Jump to content

Golf 5 GTI USA


Radu Marcel

Postare recomandată

Din pacate, nu a fost timp. Plus ca trebuie comandate cateva carcase de mufe - sa fie totul OEM.

Link către comentariu

Ai reusit sa conectezi scaunele astfel incat sa mearga si incalzirea si airbag?

il astept pe dl FLORIN sa imi faca schitele si necesarul de cabluri, mufe..etc pt ca e destul de complicat ...dar se va face...asa ma linistete lumea :)

spre ca sapt viitoare sa le putem lega...

de la stanga la dreapta: scaun stanga G6R20; stanga G5Gti; dreapta G5Gti

post-14295-0-04331100-1328795698_thumb.j

de la stanga la dreapta: scaun stanga G6R20; stanga G5Gti;

post-14295-0-25767300-1328795863_thumb.j

Link către comentariu

foarte tare masina, sunt nou pe forum dar nu m-am lasat aseara pana nu am citit tot topicul cu toate ca imi picau ochii in gura, imi poti spune si mie te rog de unde ai luat inscriptionarile de gti pt manerele scaunelor?

Link către comentariu

foarte tare masina, sunt nou pe forum dar nu m-am lasat aseara pana nu am citit tot topicul cu toate ca imi picau ochii in gura, imi poti spune si mie te rog de unde ai luat inscriptionarile de gti pt manerele scaunelor?

bine ai venit pe forum si multumesc de apreciere!

referitor la acele placute le-am luat de pe forum de la un coleg ICEMAN parca...dar nu cred ca mai are, in schimb e plin ebay-ul de ele . de exemplu : http://www.ebay.de/itm/Sitzemblem-Emblem-VW-Golf-V-VI-5-6-GTI-rote-Folie-NEU-/250804943097?pt=DE_Autoteile&hash=item3a6523b8f9

Link către comentariu

nu-i complicat.... sa ne vina componentele si o facem bucati.

FLORIN am comandat cablurile pt scaune pe care mi le-ai dat...multumesc frumos...stiu ca e o nebunie de comparat sistemele celor 2 masini, dar am incredere in tine ca va iesi o treaba 100 % ca din fabrica :)

azi am fost la gabitza pt o mica reglare a geometriei

punte fata :

post-14295-0-29387900-1328871033_thumb.j

punte spate :

post-14295-0-73500800-1328871080_thumb.j

pe fata unghiul de cadre nu mai este in norme datorita basculii de TT. in schimb directia, stabilitatea au crescut enorm si iti dau un feedback increzator...

Link către comentariu

nu-i complicat.... sa ne vina componentele si o facem bucati.

azi am fost la gabitza pt o mica reglare a geometriei

Cine e Gabiza? :D

Supertare.... :lol: ....

Link către comentariu

Bah, nebuni sunteti :D.

Banuiam ca nu e farmacist :)). Intrebam cine e, adica unde poate fi gasit :).

Link către comentariu

in sectorul 3, pe Fizicienilor (zona Dristor).

0722.509.348 Tavi

sunt f ok, vizavi de calitate/pret

Link către comentariu

cel mai bine il suni direct pe el: 0769.992.778 (Gabita)

Si ii spui ca esti de pe VWForum

Calea Fizicienilor intersectia cu Str. Pascu

gabita.jpg

Modificat de TEFF
Link către comentariu

foarte tare masina, sunt nou pe forum dar nu m-am lasat aseara pana nu am citit tot topicul cu toate ca imi picau ochii in gura, imi poti spune si mie te rog de unde ai luat inscriptionarile de gti pt manerele scaunelor?

bine ai venit pe forum si multumesc de apreciere!

referitor la acele placute le-am luat de pe forum de la un coleg ICEMAN parca...dar nu cred ca mai are, in schimb e plin ebay-ul de ele . de exemplu : http://www.ebay.de/i...=item3a6523b8f9

Multumesc, s-au comandat:) bara de rigidizare de unde? :D exact modelult tau, dubla...se pare ca ebay-ul nu ma ajuta de data asta. Si inca o intrebare, bucsele pline de pe basculele de TT ai vreun cod la ele? nu am reusit sa le gasesc si mi-a recomandat cineva ca ar merita inlocuite cele originale cu cele pline de la TT mai ales ca am observat ca una e crapata:S

