Jump to content

Golf 5 GTI USA


Radu Marcel

Postare recomandată

Felicitari pentru interior, arata frumos de tot! Si sunt curios si cum stai cu dyno, asteptam rezultate :)

Link către comentariu

Felicitari pentru interior, arata frumos de tot! Si sunt curios si cum stai cu dyno, asteptam rezultate :)

multumesc la fel...si eu astept un dyno...

poate fac si un filmulet cum se misca :icon_bounce:

m-am "imbolnavit" si eu de masina asta ... superba cu caps.lock :))

si eu...merci de testul de aseara...asa mi-am dat si eu seama cum trage masina fata de stock

Link către comentariu

acum dupa ce s-a uscat pe jos si am putut sa o simt, pot spune ca sunt multumit de cum trage masina...si nu mai vreau sa ii fac nimic in plus la motor, doar intretinere. softul 2 TCM, downpipe-ul, incinta ce capteaza aerul ce ii da efectul de turbionare si cu filtrul ala amarat K&N sport isi fac treaba foarte bine ...masina trage liniar fara sa rupa rau aderenta...asta imi place tare.

aseara am iesit la o tura pe un drum privat cu un prieten ce are un seat FR cu DSG, tot din 2008, dar cu Revo stage 2+, cu admisie ITG, evacuare cap-coada de 76 fara cat si IT, roti oz ultraleggera f usoare fata de ale mele. ideea este ca inainte sa sa ii pun downpipe-ul, ma facea rau, adica incepand cu a treia imi dadea 2 masini. acum insa...si nu imi explic cum rolurile s-au inversat, am facut de vreo 4 ori si de fiecare data, din orice pozitie il lasam rau de tot in urma (NU am facut de pe loc pt ca nu vreau sa inebunesc cutia...din mers de la 30, 60, 100). sincer ma asteptam sa fie el unpik in fata mea...oricum saracu era asa de suparat ca nu isi explica nici el...a zis ca azi se duce sa vada ce e cu softul :).

in timp ce faceam turele a venit si un baiat cu un 330i (nu stiu dc este integrala, pt ca a plecat nu a stat la o sueta) ...ideea este ca i-am dat o masina in fata...

Cei de la Exelixis isi schimba dyno-ul cu unul mai performat si cica la inceputul lui aprilie va fi gata...o sa merg atunci la ei sa vad si cum arata grafic.

Din postul asta nu vreau sa intelegeti ca sunt fan liniute, chair deloc...am facut chestia asta sa imi dau seama cum stau in realitate si chiar dc ma batea cu un avans mic tot eram multumit, avand in vedere rezultatele in raport cu investiile financiare.

Link către comentariu

Ma bucur ca esti multumit de ce ai facut.... e cea mai buna recompensa pe care o poti primii, dupa atata investitie si munca.

Link către comentariu

Merci de tura,a fost fenomenal ;)

Trage ca o nebuna masina asta!

Link către comentariu

Acum m-am uitat pe geometrie de acu cateva pagini si nu-mi place. Este prea mare diferenta de camber de la stanga la dreapta. Ar trebui sa le egalizezi, chiar daca nu o sa mai ai asa de mult.

Link către comentariu

Merci de tura,a fost fenomenal ;)

Trage ca o nebuna masina asta!

placerea a fost de partea mea! :icon_thumleft:

Acum m-am uitat pe geometrie de acu cateva pagini si nu-mi place. Este prea mare diferenta de camber de la stanga la dreapta. Ar trebui sa le egalizezi, chiar daca nu o sa mai ai asa de mult.

da...ti-am spus ca e o diferenta, nu mare dar este...

vreau sa o egalizez, dar fara sa mai umblu la punte...

stii unde as putea sa o fac? la autosoft e ok?

merci

Link către comentariu

Autosoft nu cred ca fac asa bine, se cam grabesc !

Link către comentariu

Eu am facut-o de 2 ori la autosoft pe Dudesti si am fost multumit... Veneam la ei cu volanul stramb (se umbla la brate, punte) si plecam drept :)

Dar cand vedeau valori de -2.2 pe fata sareau in sus ca nu dau garantie :))

Link către comentariu

:) ...asa fac toti. Doar Sile de la Avia la care am mers mai multi stia despre ce e vorba dar el migalea la geometrie si 2 ore pana iesea perfect !

Link către comentariu

masina se pregateste de primul ei Hungaroring :)

am fost la autosoft pt schimbare cauciucuri si reglat geometrie fata, din pacate nu am reusit decat sa schimb gumele, pt ca erau full la geometrie. costul schimbarii a fost destul, pt ca 3 jante erau unpic strambe, iar costul unui indreptat este 65 lei/janta. oricum am inteles ca dc mergi la ei..toate jantele sunt strambe :)...dar treaba pe care o fac este de calitate, avand aparat special pt jante mari sau cauciucuri cu talon mic, fara a zgaria janta, iar dezivul fostului plumb l-au indepartat cu o bordmasina cu cap de cauciuc pt a nu zgaria.

azi am rescris softul masinii la TCM si acum sunt multumit...sper sa mi se concretizeze senzatia diseara cand ma va cu Dr.Silviu si Calin.

am facut si o inspectie de rampa (cu toate ca am facut 1500 km de la ultimul service) si totul este ok! bezina ii trebuie :))

post-14295-0-21498600-1331546922_thumb.j

post-14295-0-32157400-1331546934_thumb.j

post-14295-0-71801600-1331546945_thumb.j

Link către comentariu

Nu mai ai liniste, nici tu.....

Florin sunt f linistit ...sa ii vezi pe altii :)))

Link către comentariu

Am fost plimbat aseara cu bestiuta :D Ti-am spus si live si iti spun si aici...e senzatie. O masina inchegata, puternica, se aude bine, fuge bine...are dotari super, are absolut tot ce ii trebuie! Felicitari Marcel!

Link către comentariu

Am fost plimbat aseara cu bestiuta :D Ti-am spus si live si iti spun si aici...e senzatie. O masina inchegata, puternica, se aude bine, fuge bine...are dotari super, are absolut tot ce ii trebuie! Felicitari Marcel!

multumesc la fel Calin! masina fuge ca si a ta :))

ne vedem diseara sa mai stam la o sueta ? tot acolo

Link către comentariu

Da, de ce nu? Sper sa pot :P Ne auzim la un telefon, cel mai bine :D

Link către comentariu

Marcele sa imi dai si mie un tel daca iesi diseara ... poate ies si eu daca ma lasa raceala :)

Link către comentariu

Matei nu am iesit ca am f multe de rezolvat...ne vedem sapt care vine!

Nou : masina va primii suspensie adecvata pt Hring (multumesc Kirkus)

abia astept sa o pun, pt ca in momentul asta odata cu cresterea puterii cu aproape 70 cp +/- 10 cp, suspensia stock este cu mult depasita!

sper sa reusesc pana vineri sa o montez si sa ii fac geometria...

supensia va fi BILSTEIN B14

Link către comentariu

gata am bagat masina in service pt a pune suspensia :icon_bounce: sa vedem cum o sa fie

asa arata de dimineata :

post-14295-0-66583600-1331802241_thumb.j

post-14295-0-29920900-1331802203_thumb.j

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!