Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

:offtopic: : Depinde. Sunt TDI cu tipsurile afara, doar ca sunt lasate jos, nu drepte. La 4motion vezi asa.

Link către comentariu

Asa arata tipsurile la 4motion, sunt nichelate, in poza erau putin murdare

post-18438-0-07820100-1295384851_thumb.j

Modificat de Zabin
Link către comentariu

Daca tot ies la vedere, insist sa fie drepte si din inox :D. Eu zic ca o sa arate fff bine

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

+1 la ideea lui circoloco si ti-as sugera sa mergi pe look de gti...iar in ceea ce priveste vopsitul acum depinde de gustul fiecaruia.eu unul as vopsi manere,bandouri,fusta fata,praguri,fusta spate!

Link către comentariu

Scuze pt ''bagareala''... eu mi-am taiat toba finala si mi-am facut din inox o prelungire cu 2 iesiri/tipsuri drepte. Am vrut initial sa mai scot 2 tipsuri in partea pasagerului, doar ca ma incurca carligul de remorcare! Sunet am, aspect am, poze deocamdata n-am. M-a costat 250ron (teava inox 50cm + 2 coturi + sudura + un colier hidraulic) :icon_thumright:

Treaba e ca la diesel, capetele tipsurilor obligatoriu taiate la 45*, altfel fara filtru de particule se vor innegri!!! Sambata ajung acasa si pun o poza.

Link către comentariu

Oare fusta de R32 lasata nevopsita, va arata chiar asa urat? Ca ma tot uit la "angel eye", la fusta lui si......nu stiu (vorba la ala)!

Link către comentariu

din cate stiu eu fusta spate de gti este undeva pana in 400 ron iar cea de r32 doar partea neagra este peste 100 de euro,la care mai trebuiesa cumperi tu cealalta bucata care in poza ta este vopsitacu gri si are ochii de pisica.....;)

Link către comentariu

seby sa-ti spun si eu parerea mea:

clar as opta pentru fusta de r32 si nu neaparat ca am si eu pe masina dar pareaa mea ca arata mult mai bine decta cea de gti care mi se pare prea simpla, poti sa nu o vopsesti, eu am circulat cu ea nevopsita ceva vreme si nu am avut ptobleme, la tine o sa arate mai bine ca ai pragurile de gti care sunt nevopsite si ar merge cu fusta nevopsita. La fusta lui Marian de r32 luata de la oradea din cate am vazut miercuri seara parca intr-o parte era putin mai scurta...

La bara fata nu te-ai gandit la nici o schimbare inca?...farurile care le ai cer o modificare si la bara fata :D , m am uitat ieri mai atent si cred ca ti-ar sta bine cu o bara de GT sau jeta

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, si ai mei au avut una dupa care imi pare rau :((. S-o stapanesti sanatos fara nici un accident .

Link către comentariu

As lua si alta bara fata, dar simt ca ajung sa imbrac oaia in haine de lup!

@danutzursc: Doamne ajuta!

Link către comentariu

daca schimbi fusta spate trebuie sa schimbi ceva si la partea din fata, daca nu schimbi toata bara macar grila centrala sa o schimbi...atata timp cat sunt modificari de bun gust tot "oaie" ramane :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In dimineata asta am condus pe ultimul drum, vechea baterie Varta, si am inlocuit-o cu alta noua: Varta Silver Dynamic de 74 Ah. Am tunat si becurile care imi lumineaza numarul spate, acuma am leduri! Castig? 5 CP in plus!lol.gif

Link către comentariu

Cum o dat geru deja incep modificarile :frigbaitata: si im legatura cu ledurile tunate cred ca ai castigat cam 6 cai frumosi.. :blah:,arata bine cu leduri pe spate am vazut la multi...mai trebuie xenon pe fata si ai scapat cu iluminatu ;) , eventul leduri si la interior...

Am mai auzit ceva discuti ca si-u pus leduri si le-a topit supportu ala din plastic de la caldura emanata...sper sa nu ai probleme de genu...

Link către comentariu

Chiar daca acuma am faruri cu lupa, xenon tot nu pun! Chestie de principiu!:icon_thumleft: ...bine si sa nu zic de motorasul de la stergator!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pai acuma is in faza in care bateria mi-a redus bugetul, si pana una alta raman prioritare placutele de frana. Inca nu stiu ce sa aleg pentru discurile EBC Turbo Groove pe care deja le am!

Link către comentariu
the_punkreas2003

Nu mergi tot pe EBC? Kirkus era foarte incantat de Red Stuff. O sa vedem in vreo saptamana cum se comporta Green Stuff la gHapciu dar el va pune USR parca, varianta de discuri fara sant de descarcare.

Link către comentariu

Acuma cel mai probabil vor fi Redstuff, sper sa fie ok iarna si la condus urban, numai ca pana ajung sa le cumpar tot citesc una alta legata de placute: modele, teste, review-uri....si mai tare intru in ceata! :D

Link către comentariu

Am intrat si in posesia placutelor EBC Redstuff si a kitului Foliatec pentru etrieri!

post-21103-0-66209500-1298364989_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In final am bagat si eu masina in service pentru componentele care le-am luat pentru frane. Asa ca ieri am pus sus discurile, placutele si furtunele de frana. Am schimbat si lichidul de frana si am pus un ATE super blue racing. Pana se scimbau discurile si placutele am facut pe Picasso, si am vopsit etrierii (bine ca pe langa etrieri mi-am vopsit mainile...ungiile...:D). Am ales culoarea albastru pentru etrieri! In final cu placute rosii si etrieri albastri aseara cantam: "Lupta Steaua...lupta Steaua!". :))

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!