Jump to content

vw golf 5 gti


ar99wob

Postare recomandată

va prezint si eu "cotetzul "meu..:)..un golf 5 gti,2006,full..piele,bixenon,tempomat,navi,comenzi volan,telefon,trapa,jante 18,full senzori(lumini,parcare,ploaie,scaune..etc)..poate prea multe optiuni pt. o masina...dar asa a fost configurata de neamt..:D...motorul stok..200hp,dupa care au urmat mici modificari aduse dupa achizitionare de mine cum ar fi:un soft stage1(50hp),evacuare completa inox custom by tox-customs(4 iesiri),FORGE electronically controlled bypass valves,FORGE Blow Off Adaptor,arcuri sport KW,pleoape,stopuri r32,folii geamuri,folii carbon(capota,plafon,oglinzi+interior),vopsit spoilere culoarea masinii,spatele clean(negru complet)....si probabil vor mai urma anul viitor unele modificari la sistemul de admisie,filtru,intercooler..etc..in speranta de a o urca la 300-310 calutzi...postez si niste fotografii inainte si dupa modificari...sa aveti bafta si drum bun!

transformarea....

...

...

...

post-77912-1286848787_thumb.jpg

post-77912-1286848817_thumb.jpg

post-77912-1286848842_thumb.jpg

post-77912-1286849134_thumb.jpg

post-77912-1286849180_thumb.jpg

post-77912-1286849198_thumb.jpg

post-77912-1286849374_thumb.jpg

post-77912-1286849392_thumb.jpg

post-77912-1286849425_thumb.jpg

post-77912-1286849748_thumb.jpg

post-77912-1286849775_thumb.jpg

post-77912-1286849789_thumb.jpg

post-77912-1286849903_thumb.jpg

post-77912-1286850089_thumb.jpg

post-77912-1286850102_thumb.jpg

Link către comentariu

Salut.

Bun venit pe forum si multi kilometri fara probleme.

Frumoasa masina, pacat doar de pleoapele alea care se potrivesc cam ca nuca-n perete, iar legat de folie, ma rog, e o chestiune de gust si o optiune personala, insa ideea nu e gandita pana la capat: daca tot i-ai pus pe capota si pe plafon, ar fi trebuit sa o aplici si pe hayon, fiindca altfel, pare neterminata. de asemenea, folia de pe parbriz ma duce cu gandul la taxi, ca numa' pe ei si pe soferii de 1300 care-si lipesc "abtibild" cu Opel sau Nike i-am vazut sa-si puna asa ceva.

In rest, o masina reusita, mai ales ideea cu black badge pe hayon.

Sa te poarte sanatos pe drumuri, si pune-i un sticker mic pe luneta, sa te recunoasca lumea prin trafic. :)

PS: renunta la atitudinea gen "cotetzul", fiindca 1) nu i se potriveste masinii si 2) nu te face mai smecher.

Modificat de Vizitator
Link către comentariu

Arata super si vad k ai mai pus pe el :). O intrebare am si eu capote are folie sau e capota de carbon originala??? Numai bine :)

Link către comentariu

Welcome :)

Ce mai trebuie pt masina e asa:

- downpipe

- admisie

- intercooler

- bujii

- pompa benzina

Si cu un soft bun o sa ai in jur de 300 cai :)

Ai putea sa prinzi numarul din fata, fara suport, arata mai bine :)

Modificat de Bebeee
Link către comentariu
Welcome :)

Ce mai trebuie pt masina e asa:

- downpipe

- admisie

- intercooler

- bujii

- pompa benzina

Si cu un soft bun o sa ai in jur de 300 cai :)

Ai putea sa prinzi numarul din fata, fara suport, arata mai bine :)

va multumesc pt aprecieri si pt cuvintele frumoase(sau mai putin)..;)..accept orice critica..:)..un sut in fund e un pas inainte..bebe..facem cum zici tu la anul..:)...oricum masina va ramane asa cum e acum(mie imi place f mult asa)..la exterior doar jantele vor fi pe negru(dupa iarna asta),in rest asa va ramane..all black..p.s.-1-masinii mele ii spun cum vreau eu si 2-daca-i spun cotetz nu ma face delok mai smeker si nici nu vreau sa fiu mai smeker,smekere...:))..ca sa zic asa..bafta si voua!!

