Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

Fusta nu o vopsesti in partea de sus?

Link către comentariu

Daca vopsesc fusta, trebuie sa vopsesc si pragurile si fusta fata. Asa ramane o dunga neagra jos!

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Am trecut de 190.000 km! Ca sa nu ma plictisesc m-am gandit sa mai modific una alta. Problema ii ca is cam complicate:

 

- as pune comenzi pe volan. Pentru asta am nevoie de comenzi, calculator din volan, cablu airbag, calculator coloana. Din tot ce am citit se pare ca voi putea folosi doar butoanele de volum. Doar pentru atat ii cam nejustificata investitia.

Poate ar trebui sa caut un volan cu comenzi de Golf 6 GTI+airbag. Dar alti bani, alta distractie!

 

- as face un retrofit la un bluetooth (de genul 7P6035730J...K...L). Dar iarasi pentru ca nu am BC+, ci doar BC normal, ii complicat de facut imperecherea telefonului.

 

Se pare ca totusi ar trebui sa incep cu schimbarea ceasurilor de bord si sa caut unul cu BC+. :D! Greu de gasit si nu am vreme si nervi de cautat prin dezmembrari (avand in vedere ca ii un moft).

 

Ce sa zic...sanatosi sa fim!

Link către comentariu

Se gasesc mai usor pe ebay, totul e sa stii ce merge si ce nu.

Daca ai BC+, lucrurile se simplifica. E drumul pe care il voi urma si eu curand.

Link către comentariu

Daca in cautarile tale gasesti ceva BC+, pentru diesel 2004, da-mi si mie de stire!

Link către comentariu

data viitoare sa nu o mai speli in soare ... sau mai bine zis sa nu-l mai lasi pe cel de la spalatorie sa o spele in soare ... nu face bine la "matreata" ...

Link către comentariu

Dar ce se intampla in soare?

Link către comentariu

Cica se matuieste daca tabla e calda si apa rece, sau si mai mare fericire daca ai ceva ciupitura de piatra in parbriz (eu aveam una de 1 cm din 2008) risti sa creasca instantaneu, la mine s-a oprit la vreo 30 cm. :icon_confused:

 

Sambata daca eram cu 10 metri mai in fata, iti puneam piedica cand treceai prin fata la Center in BM

Link către comentariu

De sarbatori am jucat in deplasare! :D. Am fost la socri!

Link către comentariu

Vizita de santier

Sent from my GT-I9100

post-21103-13685167187367_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Avand in vedere ca urmeza cateva mii de km in concediu, am facut un up-grade, si am pus si pe geamurile fata folie cu protectie UV. M-am saturat sa fiu bronzat pe mana stanga. :)

Sent from my GT-I9100

post-21103-1373290723316_thumb.jpg

Link către comentariu

70%....ii legala, cu autorizatie, ca nu am energie si nervi sa imi pun intodeauna mintea cu politaii.

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Arata bine! Unde ai pus folia? Ca ma bate un gand sa o schimb si eu cu ceva uniform.

Link către comentariu

Salstar, pe Dorobantilor.

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Astazi am montat beco_leduri 3D ultra bright pentru lampile din usi (leduri: doua culori - ROSU + ALB) si a ajuns si kitul cu senzorul de calitate a aerului. Daca tot am butonul, macar sa il fac functional si sa scap si de eroare. Printre altele am comandat si kitul de bluetooth si cand o sa ajunga o sa le montez toate.

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

:icon_thumleft:  foarte tare

 

Te rog mult sa pui poze cu retrofit-ul pt bluetooth ca vreau si eu!

Link către comentariu

Avand in vedere dotarile mele, eu l-am comandat pe asta:http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-kit-7p6035730l-retrofit-newest-version,id417.html

 

Daca o sa ajung sa schimb vreodata BC mic cu BC+ o sa mai cumpar si acest adaptor:http://www.carsystems.pl/fis-link-can-box-converter-for-red-dot-matrix-fis-and-new-bt-modules,id687.html

Link către comentariu

A ajuns BT din Polonia si pentru ca urmeaza sa plec maine in concediu l-am si montat impreuna cu senzorul de calitate a aerului. Totul functioneaza ok. Am avut ceva probleme dar nu stiu din ce cauze. Am montat BT, cand sa dau contact numai mergea RCD-ul. Am desfacut iarasi totul si in final am gasit ca se arsese siguranta de pe RCD. Dupa ce am montat BT-ul....surpriza mergea chiar daca nu era bifat la 77 pe Can. Am bifat pe 77, pe urma imi dadea ceva eroare pe "telefon"...am scapat de erori doar dupa ce am debifat de pe long coding ceva legat de pregatirea telefonului.

Sent from my GT-I9100

post-21103-13746726686446_thumb.jpg

Link către comentariu

Functiile is ok. Pana una alta ne odihnim in padure

Sent from my GT-I9100

post-21103-13748522621893_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!