Jump to content

Golf IV Techno Blue


iTrance

Postare recomandată

chinto_boss_ro

foarte frumoasa masina .....spor la treaba care nici nu ar trebui sa iti zic k ai un spor inca prea mare...:) un sfat din partea mea daca se primeste,ar fi sa ii faci stopurile fumurii vazand k le ai un pic din fabrika fumurii as zice sa le accentuezi un pic...asa ceva am facut eu ptr a mea...arata f bine...sper k nu e suparare...post-42560-0-20678000-1334864651_thumb.j

Link către comentariu

pff si eu vreau grile de bora :D

arata f bine masina si modificarile de bun gust

Modificat de Muale
Link către comentariu

foarte frumoasa masina .....spor la treaba care nici nu ar trebui sa iti zic k ai un spor inca prea mare... :) un sfat din partea mea daca se primeste,ar fi sa ii faci stopurile fumurii vazand k le ai un pic din fabrika fumurii as zice sa le accentuezi un pic...asa ceva am facut eu ptr a mea...arata f bine...sper k nu e suparare...post-42560-0-20678000-1334864651_thumb.j

Nu prea am spor iti zic eu pana strang toata piesele .... dureaza peurma montaj etc nu iese niciodata din prima si tre sa mai intervin, da arata super cu stopurile o tenta mai inchisa dar momentat stau cu cele stock pe viitor poate ceva jumate fumuriu jumate rosu pe led stima si mersi mult.

Link către comentariu

Avand putin timp liber astazi m-am apucat de treaba :D

- Modulul Coming Home

- Reglajul oglinzilor electrice Passat B5

- Bloc Lumini Crom

Piesele necesare poze:

Poze din timpul montajului:

- Conectare Butonului de reglare a oglinzilor

- Conectare modul Coming Home

Si ce a esit -

Link către comentariu

acele clipsuri nu prea se folosesc la masini (la fel cu nu prea se cositoresc firele); de la vibratii se duce contactul electric ,in timp.

acelasi modul il am si eu ,face treaba buna! l-am pus pe proiectoare,pe faza scurta am xenon si pana se incarca...nu are rost.

cat a fost butonul de passat?

Link către comentariu

Clipsurile l-am strans foarte tare am mai vazut si la alti ca au facut legaturile cu acele clipsuri sper sa ma tina, butonul de passat 30 ron mufa 9 lei si pini 18 lei, modulul da e foarte ok cand am sa montez xenon am sa tin cont si poate iau unu cu descarcare rapida stima si ms de sfaturi.

Link către comentariu

Nu am vazut niciodata genul acela de buton pentru oglinzi. Arata chiar foarte bine!

Dar suspensia? Suspensia unde e? :P

Link către comentariu

Nu am vazut niciodata genul acela de buton pentru oglinzi. Arata chiar foarte bine!

Dar suspensia? Suspensia unde e? :P

N-am pus-o inca pentru ca am avut alte prioritati, dupa ce termin cu franarea discuri + placute fata spate, comand flansele fata si spate si o pun pe masina dau termen maxim o luna :D stima.

Link către comentariu

Arata foarte bine :wub: ai stiut tu ceva cand ai vrut butonul chrome :)) mult succes in planurile tale :P

Link către comentariu

arata foarte bine masina si modificarile sunt utile si frumoase, spor in continuare! cat mai multi km fara incidente! stima

Link către comentariu

Astazi daca tot a fost frumos afara am schimbat discurile si placutele de pe fata la service ( in spatele blocului :)) )

Placute - EBC Green Stuf + Discuri Ate Power 256 mm -

Stanga Fata BEFORE - AFTER -

Dreapta Fata BEFORE - AFTER -

Va urma spatele, am aceleasi placute si pentru puntea spate, trebui sa mai comand discurile.

