Jump to content

VW Golf V 2.0TDI BKD


sebip

Postare recomandată

Hai mai repede cu pozele cu ele montate pe masina :D .

Pui si fusta si tipsurile azi, nu?

Link către comentariu

Fusta o pun azi....de tipsuri nu mai am timp azi! Maine sau joi le vine randul si lor

Sent from my GT-I9100

post-21103-1333442333758_thumb.jpg

Link către comentariu

Am terminat cu montajul suspensiei, a fustei spate de GTI si a carenajelor aferente. Am masurat inaltimea inainte de urcare pe elevator si dupa....a coborat 2 cm cu Eibach Prokit. Poze mai multe alta data....era un trafic de nu puteam face poze :D

Sent from my GT-I9100

post-21103-13334595928893_thumb.jpg

post-21103-13334596027841_thumb.jpg

Link către comentariu
Master_Blaster

Arata exact cum ar trebui sa arate o masina cand iese pe poarta fabricii. Stai sa se si aseze supensia, peste o saptamana o sa vezi rezultatul final. Eu dupa ce am pus supensia eram o idee lasat pe spate acum e lasata vizibil in fata.

Link către comentariu

La mine a avut distantele egale si inante si dupa!

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Vazand rezultatul la tine, ma gandesc serios la varianta Eibach Sport line, aia la care e vorba de 45 mm drop...

Link către comentariu

O sa fac maine niste poze din lateral. 45 pentru o masina daily drive, la drumurile si zapada noastra poate fi mult!

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Cam aproape de bordura... Renunta la obiceiul asta ca o sa tot schimbi fuste fata altfel :)

Link către comentariu

Exact cum vreau si eu sa arate.

Are alt look, dar ramane daily driver atat vara cat si iarna.

Cat a coborat masina cu Pro Kit? Ce suspensie ai avut inainte?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

2 cm fata de standard. dar asta imediat ce am coborat masina de pe elevator in service! O sa mai masor peste cateva zile sa vad daca se mai intampla ceva!

Link către comentariu

Arata bine. Speram sa mai coboare putin dupa ce se aseaza :D

Link către comentariu

Foarte tare arata,imi place!

Cu fusta cum ramane, o lasi asa sau vopsesti partea superioara? Ma gandesc si eu la o suspensie, imi poti da detalii pe pm?;)

Link către comentariu

Fusta ramane asa neagra! Da-mi un PM cu ce informatii te-ar interesa!<br /><br />Sent from my GT-I9100

Modificat de sebip
Link către comentariu

sunt site-uri care vand navigatii din alea dedicate / replica. sigur am vazut pe unul ca aveau si camera din asta pt lampa de nr.

Link către comentariu

Sebi, da-mi si mie te rog un PM/ offline cu pretul caranejelor de GTI, ca eu inca nu le-am schimbat si acum cu jantele astea noi se vede urat :( Poate ai si codurile :D

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Nu te-ai chinuit sa pui fusta in clipsurile pacii?arata foarte bine daca ar fi o idee mai joasa si .....mai cateva alte chestii care am mai zis dar nu le mai repet!Oricum arata foarte foarte bine!

Link către comentariu

@Lucian: pe carenaje eu am dat 100 de lei bucata ca am avut ceva combinatii. Pretul unui carenaj ii undeva pe la 150 de lei.<br /><br />Pentru montajul fustei daca alegi sa nu dai jos bara spate singurele probleme apar in zona numarului care ii mai flexibila. Mecanicul si-a sudat dintr-o teava o "scula" cu care a tinut contra, dat cu lubreafiant pe clipsuri...si a fost totul ok!<br /><br />Sent from my GT-I9100

Modificat de sebip
Link către comentariu

Mi se par putin cam prea taiate, prea cu unghi pentru un Golf, parerea mea.

Ma bucur sa vad ca te poti urca pe bordura cu Pro Kit :D

Link către comentariu

Unghiul respectiv urmareste curbura fustei, atat de sus in jos cat si de la stanga la dreapta!

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!