuie la sporirea aderentei cauciucului fara insa a genera inertie (forta centrifuga) !

fusco..imi aduci aminte de liceu...orele de fizica!!! da f adevarat... :) dar nu cred ca se va simtii la mine asa de mult acea buza...o testam si vedem...totusi ceva ceva va genera ea acolo...

intre timp mi-am dat seama ca imi trebuie si aparatorile de noroi pentru franele de r32....kitul pe care l-am cumparat nu contine si aceste aparatori. pe acestea le voi cumpara noi..pt ca nu cred ca gasesc ceva sh...

Link către comentariu

Am eu aparatorile noi-noute pentru franele fata de R32 daca nu ma insel dar nu le-am montat atunci cand am pus franele pentru ca veneau mai bine alea de GTI (parca ceva legat de-o gaura cu pozitie diferita...sper sa nu ma insel si sa fie de la franele spate de R32)

PS : La liceu n-ai facut aerodinamica dar ai facut probabil ceva similar care sta la baza aerodinamicii si anume curgerea fluidelor si Bernoulli !

Modificat de fuscobal
Link către comentariu

Am eu aparatorile noi-noute pentru franele fata de R32 daca nu ma insel dar nu le-am montat atunci cand am pus franele pentru ca veneau mai bine alea de GTI (parca ceva legat de-o gaura cu pozitie diferita...sper sa nu ma insel si sa fie de la franele spate de R32)

PS : La liceu n-ai facut aerodinamica dar ai facut probabil ceva similar care sta la baza aerodinamicii si anume curgerea fluidelor si Bernoulli !

cand am zis de liceu...gandeam relatia prof - elev :) ....eu fiind elevul :))

ok..vezi ce sunt cu ele si dc e ti le cumpar eu.

sper sa mi se potriveasca mie :)

merci mult fusco

Link către comentariu

news : a venit volanul si cesurile de europa

asa arata inainte :post-14295-0-77555600-1322210997_thumb.j si acum post-14295-0-80389800-1322211033_thumb.j

post-14295-0-03450100-1322211054_thumb.jpost-14295-0-60286100-1322211101_thumb.jpost-14295-0-34311600-1322211122_thumb.jpost-14295-0-77730100-1322211142_thumb.jpost-14295-0-67120800-1322211159_thumb.j

deocamdata comenzile si airbagul nu sunt functionale pt ca imi trebuie si calculatorul de volan de G6, iar in ceea ce priveste vitezometrul povestea este mai complicata datorita faptului ca masina e 2008 si nu se poate citii pinul pt a modifica softul din US in europa...toate sperantele mele sunt in Florin :)

asa arata interiorul putin dupa ce am achizitionat masina post-14295-0-34163500-1322211507_thumb.j

post-14295-0-15222500-1322211565_thumb.j

sunt gata si franele :)

sunt gata si franele de r32

post-14295-0-61183700-1322211730_thumb.jpost-14295-0-06702700-1322211714_thumb.j

acum trebuie sa imi refac bugetul, pt a mai face ceva pasi....

Link către comentariu

cum ai montat clima pe masina luind in vedere ca ea a venit doar cu aer conditionat?

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!