Arata super si vad k ai mai pus pe el :P. O intrebare am si eu capote are folie sau e capota de carbon originala??? Numai bine :rolleyes:

capota si plafonul are folie de carbon,dar imita ff bine carbonul si costa muult mai putin:)..bafta!

post-77912-1286894622_thumb.jpg

Link către comentariu

Vrei sa strici frumusete de jante facandu-le asa :(. De la 5m o sa fie tot una daca ai capace sau jante negre. Iti garantez ca daca pui table si sunt curate, asa arata :D. Am mai spus-o si la alti useri pe topic si o scriu si aici :). Ii iei din frumusetea jantei, este un model deosebit estetic si calitativ(bine, asta intr-adevar o afectezi mai putin) caruia ii iei personalitatea. Ce iti este o janta cu 300 de spite negre si ce iti este asta in 5. Negru le face sa arate la fel mai ales ca jantele astea sunt destul de pline si efectul de capac de canalizare este .... garantat. Parerea mea, spor la upgrade-uri. Macar vinde-le sau schimba-le cu unele mai julite si fa-le pe alea negre :)), faci pe cineva fericit

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

De acord cu Circoloco. Dupa mine in prima poza arata masina cel mai bine. Stock cum era de la mama ei! Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Pe langa faptul ca arata foarte foarte bine, mai e si GTI, si mai e si in 2 usi... :)) s-o rulezi cu placere !

ce coincidenta...si eu tot wob am la numar :))

ps: asa cum ziceau si ceilalti, nu mai zice la bijuteria asta "cotetz"

Link către comentariu
Pe langa faptul ca arata foarte foarte bine, mai e si GTI, si mai e si in 2 usi... ;) s-o rulezi cu placere !

ce coincidenta...si eu tot wob am la numar :D

ps: asa cum ziceau si ceilalti, nu mai zice la bijuteria asta "cotetz"

va multumesc pt sfaturi..:lol:..s-ar putea sa ma razgandesc in privintza jantelor..desi vroiam sa o fac all black..astept parerile voastre in continuare in privintza jantelor...sa fie sau nu black???hmmm..pareri si pareri....:)..si ok..nu-i mai zic cotez,gata!:)

Link către comentariu

Foarte frumoasa . Ai grija de ea. Parerea mea... nu le face negre. Daca vrei o schimbare cauta alt model dar nu le vopsi.

Modificat de Golfulica
Link către comentariu
costyserbanescu

in primul rand vreau sa te felicit pt bijuteria ta . as avea si yo o nelamurire daca nu sunt prea indiscret cat a costat bijuteria stock ( sper sa nu supar p nimeni cu acesta intebare ) kt despre jante lasa-le asa . arata mult mai bn asa cum sunt dekt negre parerea mea . bafta la modificari sin inca o data felicitari

Link către comentariu
in primul rand vreau sa te felicit pt bijuteria ta . as avea si yo o nelamurire daca nu sunt prea indiscret cat a costat bijuteria stock ( sper sa nu supar p nimeni cu acesta intebare ) kt despre jante lasa-le asa . arata mult mai bn asa cum sunt dekt negre parerea mea . bafta la modificari sin inca o data felicitari

multumesc..16000 euro in germania+inmatricularea+modificari...deci spre19 mii acum..:D...bafta!

deci sa ramana asa sau negre cu marginea ff subtire rosie?(culoarea etrierilor)..stil edition 30....doar ca aia e neagra cu marginea argintie..ce ziceti??

Link către comentariu

Lasa-le asa mai bine, cromul scoate mult mai mult in evidenta sportivitatea masinii si arata si mai spectaculos. In rest multi km fara probleme!

Link către comentariu
Lasa-le asa mai bine, cromul scoate mult mai mult in evidenta sportivitatea masinii si arata si mai spectaculos. In rest multi km fara probleme!

hmmm..deci nu va mai fi all black??..:D..cum vroiam....ok..o sa vad..:D....merci,la fel si tie!

Link către comentariu

Te salut. Felicitari pentru masina!

Daca imi permiti, dau si eu cu parerea:

1. imi place mai mult cum arata fara folie

2. imi place foarte mult cum arata in 2 usi :D.

3. eu as lasa jantele cum sunt.

4. imi place in mod deosebit evacuarea (toba finala).

5. nu imi place ce ai facut cu stopurile. Imi plac cu mult mai mult R32 OEM (nevopsite).

Sanatate si spor la modificat!

