Jump to content

Passat B6,2.0 TDI-140 cp,2006


alan77

Postare recomandată

acum 2 luni mi-am adus un Pasat B6 2.0 TDI de 140 cai

-echipare:Sportline

urmeaza:un tuning spre 170 cai la TCM,sper cat mai curand,pana in decembrie a.c.

apoi....nu stiu,daca are cineva vreun sfat,nu ma supar absolut deloc

poze:imi pare rau ptr. caltate,promit unele mai bune,dar si cu masina mai curata

va salut pe toti

post-77460-1287675973_thumb.jpg

post-77460-1287676021_thumb.jpg

Link către comentariu
the_punkreas2003

Daca ai cod motor BKP ai grija la injectoare. Baga numai motorina scumpa (MOL Evo, OMV Premium).

Link către comentariu

Sal,

Frumos tanculetul .

Daca vrei sa-i aduci anumite modificari estetice si tehnice uitete la "masina mea" .

Te pot ajuta cu unele sfaturi si preturi .

O seara buna .

Link către comentariu

Va multumesc pentru urari,acum mai stau si eu pe forum sa ma uit pe la VAG-uri,cred ca imi iau o interfata si eu,sa fac cateva mici modificari,cred ca merita....seara buna,salut.

Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi Km :lol:

post-77460-1287686535_thumb.jpg

post-77460-1287686543_thumb.jpg

post-77460-1287686552_thumb.jpg

post-77460-1287686562_thumb.jpg

post-77460-1287686576_thumb.jpg

post-77460-1287686587_thumb.jpg

Modificat de alan77
Link către comentariu

Frumos passatul tau. Sa-l stapanesti sanatos. Echiparea Sportline nu exista pe Passat sau cel putin eu nu stiu sa fie. Inclin spre Comfortline dupa cum pare. Numai bine

Link către comentariu

Modelul este Comfortline. Indiciul cel mai clar, evident: scaunele. Cele de la sportline sunt ca cele de la highline, diferenta fiind tapiteria de stofa..standard.

In orice caz, nu conteaza f mult. S-o stapanesti sanatos cati mai multi km. Da-ne si noua mai multe detalii.. nr km, cod motor!!!, eventual un pret, anul fab.

Link către comentariu

poze multe cu interiorul, poze cu motorul, dotari...etc

anul fab.
- scrie clar in titlu`: 2.0TDi, 2006 :offtopic::P:P
Link către comentariu

cred ca ne lasa pe noi sa ii ghicim optiunile dupa poze. Si eu zic ca e un comfortline clasic. Nu am vazut scaune de sportline nici suspensiile nu par diferite de ale mele, iar pachetul aerodinamic e cel comun oricarui B6. Oricum ar fi, welcome to the club!! e BKP? Daca da, o sa ai de citit nu gluma...

Modificat de clau_75
Link către comentariu
cred ca ne lasa pe noi sa ii ghicim optiunile dupa poze. Si eu zic ca e un comfortline clasic. Nu am vazut scaune de sportline nici suspensiile nu par diferite de ale mele, iar pachetul aerodinamic e cel comun oricarui B6. Oricum ar fi, welcome to the club!! e BKP? Daca da, o sa ai de citit nu gluma...

asa e ,m-am interesat si e Comfortline,km are 146000

Link către comentariu
Siiiii...e BKp sau nu eeeee?!?!!?!?

da?care e treaba cu BKP-ul,ca mi se pare ca asta e codul care il are?

Link către comentariu

Toate motoarele BKP au avut mari probleme cu: injectoarele, pompa de motorina, coloana directie, pompa de ulei (de fapt intainzatorul, face uzura la axa cu came si trebuie schimbat (ata) din cate stiu. Treaba e ca toate astea sunt foarte costisitoare. Poate ai noroc si sunt schimbate de curand, ce sa zic. Vezi ca o sa gasesti un intreg pomelnic cu problemele acestui motor unde unii oameni au cheltuit mici averi pentru remedierea problemelor. Sper sa ai mai mult noroc, oricum, zarurile au fost aruncate si pisica e la tine in curte.

S-o stapanesti sanatos si sa mearga bine, de fapt tu sa fii sanatos, ca masina pana la urma e un fier. Bafta!

ps. acest motor e cel mai des intalnit pe passatul de 2l. Culmea, are si bubele cele mai multe.

Modificat de theo
Link către comentariu

da baieti,masina merge ca unsa,starea e buna,m-am interesat ,si ultima revizie e facuta la 152.000km,eu am luat-o la 154.000km,si acum ,dupa drumul din Germania si pana acasa are 156.000km,sper sa fac ce mi-am propus,ptr termen scurt,adica un upgrade la TCM ptr 170 cai,RAR-ul,inscrisul,si apoi,folie neagrape geamurifata -spate,cateva modificari cu VAG-ul,si....mai promit niste poze ,dupa....o zi buna

Modificat de alan77
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!