Jump to content

Golf 5 GTI USA


Radu Marcel

Postare recomandată

Perfect...sa nu lasi garda excesiv de mult ca sa n-ai probleme cu frecatul pe circuit...depinde si de cat de intrate sunt rotile fata de aripi !

Link către comentariu

da da.. eu o am maxim de jos si fata de d2 te misca bine.. :)

Link către comentariu

Perfect...sa nu lasi garda excesiv de mult ca sa n-ai probleme cu frecatul pe circuit...depinde si de cat de intrate sunt rotile fata de aripi !

o regleaza gabita...cred ca stie el!

nu prea sunt intrate avand in vedere ca am si bratele de TT

kirkus imi spunea ca nu zgaltie mai rau dc suspensia de GTI...acum sa vedem

Link către comentariu

Super Marcele! Un upgrade foarte necesar pentru Hungaroring.

Sa o alergi cu placere! :D

Link către comentariu

multumesc frumos...abia astept sa vad cum e pe circuit

abia acum vad rostul unei astfel de masini :)

Link către comentariu

acum pot sa spun ca am un GTi asa cum am visat dpdv dinamic :)

cu noua suspensie este o alta masina si totul se simte si se completeaza de parca asa a iesit din fabrica masina...adica franele, bratele si puterea motorului in momentul asta sunt compatibile si pot fi exploatate la un nivel mult mai ridicat. suspensia este cu mult peste cea stock (cu toate ca eram destul de reticent), avand o eleganta si o finete de a amortiza denivelarile extraordinara, dar in acelasi timp fiind si foarte ferma. ca si rigiditate simtita in masina...cu suspensia stock era mult mai galagioasa ... acum va spun sincer ca in modul drive, masina se comporta ca o limuzina...eu unul tin la acest lucru ca in momentul in care vreau sa merg linistit totul sa fie cat mail in, iar in momentul in care o calc sa de dezlantuie cat sa iti ridice …..parul :icon_bounce:

Pt toate astea tin sa multumesc prietenului meu Kirkus si celorlalti colegi care mi-au fost aproape si m-au indrumat in ultimile zile (se stiu ei care sunt...nu dau dedicatii ca la nunta :) )

poze cu telefonul...(pt Hring o sa fac cu un aparat adevarat si sper sa va pot incanta cu "peisaje tari")

post-14295-0-35620000-1331896601_thumb.j

post-14295-0-98476800-1331896612_thumb.j

post-14295-0-57970700-1331896634_thumb.j

azi am facut si ultimile reglaje la geometrie si au iesit ok..fara a mai desface putea de care nu vreau sa ma apropii. service-ul unde am facut geometria are o scula f tare pt aceasta operatiune, avea de ex. in baza de date setarile pt GTI USA cu suspensie sport...

post-14295-0-03887300-1331896794_thumb.j

post-14295-0-79378600-1331896815_thumb.j

in timp ce masina era la geometrie am vazut ca mi s-a rupt prinderea evacuarii de puntea fata...pt ca nu a fost pusa drept si a fortat in ea....nu mai am ce face acum si o sa merg cu ea asa la Hring...am vazut ca e destul de teapana prinsa....sper sa nu am vreo problema....

post-14295-0-83840900-1331896954_thumb.j

Link către comentariu

Deci pana la urma ai fost pe Barbu Vacarescu?Acolo am facut primul meu schimb de anvelope :D

Arata mult mai bine lasata,mult mai sportiva,sunt curios cum se va comporta pe circuit.Nu uita sa-mi lasi pe pm numele la chestia pentru geamul ceasurilor,te ro! ;)

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Radu, ar fi bine daca ai putea sa gasesti pe cineva sa-ti dea o sudura la prinderea aia. Nu te juca cu ea ca toata greutatea downpipe-ului sta acum in flansa de pe turbina si ti se poate rupe downpipe-ul din flansa de la vibratiile de pe drum !

Link către comentariu

sunt la servici cu fff multa treaba...pana cand au deschis cei de la top Gear...ii sun acum :(

multumesc teff de nr.

am vb acum cu Gabi de la TopGear care a fost f ok si mi-a explicat ca acea prindere este de centrare si f putin de sustine...si ca pot merge asa pana la hring si inapoi...ei plecasera toti, dc sunam cu 15 min ma serveau cu toata placerea...

eu am pus mana pe evacuare sa o misc...si e f teapana

acum merg cu Dzeu.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

bravo batrane :) ... acu mi-e rusine sa ma mai intalnesc cu tine cu gti-u meu STOCK :)))

Modificat de MateiWmW
Link către comentariu

bravo batrane :) ... acu mi-e rusine sa ma mai intalnesc cu tine cu gti-u meu STOCK :)))

lasa modestia :)

un range frumos pt un GTI

post-14295-0-29430900-1333016331_thumb.j

Link către comentariu

Bravo! Ai reusit sa o transformi intr-o bomba pe roti in scurt timp! Tine-o tot asa :emthup:

Link către comentariu

OEM = omu e maniac :)) , eu am reusit un 640km range tot pana in budapesta ...

Link către comentariu

bravo batrane :) ... acu mi-e rusine sa ma mai intalnesc cu tine cu gti-u meu STOCK :)))

lasa modestia :)

un range frumos pt un GTI

post-14295-0-29430900-1333016331_thumb.j

deci, se poate si asa.....

Link către comentariu

OEM = omu e maniac :)) , eu am reusit un 640km range tot pana in budapesta ...

range -ul s-a inregistrat la intoarcere, dupa circuit si dupa ce m-am tinut pana la timisoara de Alex care depasea tot... deasta zic ca e ok

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!