Modificat de ucupower
Link către comentariu

foarte tare masina, sunt nou pe forum dar nu m-am lasat aseara pana nu am citit tot topicul cu toate ca imi picau ochii in gura, imi poti spune si mie te rog de unde ai luat inscriptionarile de gti pt manerele scaunelor?

bine ai venit pe forum si multumesc de apreciere!

referitor la acele placute le-am luat de pe forum de la un coleg ICEMAN parca...dar nu cred ca mai are, in schimb e plin ebay-ul de ele . de exemplu : http://www.ebay.de/i...=item3a6523b8f9

Multumesc, s-au comandat:) bara de rigidizare de unde? :D exact modelult tau, dubla...se pare ca ebay-ul nu ma ajuta de data asta. Si inca o intrebare, bucsele pline de pe basculele de TT ai vreun cod la ele? nu am reusit sa le gasesc si mi-a recomandat cineva ca ar merita inlocuite cele originale cu cele pline de la TT mai ales ca am observat ca una e crapata:S

bara de ridigidizare este de la wiechers si ti-am gasit ceva pe net http://www.agvis.ro/piese_auto.php?vanzari_piese_auto=Ocazie-Bara-rigidizare-Wiechers-noua-pt-golf-5-118642/

codul pt bucsele de cupra nu il am inca...dar iti fac rost, oricum inainte de toate schimba bucsele si vei simtii o difernta enorma, dc schimbi si basculele cu unele de tt, vei simtii ca ai alta masina (mai buna) :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Din pacate cei de la Exelixis nu fac teste dyno pt ca este prea frig afara...am vb si saptamana trecuta si azi cu ei...:(

al dyno care sa imi spuna valorile cat mai aproape de adevar mai stiti?

Link către comentariu

incearca la sebastian, el are un dyno foarte foarte performanta dar mare grija, SA NU II spui ce modificari ai, de preferat prefa-te si zi-i ca masina este stock pe parte de soft!

Link către comentariu

:lol: Asta asa e :lol:

Mai bine sa fie stock si sa iasa mai multi cai, decat tunata si sa iasa mai putini :lol: Dyno astea parca au un potentiometru, + si - la cai :D

Link către comentariu

Si eu tot pe cel din ploiesti i l`am recomandat, da nu`i prea place plimbarea observ :))

Link către comentariu

multumesc frumos de pont

o sa vad cum e ala din sebastian...dar mi se pare ciudat sa nu ii spun ca nu am soft...oricum nu stiu cati cai am ...pt asta merg la dyno.

in wk am vrut sa o scot pe autostrada sa vad cum se misca cu softul asta nou, dar nu am avut noroc ca era ff ceata...si am intors-o la centura, am facut 2 ture de genul asta...iesire buc - intrare centura - intrare buc si ca impresii pot sa spun ca trage liniar si constant fara sa rupa aderenta de la a 3 in sus pana la 200...cand am pus downpipe-ul si nu aveam soft era mai violenta la turatii joase...si se pierdea spre final...acum la 6-7mii trage calumea...nu stiu ce sa zic inca si vreau sa vad graficul de pe dyno...

imi place plimbarea ....dar nu am timp...vreau sa fac asta in drumul spre servici...:)

Link către comentariu

Faza pe dyno e ca, daca ii spui ca are soft de la o anumita firma (aici nu vb doar Sebastian, vorbesc generic, cand mergi cu masina softata la un garaj dyno care ofera si el solutii de tuning) va iesi puterea mult mai mica decat cea din specificatiile pt. respectivul soft. Si bineinteles se vor gasii solutii mai bune, la garajul respectiv, ca puterea sa iasa asa cum trebuie :lol:

Link către comentariu

Mergem impreuna odata. Ai mei sunt in Ploiesti, trec pe la ei cu ocazia asta :))

s-ar putea sa nu mai vrei sa cobori din masina dc mergem pana la ploiesti...o sa vrei serpentine :))

Faza pe dyno e ca, daca ii spui ca are soft de la o anumita firma (aici nu vb doar Sebastian, vorbesc generic, cand mergi cu masina softata la un garaj dyno care ofera si el solutii de tuning) va iesi puterea mult mai mica decat cea din specificatiile pt. respectivul soft. Si bineinteles se vor gasii solutii mai bune, la garajul respectiv, ca puterea sa iasa asa cum trebuie :lol:

am inteles...atunci dc le spun ca masina e stock si vreau sa vad dc are caii de fabrica, vor putea fi cu totul neutrii si imi vor scoate o fisa ce se apropie de realitate...?

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!