Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

cum ai mai spus si tu sebi, dupa ce da virusu peste tine nici o sansa de revenire :blah_:

dar totusi e un virus egreat de multi....asteptam si volanu de 10 cp, ca alt fel se invart jantele pe 17 cu volanu de gti :blah_:

Link către comentariu

Arata bine cu jantele astea. Te-ai gandit la ce suspensie sa pui?

Link către comentariu

Am trecut vineri pe langa tine, te chinuiai sa cobori de pe trotuar :)

Arata frumos masina cu jantele astea, chiar le admiram, nu sesizasem ca esti in masina.

Ce mi-a trecut prin minte prima data cand m-am uitat, e ca este loc de discuri, dar daca ai rotile de iarna mai mici...

Succes si calm cand mai mergi pe la Baia Mare :D

Link către comentariu

Acuma pana ma obisnuiesc cu jantele astea si pana uit cat am dat pe anvelope cobor mai cu grija :D! Legat de frane, ele asa mor cel putin o vreme, si zic asta pentru ca am schimbat discurile si placutele si la ce folosesc eu masina, is super bune! Legat de supensie is cam nehotarat, pentru ca nu as baga o caruta de bani, ca sa ma plimb de colo pana colo cu ea prin oras, si plus ca o suspensie buna ar dubla valoarea masinii :). In faza asta compromisul mi se pare suspensia de la TA-Technix!

Link către comentariu

Am intrebat pentru ca si eu am mai nou jante de 17" si cred ca ar fi bine sa cobor masina (doar din arcuri). Am vazut ca sunt ceva oameni multumiti cu arcurile Eibach pro-kit si ca ar costa in jur de 150 de euro. Masina ar fi coborata cu 30 mm.

Dar voiam sa aflu mai multe opinii si optiuni.

Link către comentariu

La tine varianta cu Eibach pro-kit suna bine, dar amortizoarele mele care au 155.000 km nu s-ar bucura acuma de un astfel de tratament! Cea mai buna varianta pentru mine, si la care salivez, is respectivele arcuri cu amortizoare Koni FSD...dar toata distractia ajunge undeva pe la 750 de euro! Asa ca mai studiem...mai cautam...mai strangem bani!

Link către comentariu

Astazi am observat dupa ce am parcat masina ca acel radiator de racire a motorinei are un susrub desprins, si asa frumos imi atarna prins doar in celalalt surub. Nu stiu cum sa ii dau de cap maine pentru ca am vazut ca respectivul susrub fusese lipit in ceva, si radiatorul era prins cu piulita!

Link către comentariu

Azi am rezolvat prinderea radiatorului cu ajutorul unui ''holzsurub'' direct in podeaua masinii! Sper sa tina si sa fie ok.

Link către comentariu

Cum ara arata masina daca ar avea asa ceva? Ma tot gandesc daca merita...sau ii doar o fitzapost-21103-0-04006700-1305570255_thumb.gpost-21103-0-15941000-1305570264_thumb.j

Un model ii de la Kufatec si unul de la Dectane.

Link către comentariu

Pana una alta jurnalul continua. Am mai rezolvat niste "probleme" mai vechi:

Volan GTI

Spoiler spate (fusta) Golf V GTI

post-21103-0-49308000-1305638682_thumb.j

Link către comentariu

Comutatorul de lumini (proiectoare ceata fata/spate, functia AUTO): 246 de lei!

Link către comentariu
lucian_90tud

Daca ar fi ca cea OEM, sa nu fie mai lunga sau mai scurta si sa se imbine bine ar fi de vis :wub:

Link către comentariu

sebip...legat de fusta eu zic sa nu te incumeti si pe urma sa regreti din cauza calitatii ei...mie mi se pare cam 'ieftina', sau poate am eu impresii!:) totusi as merge pe oem sau cea de r32 daca e ok

in alta ordine de idei...cum se comporta noul sistem de franare? E mare diferenta fata de inainte? mai exista acel scartait al placutelor pe care il aveai la inceput?

Spor si bafta in continuare!

Modificat de iceman86
Link către comentariu

La aspectele astea ma gandeam si eu in legatura cu fusta...oricum o intorc tot la fusta de GTI ajung (o tot ocolesc pentru ca nu am vrut sa pun tipsuri la tractor..:D), si altceva fara decupaj si la pret cumsecade nu am gasit. Legat de frane totul tine de asteptari si la ceea ce folosesti masina. Is un plus franele fata de ceea ce am avut eu...cat? Mi greu sa cuantific in unitati de masura: "mi se pare" sau "am impresia". Dar oricum ma bucur ca numai scartie, interesant ii ca au scartait pana la prima spalare....

Link către comentariu

Pt. golful meu caut asa ceva. Cred ca ar merge si la tine.

Spoilerele sa nu fie vopsite.

post-45937-0-52187300-1306441963_thumb.j

post-45937-0-44764100-1306441982_thumb.j

Modificat de eugen1979
Link către comentariu

Aia o caut si eu...dar pe original ii o caruta de bani!

Link către comentariu

Diferenta de pret fata de ce ai tu ii mare?

Presupunand ca faci schimbarea pe casco.

Modificat de eugen1979
Link către comentariu

eugen ... in fotografia care ai pus-o tu e fusta de young edition si de noua e 1900 ron ... m-am interesat si eu de una si mi se pare exagerat pretul ei ... oricum daca vrei mai multe detalii se discuta pe topicul de pe Aria G5 referitor la spoiler spate GTI pe TDI ...

Link către comentariu

Original ar fi pe ebay aici. Este vorba de fusta OEM de la Young care a avut 2 crapaturi (identif prin rosu) care insa au fost rezolvate la service cu ceva fibra de sticla si acum nu se mai vede nimic. Pretul nu este cel final insa mai mult de 150 nu cred ca se duce.

Link către comentariu

Ce avantaj ca stai in Nemtia...:)!

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!