Planuri pentru viitorul apropiat ar fi grilele de Bora montare leduri si conectarea lor si supensia reglabila unde trebui sa mai comand flansele cu rulment si fata si spate, abea astept. :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Cu grilele am terminat gata le-am pus ledurile in locul special am tras cablurile le-am testat totul e ok, doar ca se aprind unpic mai tare decat restul luminilor rosii din interior am sa pun o rezistenta pe tot circuitul de aprindere al lor, imi place ce a esit Audi Style :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Franele spate, flansele si supensia le-am pus saptamana trecuta, munca multa dar a meritat

Piesele:

Poze din timpul montajului, pe fata nu am mai facut eram pra obosit :icon_redface:

Si asta e esti

Mai trebui reglata suspensia dar deocamdata sunt multumit, pe spate a fost lasata maxim jos in primele poze se poate vedea dar fata nu o pot lasa maxim jos atingand arcul de cauciuc, asa ca am mai umblat unpic si am ridica si spatele putin, stabilitatea mai ales in curbe este foarte ok, nu este rigida suspensia confortul fiind cam acelasi cu suspensia oem asa cum sunt reglate acum daca o lasa in jos creste si rigiditatea...

cu suspensia oem cu suspensia sport

Link către comentariu

bravo, ai o masina frumoasa!

cum ti se pare combinatia de Powerdisc + greestuff? preturi?

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Din pacate inevitabilul s-a produs ciobit sticla far stanga, nu stiu cum nu sunt de vina :)) doar poate ca am mers prea tare :D alta munca pentru schimbarea ei dar sper sa iau si un kit de xenon daca tot dau bara jos sa-l pun cum trebui, am schimbat si semnalele din aripa cu unele negre arata mai bine in realitate.

Planuri pentru viitor, vopsirea etrierilor cu vopsea Foliatec dar inca nu m-am decis la culoare rosu, verde, galben sau albastru pareri ceva? Si sistemul de evacuare trebui schimbat toba intermediara si o toba finala din inox cu tips ma gandesc ce pot face am vazut ca sunt ok cele de la pilotauto ramane de vazut.

bravo, ai o masina frumoasa!

cum ti se pare combinatia de Powerdisc + greestuff? preturi?

Se simte diferenta foarte mare mai ales ca discurile mele erau praf la fel si placutele, ca si preturi 480 ron toate placutele si 290 ron discuri spate 460 ron discuri fata, oricum trebui sa ma duc sa schimb si lichidul de frana plus aerisirea franelor.

Link către comentariu

bine castana ,ai cu klinu fata spate :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

E perfecta asa! Acum vopseste prelungirile fata spate in culoarea masinii! :))

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am sa le vopsesc dupa ce le cumpar :)) pe fata mai mult ca sigur prelungire anyversar iar pe spate in functie de toba care o pun daca pun cu un tips mergem pe anyversar daca pun cu 2 tipsuri luam una de V6 cu decupaj stima.

Modificat de iTrance
Link către comentariu

Eu ma refeream la cele stock dar... ok! :))

Parere personala: 1 tip! :icon_thumleft:

Modificat de Rave
Link către comentariu

Eu ma refeream la cele stock dar... ok! :))

Parere personala: 1 tip! :icon_thumleft:

Da si eu sunt mai mult pentru 1- Tips cam asta ar fi acum vedem cum se aude cum cade pe masina etc...

Link către comentariu

dsc01510qh7.jpg

Stiu ca e alta bara (cea mai frumoasa care a fost pusa pe Golful IV :P ) dar ceva de genul asta cred ca ar arata perfect!

LE: Am gasit:

DSC_1222-1.jpgLoney2003gti20th0005f.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

O tura la spalatorie se anunta vreme buna :D , am facut rost si am montat stopuri de Golf 4 GTI USA se vad in poze, maine schimb sticla de la farul ciobit si pun un kit de xenon H7 55W 6000K revin cu poze

Link către comentariu

eu am de 6000k si l-as schimba cu unul de 4300 sau 4500 (cat o fi) pt ca se vede mai rau pe asfalt ud.

Link către comentariu

Gasisem unu de 5000k 55W am vrut sa-l iau pe ala dar.... am ales 6000k mi-a spus si tipul de unde l-am luat ca 4300k echipeaza masinile cu xenon standard din fabrica pentru ca pe carosabil ud se vad perfect stima.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!