Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

WOW  :( si eu am cautat peste 1 an si nu am gasit maxidot, cat ai dat pe el ?

 

Ar trebui sa mearga !  Mult noroc oricum !

 

Link către comentariu

Preturile se invart intre 300-500 lei. Eu am dat 400 :D! Bine era cineva aici pe forum care vreea sa imi vanda la 750 de lei ca si cum mi-ar face o favoare...Urmeaza sa vad daca ii si functional ca nu a putut fi probat.

Link către comentariu

Doamne ajuta sa nu aibe problema cu fade la caldura  :beer:    de mers ,  100% merge nu prea are ce sa fie stricat la el.

 

Sa il stapanesti sanatos

Link către comentariu

Am garantie 100 de zile...in care il pot returna cu conditia sa nu il desfac. Tocmai pentru asta mi-au pus sigilii pe suruburi si pe cleme.

Link către comentariu

Pana in 2007 Golful avea pe recirculare 2 motorase, dupa au renuntat si a ramas doar un motoras. Asta face chiar daca am facut modificari la fire in mufele panoului clapetele la recirculare sa functioneze haotic. Asa din senin ma trezeam ca mi se aburesc geamurile. Plus ca Golful 5 are grila si deasupra bordului care numai functiona.

Modificat de sebip
Link către comentariu

Am inteles. Nasoala treaba. 

Stiu de la golful 5 al surorii mele, ca sunt probleme cu acele clapete.

Link către comentariu

Sa stii ca nu ii nasol. Acuma dupa ce am revenit la original imi dau seama ca panoul de golf 6 ii chiar urat. :D. Are avantajul ca arata pe RCD...si cam atat. Ca davada vw a revenit pe Golf VII la ceva asemanator

Link către comentariu

Acuma urmeaza sa scot la vanzare: panou de clima Golf 6 fara incalzire in scaun + rama aferenta, senzor calitate aer + suportul lui.

Link către comentariu

Salutare! Cum e maxidot-ul? :D

 

Deocamdata bibelou...sper sa sa fie functional...

Maxi-dot dupa anul 2007 aveau la acelasi pret? Vreau si eu... :)

Habar nu am...eu luat la rand dezmembrarile si am lasat cereri.

Link către comentariu

Am dat jos ceasul de pe televizor...Mai tre sa vad de ce nu merg comenzile!post-21103-13909231653081_thumb.jpg

Link către comentariu

Bravo! Felicitari pentru modificare!

As face-o si eu, insa nu gasesc ceasuri ca ale mele.

Link către comentariu

Arata foarte bine, o sa fac si eu trecerea la maxi-dot cat mai curand ... dar dupa 2007 am nevoie ..

Acum ce mai urmeaza ?

Link către comentariu

Intr-adevar arata bine, numai ca ii un sentiment ciudat: in 2014 am facut o modificare pe care altii o aveau standard in 2004. :(. mi-ar placea sa pot modifica anul fabricatie si numarul de kilometri. :D. Dar oricum ca sa nu ma plictisesc am ceva modificari in cap, dar care toate incep cu "daca":

 

- daca reusesc sa fac functionale comenzile de pe volan (adica sa pot intra in maxi-dot: meniu, setings, audio..., sa schimb piese/posturi radio) cred ca o imi cumpar modul asta: http://www.carsystems.pl/fis-link-can-box-converter-for-red-dot-matrix-fis-and-new-bt-modules,id687.html

 

- daca vopsesc bara spate (care mi-a sters-o cineva in parcare) as vrea sa revopsesc bandourile de pe usi si de pe bara fata si cu un drum sa cumpar si un eleron: http://shop.ahw-shop.de/sport-dachkantenspoiler-golf-5-1k0071640k9ax?c=1758

 

Pana atunci sanatosi sa fim...

Link către comentariu

Este original. Dar asta e din catalogul de accesorii, din kitul Votex, nu e cel de GTI. Ala vine cu alt stop de ceata si arata ceva mai... oem...

Link către comentariu

Pai din asta am ales votex...oarecum ii semi oem, si nu ii nevoie sa schimb si stopul central.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru ca mi-am gasit bara spate stearsa usor si ar trebui revopsite bandouri+manere, plus ca cu toate astea mai raman tot felul de ciupituri,m-am gandit ca prin primavara sa urmeze o vopsite totala.

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!