Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

@cogdao: ma prind momente in care is hotarat sa vopsesc bandourile si manerele...dar dupa aia ma uit si imi pare interesant contrastul....si tot asa!

Link către comentariu

Eu zic ca contrastul e bun la baza,cu buza,praguri si fusta,la mijloc pare cam nelalocul lui..dar asta e parerea mea,daca tie iti place :D

Link către comentariu

Pune arcurile si vopseste bandourile si manerele si o sa arate super :D

Chiar ma uitam intr-o zi la 2 golfuri argintii, unul cu bandouri vopsite si unul cu bandouri negre. Arata mult mai bine cel cu bandouri vopsite. Pacat ca nu le-am facut poza sa vezi ;)) .

Link către comentariu

Stopurile sunt Hella cu LED! Intr-o vreme erau interesante...acuma parca m-am plictisit de ele! :D

Link către comentariu

Golful isi asteapta bandourile de la vopsit:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

post-21103-13329236106088_thumb.jpg

Link către comentariu
Master_Blaster

Vezi unde parchezi ca risti sa te trezesti cu rezervorul gol. :P

Link către comentariu

Pai azi pregatesc bandourile, maine dimineata dau jos manerele, le pregatesc....si pe la amiaza vopsesc tot. Sper ca pot folosi masina fara manere.

Capacul de la rezervor l-a dat jos pentru a putea comanda vopseaua, acuma nu mi frica de furat motorina...mi frica sa nu imi fure capacul! :D

Pana la urma am ales amortizoare Kyb Excel G pe care le voi combina cu arcurile Eibach. Avand in vedere ca doar vreau sa o cobor putin, si majoritatea kilometrilor is facuti urban, fara liniute sau circuite, nu cred ca ar trebui sa fie probleme!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu

Aceleasi amortizoare le am si eu si sunt multumit de ele.

Prima data am avut pe spate si am observat ca sunt o idee mai dure decat cele stock.

Oricum o sa fie ceva mai dura suspensia dupa ce pui arcurile, dar nu ca una sport.

Link către comentariu

In faza asta doar vreau sa scap de aspectul de tractor....jante pe 17''+suspensia standard

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu

Murdara...dar ce mai conteaza, are bandourile si manerele vopsite

Sent from my GT-I9100

post-21103-13331436006081_thumb.jpg

Link către comentariu

Eeee,mult mai bine arata acum. E ciudat cum o schimbare mica poate face asa mare diferenta!;)

Link către comentariu

Alta viata. Felicitari pentru acest mic detaliu :D .

Arata super bine ;)

Link către comentariu

Arata bine,eu zic ca ar arata mult mai bn daca:1)ai renunta la stopuri pt ceva oem,normale

2)renunta la litere de pe haion

3)renunta la suporti de numar

4)schimbi bara fata cu gti,gt,jetta...?

5)fusta spate gti....?

din moment ce ai ales praguri de gti faci tot de gti si dat fiind faptul ca masina e culoare deschisa poti sa lasi fustele+pragurile tot in negru!

Link către comentariu

Singura bara fata care imi place ii cea de GT, dar nu prea am gasit cand veam bani :D, iar de GTI nu pun ca mi dispera mieluseii in haine de lup.

Legat de litere nu le-am dat jos pentru ca imi place sa se stie "ce te omoara":))!!! Cand incepi sa tunezi exterior masina si ai motorizare slaba...le dai jos ca te prinde rusinea sa vada lumea ca de fapt tu.....ai motorizare care abia misca caroseria.

Fusta spate GTI o am de ceva vreme, imi sta in birou cuminte....sper ca marti sa o montez!

Pana atunci sanatosi sa fim!

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Vezi ca bara de gt e tot aia cu cea de gti...:P difera doar grilele din barii!depinde si de persoana,mie de exemplu cu 1.6 nu mie rusine dar am dat jos literele pentru ca eu sunt adeptul Low&slow....:P,oricum de stopuri iti recomand sa scapi!

Link către comentariu

N-ai gusturi rele, Sebi! GT-ul ma atrage si pe mine, mai mult decat GTI sau Jetta-look.

Stai cu ochii deschisi, sigur va aparea si pentru tine o bara de GT ;)

Link către comentariu

La Cluj ningeeeeee....si eu cu anvelope de vara :D!!!

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu
Master_Blaster

Legat de litere nu le-am dat jos pentru ca imi place sa se stie "ce te omoara" :))!!! Cand incepi sa tunezi exterior masina si ai motorizare slaba...le dai jos ca te prinde rusinea sa vada lumea ca de fapt tu.....ai motorizare care abia misca caroseria.

+1 :emthup: Exact asa gandesc si eu. :D

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!