Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

In lipsa de tesa, mergi pe bison. Il am lipit de 2 ani cu bison si sta nemiscat!

Link către comentariu

Am avut un prieten cu un caz nefericit cand a folosit Bison , a avut bara din fata vopsita in urma unui impact minor ( un strat sau 2 peste vopseaua originala ) , iar la  1 an dupa lipire, in timp ce era cu masina la spalatorie , i-a cazut numarul din cauza jetului , acesta luand dupa el si bucati din straturile superficiale de vopsea :)

 

Asta iti zic ca worst case scenario :)   eu unu as merge pe dublu adeziva.

Link către comentariu

Eu voi lipi numarul pe suport, nu pe element vopsit. Singura problema ar fi ca as putea ramane fara el.post-21103-13962558086631_thumb.jpg

Link către comentariu

Nu o sa pice de acolo niciodata. Ba chiar o sa strambi placuta cand o sa vrei sa o dai jos...

Link către comentariu
Master_Blaster

Eu voi lipi numarul pe suport, nu pe element vopsit. Singura problema ar fi ca as putea ramane fara el.

Ca suportul ala de la dealer o fi safe, cu o moneda de 50bani si 5 secunde adio numar.

Link către comentariu

Update: aseara pe frig si ploaie:

-pe spate pe haion am pierdut litere....am ramas doar cu MTM

- pe fata am pus bara de GT cu grile de R-line.post-21103-13967620696396_thumb.jpgpost-21103-13967620856762_thumb.jpg

Link către comentariu

Alea nu le mai vopsesc. Raman negre, mai dau un contrast. La drumurile/iernile/bordurile/pietricelele din scumpa noastra tara ii mai important practicul/utilitatea decat esteticul, mai ales pentru o masina utilizata zilnic in mediu urban. Sa nu mai zic ca ii imposibil sa gasesti meseriasi care sa vopseasca pe plastic rugos, in domeniul lor ii lucrare de doctorat.:D

Link către comentariu

Arata foarte bine, felicitari!

 

Personal, as merge pe alte stopuri si...parca arcuri ai, nu? Mi se pare ca ar mai merge 10-15 mm :D.

Link către comentariu

@sebip ...""botu`"  i-a iesit superbbb ... e o masina completa acum ... un pret ... cat te-a ajuns schimbarea fetei !? ...

Link către comentariu

Nu le-am adunat si oricum is multe variante de facut aceasta modificare. Prin decuparea barii de GT/GTI si sa pastrezi restul pieselor de pe masina, sai schimbi totul pe fata:trager, intarituri, suporti farurii, etc.

Link către comentariu

Urmatorul update:

 

post-21103-13969494665022_thumb.jpg

Modificat de sebip
Link către comentariu

Iarna asta era cat pe ce sa indoi si eu coltul la usa fata si atunci am zis preventiv sa cumpar acel kit de protectie. Mai bine dau catva lei si sper sa scap de stress.

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!