Jump to content

Audi Q7 4,2 FSI 2006


micnea

Postare recomandată

Astazi o luam acasa. Mai trebuiau sa se uite la oglinzile heliomate, ca au dat eroare pe VAG, si la alarma. Vedem ce rezolva baietii! Sunt in cautare de o macara pt geamul din stanga si manere pt keyless entry. Am gasit un Q7 in dezmembrari, dar zicea ceva ca a cazut in apa sau ceva de genu, si nu cred ca rezolv nimic cu ala!

Link către comentariu

Azi ma duc sa vad daca rezolv ceva cu niste mufe din oglinzi, care se pare ca la noi lipsesc de cand le-au furat la fostul proprietar si din cauza carora nu se mai heliomeaza. Am gasit un Q7 in dezmembrari... sper sa am noroc! In rest merge super masinuta, iar consumul in Bucuresti din ce am vazut ieri pe CB este undeva pe la 14.

Link către comentariu

Superba !SA aveti parte de ea!Totusi am o nedumerire:suspicios de mic mi se pare consumul in bucuresti...poate nu inteleg eu dar eu am motor de 1.8 la passat si in buc consuma minim 10 si undeva pe la 14-15 in trafic.O fi el TSI dar e 4.2:D

Link către comentariu

Azi ma duc sa vad daca rezolv ceva cu niste mufe din oglinzi, care se pare ca la noi lipsesc de cand le-au furat la fostul proprietar si din cauza carora nu se mai heliomeaza. Am gasit un Q7 in dezmembrari... sper sa am noroc! In rest merge super masinuta, iar consumul in Bucuresti din ce am vazut ieri pe CB este undeva pe la 14.

Cat? La Touareg 3.6 V6 aveam 20-30 in Bucuresti, 14 imi lua in afara pe la 130-140...

Link către comentariu

poate era la relanti :))

felicitari pt achizitie...totusi din cate am citit pe aici multi sunt f nemultumiti de servicile celor de la cardinal din ploiesti...ai vrut tu neaparat sa o faci aici?

Link către comentariu

De acolo a luat-o, si probabil ca baietii au mai lucrat la ea, si ii cunosc istoricul.

Masina este senzationala. Ma bucur ca mai exista amatori de astfel de motoare. Sa o stapanesti sanatos.

Link către comentariu

creste si pana la 17 conusumul, dar a scos si 14. Si joia trecuta i-am pus si tempomat, sunt curios daca o sa mai scada un pic consumul in afara cu tempomatul activat, la Golf imi scade.

Link către comentariu

Acum cateva zile s-a aprins martorul de ABS si ESP, dar cu o scanare rapida (nu avea nimic grav) si cu schimbul lichidului de frana s-a rezolvat! Zilele astea o sa fac topic la "inlocuitorul" ei, adica va ramane si Q7-le, dar o sa fie alta masina ca daily car. VW Touareg 3,0 TDI V6! Dupa ce o luam ii fac niste poze si o prezentare amuntita ca inca nu stiu prea multe despre ea.:D

Link către comentariu

Merci frumos B U T, si eu sunt nerabdator sa vad Touaregul. Iar la Q7 am uitat sa mentionez ca acum merg si oglinzile heliomate exterioare, i-am pus Cruise control si urmeaza sa imi vina restul pieselor comandate (de cand am luat masina), si va fi completa si perfect functionala, ma gandesc sa-i iau un volan in 3 spite cu padele daca as gasi ceva (inca nu sunt sigur de optiunea asta)!

Link către comentariu

Inca nu sunt sigur daca il mai luam ca au aparut niste probleme, dar voi face topic cu masinuta indata ce sunt sigur ca o luam! :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Masina am dat-o inapoi, deci topicul se poate inchide, voi deschide un nou topic cu masina care a inlocuit-o! :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!