Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

  • 2 weeks later...
nicusor_pintilie

Belea interiorul , cat ai dat pe butoanele de la geamuri si pe schimbator? Drumuri bune

Link către comentariu

@nicusor_pintilie: is modificari facute cu mult timp in urma....am si uitat. Dar poti arunca o privire pe topic-uri de vanzari. Iar schimbatorul si pedalele le-am luat de la un tip care dezmembra un GTI.

@cogdau: Mersi...

 

 

Acuma daca tot am scris pe aici, urmeaza marti o noua revizie (ulei+toate filtele+manopera = 400 lei). Tot atunci, daca nu gasesc pe altcineva dispus sa ma ajute mai repede, voi monta si comenzile pe volan. Mai mult optic modificarea, avand in vedere ca eu am BC mic.

Link către comentariu

Montat comenzile, calculatorul din volan, cablul nou din volan,codat si gata. Calculatorul de coloana, surprinzator, era compatibil.

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Iti spun din experienta ,  2 ani am cautat maxidot pt diesel pana in 2005 si nu am gasit decat pe afisaj in Mile.

Am renuntat intr-un final si am pus minidot pana in 2005:)  , sper ca tu sa ai mai mult noroc decat mine .

 

PS .  Frumoasa masina !!! Sa te bucuri de ea cat mai multi KM !

Link către comentariu

Avand in vedere ca eu minidot-ul il am...modificarea ar fi mai mult vizuala/optica/fitza...si lista poate continua. 

Link către comentariu

Iti recomand indiferent de decizie ( daca ramai cu mini sau mergi pe maxi ) sa schimbi ledurile cu unele albe !  Este diferenta enorma  !!!

Link către comentariu

mai mult o sa fie alb / portocaliu ( atasat o poza sa iti faci o idee )  am schimbat pe masina personala cand am pus ceasurile noi . acum vreau sa fac  climatronicul si navi ca sunt foarte incantat cat de bine arata.

post-59697-0-27361200-1386684399_thumb.j

post-59697-0-15216100-1386684519_thumb.j

Link către comentariu

@Rave: mersi...merdi

Acuma legat de ledurile din ceas nu stiu daca nu se mai pot reduce din intensitate din rotita aia de reglaj.

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Nu are de ce sa lumineze tare daca se folosesc leduri decente. Si la fel, cu leduri ok, se comporta la fel si se reduce intensitatea din rotita de reglaj.

Link către comentariu

Se poate reduce intensitatea din butonul de reglaj fara probleme ...  noaptea te obisnuiesti repede , am avut si eu la inceput senzatia ca sunt prea tari , dar nu a fost pentru mult timp.

Link către comentariu

Pentru ca una din bujii a decedat, astazi le-am schimbat pe toate patru. Era si vremea dupa 200.000 km. Am mers pe varianta NGK si sper sa nu fie probleme.

Astazi m-am hotarat: zilele urmatoare revin la panoul de clima de Golf 5. Nu stiu cum ii modificarea la alte masini din grup, dar pe golful meu a dat rateuri. Din senin mi se aburesc instant geamurile...si pe vremea asta se intampla destul de des. Problema ii data de principiul de functionare diferit a clapetei de recirculare. La golf 5 ii cu doua motorase, iar la golf 6 ii cu unul. Am putut sa modific firele pe mufele panoului, nu mai am erori, dar nu inchid la recirculare cum trebuie. O sa imi lipseasca afisajul pe ecranul RCD-ului, ca senzorul de calitate a aerului doar m-a scapat de eroare, ca utilitatea lui nu am inteles-o.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu

Geamurile nu ar trebui să se abureasca daca recircularea nu e închisă, adică intra aer de afara care nu iti abureste geamurile. Sau inteleg eu pe dos recircularea de la golf. Eu cred că instalația are o clapa care blochează aerul sa nu mai intre de afara cand activezi recircularea.

Si oricum ca sa se abureasca f putin geamurile si ca sa se dezabureasca repede trebuie sa fie sterse cu ceva solutie pe baza de alcool gen clin.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 2

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Dupa cateva sute de km prin Baia Mare, Cavnic si Suior am ajuns inapoi sanatosi in Cluj. Suntem pregatiti de surprizele ein 2014!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

post-21103-13887651649123_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Azi a ajuns din dezmembrari un Maxi-dot. Urmeaza sa vad daca ii functional si daca il pot coda pe masina mea. Are codul 1K0920870L (fabricat in 21.11.2003).

post-21103-0-73825600-1390564547_thumb.j

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!