Jump to content

Golf IV Techno Blue


iTrance

Postare recomandată

Salutare tuturor ma alatur si eu voua cu prima mea masina Golf 4 1.6 16v Coupe, din 2001, km 134000, avand urmatoarele dotari:

- Scaune Sport

- Aer Conditionat

- Trapa electrica

- Oglinzi electrice incalzite heliomate

- Geamuri electrice

- Volan 3 spite,schimbator,frana de mana, din piele

- cd-player pioneer mp3 + boxe ovale alpine

- Cotiera fata spate

- Jante aliaj KM pe 15`

- Culoare albastru

- Modul Confort + cheie briceag

Poze:

img0013yo.jpg

19428814840.jpg

img0048kf.jpg

19488814840.jpg

19418814841.jpg

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina,culoare superba,destul de bine dotata

Iti urez sa ai parte doar de clipa placute si multi km fara probleme

Link către comentariu
  • 1 month later...

Golfuletul a primit filtre noi, ulei, poziti led, filtru de aer K&N si ceasuri de bord model Bora, i-a fost curatata si clapeta de acceleratie, toarce foarte bine acum :Driver: , urmeaza bujiile cred ca NGK si mici modificari la interior, folie carbon 3m, becuri led plafoniere,pedale sport si mai vedem stima.

PS: si noul numar B-139-PUK

19418814841.jpgimg0118mn.jpg

19428814841.jpg1948814841.jpg

Link către comentariu

e frumoasa, pacat ca e 2 usi

Pentru mine e ok doar eu si nevasta-mea nu avem caine, pisica sau purcel rar urc pe cineva in spate stima.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Bujiile cele noi NGK sunt la locul lor, au fost montate si ledurile la plafoniera,parasolar, plafonierele mici din spate,si la numarul de inmatriculare, sunt la operatiunea colantarea plasticelor din interior cu folie carbon silver si black, si as vrea sa instalez in portbagaj doua benzi cu leduri smd pe laterale pentru iluminare dar ma tine pe loc microintreupatorul de la haion care presupun ca e dus pentru ca nu se aprinde lumina in porbagaj am sa revin cu poze cand termin prin interior stima.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Ceva sfaturi as vrea sa montez niste arcuri sport pe masina sa o lase unpic mai jos si sa stea mai bine in curbe dar nu as vrea totusi sa o fac prea rigida recomandari ceva? mentionez ca arcurile as vrea sa le pun pe amortizoarele stock sunt probleme ? stima.

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos.

si eu am svut una identica,doar ca era argintie,acum vreo 6 ani,a fost pana la Passat-u; care il am acum,cea mai fiabila si buna masina S.Hand pe care am avut-o,la fel e si a ta ,super buna,bafta si ne mai auzim.o seara buna

Link către comentariu
  • 9 months later...

Sa mai dezghetam unpic topicul cu modificarile aduse masinutei:

Partea tehnica:

- Filtre, ulei etc schimbate la timp

- Kit Ambreiaj

- Senzor presiune ulei si senzor temperatura apa

- Broasca haion ( nu mergea switchul)

- Baterie 72 A

- Motoras steragtor haion ( se stricase intre timp)

La interior:

- Grile aerisire model Bora

- Ceasuri cu computer de bord

- Geam ceasuri cu inele arginti

- Trimuri model bora pacific din aluminiu

- Leduri plafoniere

- Iluminare pedale

- Manson schimbator piele cusaturi albastre

La Exterior

- Jante 16` BBS RC 205/55/R16 fata - 215/55/R16 spate

- Faruri model R32 black cu angel ( acum imi pare rau de angel)

- Grila fara semn (oscilez intre ce-a originala care i-am vopsit semnu si cea fara semn)

- Stergator haion Golf 5

- Antena Polo cel nou

Ce-ar mai fi de facut urgent: kitul de distriburie, senzor presiune aer, casetofon RCD 200 (mp3), proclip pentru telefon.

inca:

si...

