Jump to content

Golf 5 GTI USA


Radu Marcel

Postare recomandată

salutare ai mai facut ceva cu climaticul acela ? cu reglajul aerului ? azi eram si eu pe punctul de a-mi comanda acea comanda de pe ebay insa am renuntat cand am vazut acea diferenta intre ele ... nici nu stiu ce sa fac daca vrei sa imi lasi pe pm un id sa vb mai multe as fii recunoscator , si in plus nici nu am gasit pusa pe passat acea comanda asa ca nu stiu daca voi gasii ornamentul care vina peste el in locul celui care il am eu ...as renunta la reglarea aerului din buton si as scoate acela cablu pe unde prin bord ascuns si sa il reglez cand vreau de acolo :D sau sa imi tai fix butonul cu reglarea aerului din grila cealalta si sa il fixez undeva in torpedou ca sa stiu cand reglez unde imi reglez sa intre aerul , daca vrei vb mai mult pe pm sau pe un id ceva .O seara buna

Link către comentariu

Felicitari pentru noul interior! Cred ca ar da mai bine cu cusatura rosie :D

scaunele mele din fabrica sunt de GTI, numai ca difera la tetiere. suportul lateral nu este ca la un Golf normal...nu are legatura. sunt model pt USA

Eu zic ca scaunele tale de GTI seamna foarte mult cu cele de Sportline de la noi. Cele de GTI european au suport lateral mai mare :D

Link către comentariu

Normal :) Doar nu ati vazut ce grasi sunt americanii? :lol: Ei nu ar intra in scaun, si de aia suportul later e mai mic :D

Link către comentariu

nu dorm....stau cu ochii deschisi si o pazesc sa nu dispara :)))

abia astept sa o pun....nu mai ai rabdare, dar e vremea asta naspa si nu imi vine sa fac nimic...

oricum in primavara vreau sa refac cusaturile cu rosu si cu ata mai groasa, imbrac fetele de usa/cotiera in alcantrara, refac cusaturile volanului,schimbatorului si franei de mana...sper ca pana la sf primaverii sa fie gata toata masina interior/exterior...asta in cazul in care ma mai suporta a mea in casa...:))

intre timp mi-am comandat ceva frumos....de la teff m-am inspirat :)

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Golf_V--2.0T/Interior/View_All/ES2162521/

Link către comentariu

Feriti-va de TID :D. Ei nu fac obiecte din/ cu carbon, ei imbraca aur in carbon. Cel putin judecand dupa preturile cerute...:))

Link către comentariu

Hai ma ca parca erau 200 si putin. Nu e chiar atat de mare diferenta de la 160 la 200 si ceva. Si arata ceva mai bine.

Sunt unele intr-adevar foarte scumpe dar nu toate.

LE: Ultimate Shifter e 500 de dolari... :)))))))) Ignorati sugestia =))))))

Modificat de Rave
Link către comentariu

hmmm...nu prea ar merge.dar e chestie de gust.important este sa iti placa tie.

brgds

Link către comentariu

hmmm...nu prea ar merge.dar e chestie de gust.important este sa iti placa tie.

brgds

ce nu merge vali? :)

la ce te referi...

Link către comentariu

daca vreti am eu pe cineva care face piese din carbon in bucuresti

lucreaza foarte bine si are preturi decente. am facut cateva piese pentru tt-ul ralucai la el si sunt apropiate de cele de la osir ... nu se remarca diferente

Link către comentariu

daca vreti am eu pe cineva care face piese din carbon in bucuresti

lucreaza foarte bine si are preturi decente. am facut cateva piese pentru tt-ul ralucai la el si sunt apropiate de cele de la osir ... nu se remarca diferente

f tare...si are o pagina de net cu ce produse face? sau numai pe comanda

cum dam de el ? :)

oricum stiu ca acest procedeu de fabricare in carborn este f complicat si iti trebuie ceva scule speciale

merci

salutare ai mai facut ceva cu climaticul acela ? cu reglajul aerului ? azi eram si eu pe punctul de a-mi comanda acea comanda de pe ebay insa am renuntat cand am vazut acea diferenta intre ele ... nici nu stiu ce sa fac daca vrei sa imi lasi pe pm un id sa vb mai multe as fii recunoscator , si in plus nici nu am gasit pusa pe passat acea comanda asa ca nu stiu daca voi gasii ornamentul care vina peste el in locul celui care il am eu ...as renunta la reglarea aerului din buton si as scoate acela cablu pe unde prin bord ascuns si sa il reglez cand vreau de acolo :D sau sa imi tai fix butonul cu reglarea aerului din grila cealalta si sa il fixez undeva in torpedou ca sa stiu cand reglez unde imi reglez sa intre aerul , daca vrei vb mai mult pe pm sau pe un id ceva .O seara buna

ai pm

numai bine

Link către comentariu

are toate "sculele" necesare ca sa faca exact asa cum trebuie. si poate imbraca piesa de pe masina ta in carbon sau iti face piesa de la 0, complet din carbon

de dat de el, iti pot da nr de tel.

site nu are, dar il poti cauta dupa rstuning pe facebook

Link către comentariu

Nu mi-au placut niciunele din prelungirile padelelor.pe de alta parte,daca se pot face custom ca si prelungire a padelelor existente,poate fi altceva.

