Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

Piticul cu sertare sub scaune e si pe la mine :)

Cat te-au costat sertarele?

Link către comentariu

Hmmm...nu au fost ieftine: 50 de euro bucata (adica tot kitul pentru un sertar sub un scaun: sertar, rama, cleme, suruburi).

LE: am luat pentru complectat ceva ulei "MOTOR GOLD Supertec PD"...sper sa fie ok! :D

Modificat de sebip
Link către comentariu

Si eu vazusem pe undeva cu 70 euro, dar mi se pare cam scump.

Nu ar trebui sa fie acelasi tip de ulei atunci cand completezi cu cel din motor?

Link către comentariu

Aceasi norma (505.01)....nu neaparat acelasi tip sau firma!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Dupa un concediu de doua saptamani pe Valea Prahovei si Eforie, masina a mai facut 1650 km si se comporta tot la fel de bine! Acuma dupa un drum Eforie - Baia Mare, cu scurta escala la Cluj, ma gandesc ce bun ar fi un elicopter....

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Cu toate ca pe aici se cam asterne praful, Golful continua ca in fiecare dimineata sa ma astepte cuminte in parcare!

post-21103-0-75354300-1315290370_thumb.j

Link către comentariu
  • 1 month later...

De astazi am trecut la botosei....acuma poate sa ninga!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

post-21103-13186850829884_thumb.jpg

post-21103-13186850976385_thumb.jpg

Link către comentariu

Nu ar fi exclus sa vina, dar la cum au scazut temperaturile si la faptul ca am de facut niste drumuri de Baia Mare...am zis ca numai are rost sa astept

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu

Sa stii ca cu MPI nu am vazut sa fie...sunt cu GTI, R, TSI, TDI, GOLF...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu

162.000 km! Incep sa ma pregatesc de urmatoarea revizie! Nu stiu ce sa fac cu distributia, a fost schimbata la 90.000 km! Unii zic urmatoarea dupa 60.000 altii dupa 90.000....Pana atunci trebuie sa mai rezolv o problema: la franare se simte o bataie pe dreapta fata, peste 100km/h vibreaza in volan, sub 100km/h doar se aude! Sa fi ovalizat discul de frana EBC (are deja 10.000km), sa fie bucsaraie...planetare!

Link către comentariu

Am facut si o verificare la standul UNIX (erau in parcare la Real in Baia Mare) la frane si supensie. Concluzie: amortizoarele pe spate is cam obosite (44% stanga si 50% dreapta)!

Masa pe puntea fata: 892 kg iar pe puntea spate 557 kg!

Link către comentariu

Azi am facut o revizie: 162.300 km. Am schimbat uleiul 4 litri (Motor Gold 5W40 Supertec PD) si filtrul aferent plus filtrul de polen. Filtrul de aer arata bine si nu l-am mai schimbat, iar cel de combustibil are doar 10.000 de km. Astazi am ales sa schimb si uleiul la cutia de viteze, a intrat doar 2.2 litri de G052171A2! Mergem inainte!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Tipsurile au venit, cele OEM pentru Skoda Octavia!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

post-21103-13220403094039_thumb.jpg

Link către comentariu

Sincer,cred ca poti decupa fusta actuala,daca vrei sa pui deja tipsurile,iti pot oferi cotele de pe masina mea...Ar fi cam dreptul peste stangul,insa stiu cum sunt eu,cand am ceva in casa nu am stare :Driver:

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!