Jump to content

modificare de la 4prezoane la 5prezoane pt golf2/jetta2


nicu rares
 Share

Postare recomandată

etrierii sunt identici pe spate la mk2 si passat 35i. daca golf mk2 a avut etrieri cu pistonas de diametru 36 in mode normal si g60 a avut de 38, passat-ul a avut doar de 38mm. stiu ca difera diametrul furtunului, nu e problema ca am gasit de alt site tot specializat de vw ca merg furtunele de spate de audi a4 b5, tipul respectiv cumparase de la modelul din 99.

pe mine ma interesa daca pot pune tot sistemul, adica furtunul cu tot cu conducta de golf mk4 pe repartitorul de golf/passat 35i (ambele avand acelasi diametru).

si am mai descoperit si asta pentru cei care vor sa fie si mai simplu:

http://www.ebay.ie/itm/Golf-Mk2-Mk3-Goodridge-Hoses-Rear-G4-Conversion-/120548403748?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c113eaa24&clk_rvr_id=455279686609

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci: comandat furtune de audi a4 b5 si nu se potrivesc. urmatorul pas este sa vad daca gasesc ceva pe M12 si la ce pret ca nu o sa dau 100ron pe un furtun sau daca nu sa fac reductie. de functionat stiu ca functioneaza perfect cu reductie pentru ca are un prieten pe golf mk2 facut asa.

Modificat de alyn_xwt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0751029505 Suna-ma maine intre orele 8.30-17.00 si iti dau eu codul si iti spun unde gasesti furtunul bun !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar nu mai bine pui codu si detaliile aici sa vedem si noi ceilalti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maine ma duc sa vad ce rezolv cu reductiile. daca ies ok le fac poze si vede-ti ce si cum. daca nu rezolv nimic vedem ce cod e si cum putem rezolva, poate pun conducta completa de golf 4 daca nu gasesc ceva mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat azi reductiile si sunt ok. maine o sa le montam. omul in principiu mi-a facut dupa modelul celui de golf4 doar ca in spatele patratului unde venea prelungirea pentru racordul flexibil mi-a facut o coada mai groasa cu filet interior de m10x1 adica pentru a putea folosi furtunul de passat 35i sau golf mk2.

si cateva poze cu obiectul:

post-79137-0-43298000-1362761495_thumb.j

post-79137-0-85677300-1362761501_thumb.j

post-79137-0-67981400-1362761522_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am pus etrierii pe spate, franele sunt mult mai bune acum, reductia functioneaza perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!