Brgds

Link către comentariu

astazi am reusit sa pun bancheta spate si scaunul din dreapta pe masina....arata extraordinar :) imi placea si cum era inainte avea aerul de acela de gti autentic...insa acum este mult mai elegant fara a se pierde din sportivitate. maine vin cu poza din interior.

inca nu am reusit sa le leg dpdv al cablurilor pt ca intre cele 2 scaune (cele originale de G5 US si cele de G6 ale lui Teff) exista diferente majore....pe scaunul original al masinii mele este o "pompa" care nu stiu ce face...sper ca in seara asta sa gaseasca FLORIN toate raspunsurile si sa pot conecta noile scaune. de exemplu:

scaun stanga G6 R20 vs scaun dreapta GTI G5 US

post-14295-0-07434100-1328380873_thumb.j

GTI G5 US

post-14295-0-85939200-1328380926_thumb.j

G6 R20

post-14295-0-25606300-1328381066_thumb.j

post-14295-0-45235100-1328381085_thumb.j

diferentele intre apripioarele laterale dintre cele 2 scaune sunt de 2-3 cm in favoarea celor de R20

post-14295-0-74116800-1328381111_thumb.j

post-14295-0-83962200-1328381199_thumb.j

post-14295-0-12240100-1328381222_thumb.j

post-14295-0-90408300-1328381411_thumb.j

post-14295-0-56170400-1328381446_thumb.j

diferentele sunt doar la aripiorele de pe spatar, sezutul avand aceleasi dimensiuni!

dc le pot lega scot interiorul meu de gti us la vanzare la un pret bun :)

post-14295-0-17093600-1328381385_thumb.j

Modificat de Radu Marcel
Link către comentariu

Abia astept sa le vad pe masina :D

Nu le mai masura. Fata de GTI european nu ar trebui sa fie diferente.

Pacat ca nu au incalzire astea vechi ale tale... :P

ANdi B. : da, sunt scaunele lui Teff

Link către comentariu

Incerc sa va ajut:

Acel modul este de recunoastere a greutatii ocupantului scaunului, in state sistemele de airbag sunt ,mult mai complexe, oricum nu stiu cum reactioneaza masina ta fara el, cred ca o sa trebuiasca sa-l transferi in scaunul cel nou, eu am montat scaune de USA pe G 5 europa si nu am folosit la nimic acel dispozitiv.

o sa trebuiasca sa schimbi mufele de la airbag, deoarece nu se pupa cele de america cu cele de europa.

Nu mai stiu daca ai pus si climatronicul cu butoane;le de incalzire, mai trebuie legate scaunele la climatronic si la panoul de sigurante,

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

multumesc baieti ..maine pun poze cu interiorul...este in mare fel...parca asa a venit masina , sunt f incantat si cred ca se vede :icon_bounce:

al bundy multumesc. sunt trei mufe din care se potriveste numai una, cea de airbag. nu se potriveste cea de prezenta pe scaun si cea de incalzire...

comanda de climatic este cu incalzire

Link către comentariu

felicitari pt scaune ! le-am vazut pe topicul lui TEFF si aratau excelent. daca schimbi si R`ul cu GTI scris cu rosu o sa arate superb !

sa speram ca reusesti si sa le legi ;)

Link către comentariu

Da, scaunele sunt in mare fel.....superbe ! Oricum, tapiteria de piele, schimba interiorul la orice masina.

inca nu am reusit sa le leg dpdv al cablurilor pt ca intre cele 2 scaune (cele originale de G5 US si cele de G6 ale lui Teff) exista diferente majore....pe scaunul original al masinii mele este o "pompa" care nu stiu ce face...sper ca in seara asta sa gaseasca FLORIN toate raspunsurile si sa pot conecta noile scaune. de exemplu:

Nu, nu ai legat nimic, ca nu s-a cumparat nimic (conectori, cabluri, pini, etc) si ca abia ai luat scaunele.... o sa iti fac lista, dar nu am avut cand, ca noaptea incerc sa dorm si eu.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

felicitari pt scaune ! le-am vazut pe topicul lui TEFF si aratau excelent. daca schimbi si R`ul cu GTI scris cu rosu o sa arate superb !

sa speram ca reusesti si sa le legi ;)

daca ar scrie gti cu rosu ar arata oribil ... avand in vedere ca ele sunt cusute cu albastru ...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!