Modificat de iTrance
Link către comentariu

arata f bine jantele.

spune-mi te rog de unde ai luat grilele bora (ce pret) si antena de polo.

la faruri nu poti dezactiva angel-eye daca tot iti pare rau?

luminile de la picioare se aprind cu plafoniera sau cu lumina de pozitie?

poti pune cateva imagini cu ce ai montat acolo (ce bec,unde e pus,pe unde se alimenteaza?)

ms

Link către comentariu

arata f bine jantele.

spune-mi te rog de unde ai luat grilele bora (ce pret) si antena de polo.

la faruri nu poti dezactiva angel-eye daca tot iti pare rau?

luminile de la picioare se aprind cu plafoniera sau cu lumina de pozitie?

poti pune cateva imagini cu ce ai montat acolo (ce bec,unde e pus,pe unde se alimenteaza?)

ms

- Grilele de bora le-am luat de pe net am gasit un anunt cu o bora care o dezmebra

- pot dezactiva angel-eyes dar raman fara pozitii

- lumina de la picioare este o banda cu leduri de 40 cm parca, si este legata la martorul din usa cand o deschid se aprinde si acea lumina, atentie trebui sa-ti functioneze switchul din portiera

stima.

Link către comentariu

switch-ul e ok.

deci pt fiecare parte ai tras fir din usa respectiva?

si eu as vrea sa pun si in fata si in spate si sa se aprinda cand deschid usile, deci legatura cu plafoniera; dar sa nu se aprinda cand aprind plafoniera in mers,sa vad ceva.

antena de polo ce pret a avut? de la reprezentanta...? montajul este plug-n-play sau trebuie ceva modificari? presupun ca vine cu tot cu talpa de montaj

Link către comentariu

switch-ul e ok.

deci pt fiecare parte ai tras fir din usa respectiva?

si eu as vrea sa pun si in fata si in spate si sa se aprinda cand deschid usile, deci legatura cu plafoniera; dar sa nu se aprinda cand aprind plafoniera in mers,sa vad ceva.

antena de polo ce pret a avut? de la reprezentanta...? montajul este plug-n-play sau trebuie ceva modificari? presupun ca vine cu tot cu talpa de montaj

da exact pentru fiecare parte tragi fir pentru banda led, gasesti cam peste tot acea banda

antena este de pe polo cel nou, o am de la un prieten care a schimbat-o cu una shark se potriveste exact in talpa au acelasi filet, doar ca asta de polo e mai micuta si unpic mai groasa prind cam la fel radio ca si cu cea dinainte stima.

Link către comentariu
  • 3 months later...

RCD 200 mp3 a fost montat pe masina in cateva zile sper sa termin cu conectarea lui la CAN, adaptorul AUX pentru acesta si conectarea antenei FM/AM am sa revin cu poze mai fresh,

Urmeaza sa pun suspensia reglabila FK StreetRacing drop 30 -100 mm fata 30 - 75mm spate.

Link către comentariu

Frumoasa masina,si km multi si fara incidente.

Acum m-ai facut sa caut si eu antena si grilele de la aer de la bora.acele aerisiri trebuie luate cu totul nu?tot sistemu?dai carcasa cu butoane din bord jos si asa le scoti?cum este cd playeru cel nou?ca eu am o "rasnita veche"ca abia am luat masina si abia merge si mor:(.si mai greu cu banii la inceput ca eu vroiam sa iau gamma+cd

Link către comentariu

Ms la fel, RCD se aude super ok chiar pot spune ca este peste Pionner care l-am avut, e simplu si la obiect se integreaza perfect in bord, cat despre grile daca gasesti in dezmebrari se iau cu tot cu carcasa, e simplu de montat unele vin cu leduri alte nu dar au locas de a pune leduri, ale mele nu au, am sa le montez cat e curand stima.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Sunt la capitolul franare si electrica masini

Am cumparat un set de placute frana fata si spate EBC Green Stuff si inca nu sunt hotarat pentru discuri dar 80% sunt pentru Ate Power Disc fata si spate alte sugesti dar sa nu depaseasca bugetul alocat pentru ATE Power Disc?, am sa revin cu poze inainte si dupa montaj

Pe partea de electrica am comandat un modul Coming Home, am sa il instalez singur sper sa imi iasa :) Blocul de lumini nichelat, incerc montarea ledurilor in grilele de aerisire Bora, deschiderea portbagajulul din interiorul masini prin buton ( am facut rost de un buton de portbagaj de la passat B5) si shimbarea butonului de reglaj oglinzi cu unul de Passat B5, la fel revin cu pozele pieselor inainte si dupa montarea lor.Am de munca nu gluma :))

Am schimbat si bobina de inductie cu una noua Beru, imbunatatire foarte buna la fluctuati aprindere si fara misfire care mi-a facut cateva probleme.

Poze cu masina in stadiul actual :D

...

Modificat de iTrance
Link către comentariu

Arata foarte bine si i-ai adus numai modificari de bun gust. :icon_thumright: Sa te plimbe cat mai multi km fara probleme! :Driver:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!