Jump to content

Golf 5 GTI USA


Radu Marcel

Postare recomandată

semnalele din bara fata, pozitiile pe semnale pe fata, si parca si la stopuri era ceva diferit

chiar nu aveai ce modificare/imbunatatire mai frumoasa sa ii faci la interior. robinetii originali erau din alt film fata de restul masinii....acum e exact cum trebuie bordul tau.

Modificat de mihai20
Link către comentariu

nu sunt foarte mari modificari dpdv estetic si nici tehnic

la exterior pozitiile laterale,farurile care stau aprinse tot timpul (asa este legislatia la ei), iar stoputile spate sunt unpik diferite, in sensul ca nu au pozitie de ceata ci doua de marsarier, iar semnalul este din stop si nu din partea aia centrala cum e la europeni...

bebeee, nu merge adaptata rama veche pt ca in partea de sus...unde era comanda de aer/recilculare, este mai sus si imi ramane un spatiu de 0,5 cm si e urat...partea proasta este ca am fost la PBN si nu am gasit rama noua de jetta 2010...mi-au cerut sa gasesc una si sa ii iau seria si asa sa imi faca comanda... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Intreaba-l pe Volksman poate stie el codul si ti-o comanda. Uite aici forumul

Modificat de b 50 ppx
Link către comentariu

Si nu era nici o jetta in show room? Trebuia sa fie macar una sa iei seria de la caroserie

Link către comentariu

de curand am incaltat jante oz ultraleggera 17' et 45 latime 8j

post-14295-0-49356400-1296483474_thumb.jpost-14295-0-88981000-1296483492_thumb.jpost-14295-0-89220400-1296483440_thumb.jpost-14295-0-30441500-1296483423_thumb.j

jantele sunt f usoare au in jur de 6,8 - 7 kg si s-a simtit asta in directie imediat

insa dupa parerea mea, tot jantele originale Detroit dau cel mai bine pe un GTI si pana la urma am sa imi iau un set :Driver:

multumesc frumos popilam :icon_thumright:

Link către comentariu

Salut! In primul rand vreau sa te felicit pt masina ca arata super bine si cu modificari de bun gust...vreau sa te intreb daca as schimba instalatia mea de climatronic cu cea noua de g6 as intampina aceeasi probl cu directionarea aerului ca la tine sau la climatronic e full electric precum la g6?? Ce alte elemente as mai avea nevoie in afara de unitatea in sine si rama de jetta 2010? mersi si bafta in continuare!

Link către comentariu

Arata superb masinuta. Te inidiez pentru pozitiile din bara fata. Sa stapanesti sanatos masinuta si fara incidente!:D

Link către comentariu

Salut! In primul rand vreau sa te felicit pt masina ca arata super bine si cu modificari de bun gust...vreau sa te intreb daca as schimba instalatia mea de climatronic cu cea noua de g6 as intampina aceeasi probl cu directionarea aerului ca la tine sau la climatronic e full electric precum la g6?? Ce alte elemente as mai avea nevoie in afara de unitatea in sine si rama de jetta 2010? mersi si bafta in continuare!

Salut si multumesc pt felicitari :)

in ceea ce priveste adaptarea climatronicului de G6 pe G5 se poate face, dar din cate am inteles este, culmea, mai complicat decat la mine, pentru ca trebuie inlocuite mult mai multe piese...si nu stiu daca merita investitia, dar acum depinde de fiecare...un coleg de pe forum a facut treaba asta, daca nu ma insel este "popilam" si chiar i-am vazut masina modificata la intalnirea de iarma, si el iti poate da toate detaliile

bafta :icon_thumright:

Link către comentariu

Arata super bine climatronicu nou si chiar ma bate gandu si pe mine sa fac upgrade. Dar nu am inteles faza cu "90% functioneaza", imi poti spune din nou ce nu functioneaza?

Modificat de TrIcK
Link către comentariu

Frumoasa masina, sa te bucuri de ea si multi km fara probleme.

multumesc la fel :icon_thumright:

Link către comentariu

proiect finalizat :)

poze : post-14295-0-35157900-1296919423_thumb.jpost-14295-0-36941700-1296919438_thumb.jpost-14295-0-40299500-1296919466_thumb.j

am reusit sa schimb interiorul cel urat in unul cu care ma pot mandri :Driver:

dpmdv merita toti banii

acum ca am termit cu interiorul ma apuc si de altele :)

multumesc tututor

Link către comentariu

Cat a fost ornamentul de jetta?si vezi ca ai un p.m de la mine

rama a fost 150 lei. am vazut pm tau dar nu am ms... daca vrei detalii lasa-mi un numar de telefon si te sun eu

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!