Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

Si in acelasi timp ma bate un gand sa o vand si sa caut ceva 2010, variant....Dar cum la Golf, fiind din 2004, trebuie platita taxa, as putea vinde Golful la un pret de cacao.

Link către comentariu

Si eu cred, ca o idee mai buna ar fi vanzarea, dar vorba ta, cu taxa aia e nasol.

Link către comentariu

taxa la bkd din 2004 e intre 680€ si ~800€, in functie de ce emisii ai trecute in carte. un prieten a inmatriculat asa ceva luna trecuta.

Link către comentariu

Avand in vedere taxa probabil pot cere undeva la 5.500 euro, iar ca sa cumpar ceva Golf 6 variant as mai avea nevoie de tot atatia euroi....La 10.000 euro as gasi probabil un Golf cam cu aceleasi dotari, km peste 150.000, doar ar fi mai tanar.

Modificat de sebip
Link către comentariu

Daca e sa faci pasul, iti recomand cu foarte mare incredere reprezentanta asta VW.

De aici am cumparat eu masina, este in nordul Germaniei si o sa dai de nemti cinstiti si tot pachetul: 

 

http://www.vw-hoersting.de/gebrauchtfahrzeuge/

 

Daca le ceri, iti trimit copie dupa talon sa poti verifica tot istoricul masinii aici la VW.

Modificat de mede
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ca sa nu ma plictisesc, am mai gasit un up-date de facut la masina...destul de costisitor :D:

 

http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=144

 

Sper sa mearga si pe Golf 5, ca deja m-am saturat sa tot am lipit pe parbriz tot felul de abonamente/viniete de al caror lipici numai scap!

Modificat de sebip
Link către comentariu

vezi ca sunt buzunarele de plastic ... decat sa desfaci pe acolo si dupa aceea incep greierasii !!!

Link către comentariu

Sta cuminte. Odata vreau sa vad iarna trecuta si apoi vad cum fac cu vopsitul (pe elemente sau fac un general). oricum imi mai trebuie grilele si proiectoarele.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

He he, e greu sa renunti la golfulet nu? Decat sa o dai pe pret de nimic mai bine o ti de joaca...asta bineinteles daca iti permiti. In rest, km multi si fara incidente.

Stima.

Link către comentariu

Jucarii noi, abia astept sa le vad gata si sus pe masina.

Link către comentariu

Mda, stiu, asa am patit si eu :(

Modificat de mede
Link către comentariu

Astazi am "scapat" de ITP, urmeaza ca in doua saptamani sa vopsesc bara fata/spate si sa mai fac mici retusuri. Tot atunci voi monta si bara fata de GT. Mai dureaza modificarea pentru ca m-am incapatanat sa fac modificarea OEM si mai am nevoie de trager si armatura/intaritura fata. 

Link către comentariu

Au sosit si spalatoarele de faruri! Tot adunam maruntisuri :Dpost-21103-1394795202361_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cam toate piesele is pe stoc, lunea viitoare intram la vopsit...mai bine zis la fardat.post-21103-13956538791256_thumb.jpg

Link către comentariu

Care ii cea mai recomandata/buna sa lipesc numarul de imatriculare?post-21103-1396247360306_thumb.jpgpost-21103-13962473759018_thumb.jpgpost-21103-1396247391785_thumb.jpg

Link către comentariu

Mergi pe bison, din experiența iti spun ca rezista foarte bine.

Link către comentariu

Oricare tine. Eu a folosit si banda de interior cu succes. Toata ideea e sa curati bine suprafata pe care lipesti si sa indoi putin numarul sa stea perfect pe bara. 

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!