Link către comentariu
Te salut. Felicitari pentru masina!

Daca imi permiti, dau si eu cu parerea:

1. imi place mai mult cum arata fara folie

2. imi place foarte mult cum arata in 2 usi :P.

3. eu as lasa jantele cum sunt.

4. imi place in mod deosebit evacuarea (toba finala).

5. nu imi place ce ai facut cu stopurile. Imi plac cu mult mai mult R32 OEM (nevopsite).

Sanatate si spor la modificat!

multumesc...mie imi place sa o personalizez..hmm..asta e!..vreau sa fie "a mea"..nu ca celelalte,poate sunt bolnav de tuning..sper ca nu a iesit prea urata..:)..si stopurile nu sunt vopsite ,au doar o folie speciala pe ele,care le inchide putin,folie care se poate lua jos oricand si stopurile sunt ca noi,la fel e si cu folia de carbon,care pe langa faptul ca,zic eu,arata bine si protejeaza vopseaua(pietricele de la drum,grindina...)..bafta si tie!

Link către comentariu

multi sunt adepti totul OEM....asta nu inseamna ca tu nu iti poti face modificari dupa cum te taie capul :wub:

mie imi place ce ai facut la masina,chiar si folia de pe parbriz ( am si eu si e utila cand e soare puternic....eu am transparenta insa)

un mare+ pentru aspectul tobei .

un ENORM - daca faci jantele negre. arata groaznic modelul asta pe negru. uita-te pe forum ca sunt 2 parca cu jantele astea negre, si au pierdut mult din farmec :D . trebuie sa existe si ceva contrast , iar jentele astea arata foarte bine asa cum sunt.

vorba lui circoloco, daca le faci negre, care ma ie diferenta fata de table , ca de la 5 metri arata la fel.

bafta si sa ne mai arati cand ii mai faci cate ceva....chiar daca nu e de bine mereu

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina :wub: :D Daca era si cu DSG era completa.

In legatura cu jantele, le poti lasa asa sau le poti face ca la golf 6 gti (negru lucios prin interior)

Un lucru nu am inteles: De ce ai stricat frumusete de stopuri de r32 cu folie ?

LE: Vopseste-i fusta spate ca e ca nuca in perete :lol:

post-23135-1286921091_thumb.jpg

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
multi sunt adepti totul OEM....asta nu inseamna ca tu nu iti poti face modificari dupa cum te taie capul :))

mie imi place ce ai facut la masina,chiar si folia de pe parbriz ( am si eu si e utila cand e soare puternic....eu am transparenta insa)

un mare+ pentru aspectul tobei .

un ENORM - daca faci jantele negre. arata groaznic modelul asta pe negru. uita-te pe forum ca sunt 2 parca cu jantele astea negre, si au pierdut mult din farmec :D . trebuie sa existe si ceva contrast , iar jentele astea arata foarte bine asa cum sunt.

vorba lui circoloco, daca le faci negre, care ma ie diferenta fata de table , ca de la 5 metri arata la fel.

bafta si sa ne mai arati cand ii mai faci cate ceva....chiar daca nu e de bine mereu

merci baietzi..poate totusi trebuie putin contrast..poate..:))

Foarte frumoasa masina :D :) Daca era si cu DSG era completa.

In legatura cu jantele, le poti lasa asa sau le poti face ca la golf 6 gti (negru lucios prin interior)

Un lucru nu am inteles: De ce ai stricat frumusete de stopuri de r32 cu folie ?

LE: Vopseste-i fusta spate ca e ca nuca in perete :D

da,merci..nu e rea ideea cu negru in interior...nu am stricat nimik la stopuri :)..doar le-am inchis putin..si nu mai trebuie vopsit nimik la fusta spate....e vopsit tot..bafta!

Link către comentariu

niste poze de azi de la "doctor"..:)

si da....cred ca o sa ramana culoarea jantelor cea de acuma(originala),poate doar interiorul o sa fie negru in locul griului...poate...:((stil gti6)

post-77912-1286976983_thumb.jpg

post-77912-1286976991_thumb.jpg

post-77912-1286977299_thumb.jpg

Link către comentariu

probabil,asa vor arata jantele dupa iarna asta..:D...doua poze-una cum sunt acum si una cum vor fi la primavara..:P

post-77912-1287243666_thumb.jpg

post-77912-1287243708_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!