Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

Ceva poze din "atelierul lui Picaso" facute cu telefonul:

post-21103-0-90747600-1299247689_thumb.j

post-21103-0-42937700-1299247691_thumb.j

post-21103-0-67509600-1299247692_thumb.j

post-21103-0-57123400-1299247925_thumb.j

post-21103-0-78972300-1299247926_thumb.j

Link către comentariu
the_punkreas2003

Sa-mi dai si mie impresii vizavi de RedStuff. Inca nu mi-am luat placute. Am renuntat insa la trecerea spre 312 pe fata. Prea multi bani dati degeaba avand in vedere ca placuta e aceeasi iar eu nu ma duc pe circuit.

Link către comentariu

Acelasi rationament l-am folosit si eu pentru 312...o sa revin cu impresii pe masura ce mai adun niste kilometri, inca acuma e prematur!

Link către comentariu

Frumosi etrierii si culoarea, frumoase discurile, frumoase placutele. :icon_thumright:

Buna treaba ai facut..

Sa le porti sanatos....! :icon_thumright:

Lupta steauaaaaa!!! :blah_:

Link către comentariu
the_punkreas2003

Zi si tu ca te muti in Spania si ti-ai vopsit franele BlauGrana pt FC Barcelona :D Lasa-l pe Berbecali si Steaua lui :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ca sa poata respira aerul de primavara, astazi i-am facut Golfului o revizie completa (toate filtrele si ulei)! Cu un drum am schimbat si bieletele anti-ruliu pe fata, si am mai descoperit ca nu imi merge pompa de motorina din rezervor! :D

Link către comentariu

Cum se comporta franele? Esti multumit? Si eu vreau sa fac aceeasi combinatie: EBC Turbogroove cu Redstuff.

Am avut pe celalalt Golf discuri EBC USR si placute Greenstuff si am fost multumit. Ma gandesc ca trebuie sa fie imbunatatiri mai mari cu Redstuff.

Foarte frumos arata etrierii vopsiti. :icon_thumright:

Link către comentariu

Incep sa ma obisnuiesc cu franele, ii evident un pas in fata, la inceput au scartait destul de tare, eram un pic speriat (trebuia sa calculez cum franez la stop sa nu se sperie lumea) dar acuma s-au mai linistit!

Link către comentariu

Week-endul asta am facut un drum de Baia-Mare. Ce sa zic...mi-a fost mila de bieletele noi, tocmai montate! Pe craterele de pe drumul Dej-Baia Mare, m-am simitit ca Neil Armstrong cand a ajuns printre craterele de pe luna!

Franele se comporta bine, a fost singurul aspect pozitiv!

L.E.: pe drumul de intoarcere...noapte...ploaie, o singura concluzie: detest participantii la trafic cu "xenoane" pe farurile cu oglinda!

Modificat de sebip
Link către comentariu

L.E.: pe drumul de intoarcere...noapte...ploaie, o singura concluzie: detest participantii la trafic cu "xenoane" pe farurile cu oglinda!

Care din pacate sunt tot mai multi :( si daca te uiti si aici pe forum, toti sustin ca ei au "farurile reglate perfect si nu deranjeaza pe nimeni".

Pacat!

Felicitari pentru alegerea cu franele! Am vazut masina pe Baritiu saptamana trecuta.

Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

In Germania sunt interzise xenoane in faruri cu oglinda, numai in faruri cu lupa ai voie. Oare peste cati zeci de ani va fi si la noi asa ceva ?????????????

Link către comentariu

De astazi am trecut si eu pe anvelope de vara! Dupa o spalare am mai facut un up-date de zgarieturi si ciupituri pe masina! Ce sa zic...sanatosi sa fim!

post-21103-0-45373400-1300965213_thumb.j

post-21103-0-12790400-1300965224_thumb.j

post-21103-0-46315000-1300965239_thumb.j

post-21103-0-54181400-1300965251_thumb.j

post-21103-0-71663300-1300965331_thumb.j

Link către comentariu

ce ne`am mai innoit ... adidasi noi !? :) ... am trecut pe 16 inchi!? :D ... referitor la zgarieturi sa stii ca si eu sunt in pielea ta :( ...

Link către comentariu

arata bine golfu :blah: dar jantele actuale parca o cam imbatranesc ;) ...ceva variante pentru jante pe 17" nimic???

Link către comentariu

Mersi! Legat de jante pe 17'', singurul loc unde ar trebui sa gasesc variante, ar fi buzunarul meu! :D. Ii si complicat...ca la ce drumuri avem. Pe drumul de Dej-Baia Mare ma durea inima cu jante de 15''....

Link către comentariu

ramai linistit la 16" ... asa ai pace si cu drumurile si cu faptul ca nu iti va atinge cand masina e mai ful... poate intre timp vei schimba modelul, dar sfatul meu este sa ramai la 16" ... sau colegu` poate isi facea un pic de reclama la anuntul unde vinde jante de 17" ;) ...

Modificat de davides
Link către comentariu

Frumos, dar parca ar merge bandouile si manerele vopsite in culoarea caroseriei.

Dupa o spalare am mai facut un up-date de zgarieturi si ciupituri pe masina

Se rezolva la o firma specializata de detailing :icon_thumright:

Link către comentariu

Am incercat sa vopsesc bandourile, adica am cerut o oferta de pret de la o vopsitorie, dar mi-au expicat frumos ca sunt sanse mici sa stea vopseaua pe ele, avand in vedere ca au suprafata rugoasa (ar avea mult de dat la "smirghel"). Dar oricum nu ii asa deranjant contrastul intre gri si negru, si la cum deschid "ursii" usile la masini prin parcarile astea aglomerate ...pana acuma m-au convins sa le las asa! :D. Probabil mai tre' sa caut ceva vopsitorii prin Cluj care poate s-ar baga la asa ceva!

Link către comentariu

si eu ma gandesc sebip ca vopsirea bandourile nu e prea ok din acelasi motiv ca suprafata nu este neteda ...

Link către comentariu

Bandourile se vopsesc foarte usor! Sebi, unde ai fost tu, nu stiau sa faca treaba :blah_:

Eu am vopsite bandourile si manerele din vara. Si sunt netede ;) . Nu am probleme cu vopseaua!

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Si tu initial aveai bandourile nevopsite sau vopsite? Ca ale mele nevopsite...au suprafata rugoasa!

Link către comentariu

Nevopsite. Masina este Trendline. A venit cu bandouri nevopsite, poroase din fabrica

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!