Jump to content

Service Volksparts - Linie ITP


volksman
 Share

Postare recomandată

Inca un mare plus pentru lucrarile executate la Passat-ul 4 motion nou intrat in familie - schimbat pompa ABS, inlocuit placute - ca de fiecare data multumit (chiar daca nu am fost eu cel in cauza ci fratele meu). Revenim si dupa celelelalte operatii ce urmeaza in viitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu de dimineata pentru o evaluarea ( masina din semnatura) . Are 70.000 km masina, baietii au fost exceptional de amabili, rapizi, eficienti. In plus, mi-au confirmat ca tehnic e impecabila, desi altii m-au speriat cu : schimba discurile fata, schimba buson ulei, schimba bucse. Masina merge fb, are nevoie de schimb de filtre si ulei.

 

Ca fapt divers, am stat approx 25 minute, inspectie vizuala si mecanica, si mi-au schimbat superrapid si amortizoarele de portbagaj (eu m-am chinuit i nparcare vreo ora si NU am reusit singur- ei au facut-o in 7-8 minute). Costul evaluarii masinii + inlocuire amortizoare portbagaj = ZERO :) 

 

Sunt foarte multumit ca am ales service-ul vostru, marti dimineata ma prezint la revizie si ma achit si fata de baieti ;) 

 

Veti primi recomandari din partea mea cu oricine voi discuta despre masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

 

-verificare sonda lambda si un pret  in eventualitatea in care trebuie schimbata;

-verificari/reglaj/reparatii timonerie-schimbatorul se blocheaza uneori in marsarier.
-set becuri faza scurta - H7 12V 55W-OSRAM NightBreaker Plus ;
-suport+bec numar inmatriculare spate;
-beculetul din comutatorul ventilatorului aerului conditionat;
-manopera
 
VIN : WVWZZZ1JZ1W207423
 
merci,
Liviu
Modificat de valko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin: am facut revizia, foarte multumit de servicii, comunicare, preturi. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pe langa cuvintele de lauda pe care le am la adresa echipei coordonate de Alex se mai adauga inca una - de data aceasta masina in cauza fiind cea personala - multumiri lui Ciprian & George pentru rezolvarea problemei cu pompa tandem precum si pentru profesionalismul manifestat in depistarea pierderii de antigel - acel cot "minunat" din spatele blocului motor. Si nu in ultimul rand lui Alex pentru promtitudinea furnizarii piesei respective.  :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexandru.stan

Salut,

Se poate un pret si un numar de telefon pentru programare pentru:

 - schimb distributie Polo 9n 1.4 75CP motor BBY WVWZZZ9NZ2D04096 (piese + manopera)

 - revizie filtre + ulei (piese + manopera)

 - curatat electromotor (scoate un sunet la prima cheie)

 

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti mesaj privat,

multumim tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimb lichid frana la Passat B6 manopera+lichid frana original VW?Multumesc anticipat.

Modificat de polo26
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate un pret pentru o revizie de 120000

skimbare filtre +ulei

filtre + ulei cutie

+ ce mai e la 120000

 

Skoda Superb VIN TMBAF73T1A9007117

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu sa-mi schimbati bucsele stanga+dreapta brat bascula fata cele mari     Cod 1K0407183E    daca este posibil fara a demonta consolele de pe masina Skoda Fabia 1,2 Htp

Vreau un pret si o programare.

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

topicul de service este de feed-back, nu avem voie sa raspundem aici,

va dam raspuns pe privat,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, va rog o oferta de pret pentru schimbare de bucse de bascula (cele mari) si bucsele de la bara stabilizatoare, si un numar de telefon pentru o programare. Masina este un Golf 4 2003 ALH hatchback.

 

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, va rog o oferta de pret pentru schimbare de bucse de bascula (cele mari) si bucsele de la bara stabilizatoare, si un numar de telefon pentru o programare. Masina este un Golf 4 2003 ALH hatchback.

 

Multumesc anticipat

 

ai mesaj privat, multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog nu mai cereti oferte de pret. Folositi PM

Este un topic de feed-back.

Modificat de taz21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un nou feedback pozitiv din partea colegului cu Megane-ul. Profesionalismul echipei isi spune din nou cuvantul, aspect dublat de calitatea lucrarilor executate (schimb distributie, bielete antiruliu, cap bara, revzie 15K, etc) dar si preturile practicate (atat la manopera cat si la piese). Azi am lasat si eu masina pentru revizie, inlocuit planetara, bielete - plus o verificare din "bara in bara" asupra tuturor aspectelor tehnice ce tin de directie, suspensie, lichide si ce o mai fi necesar. In mod cert voi fi la fel de multumit ca de fiecare data pentru serviciile prestate in acest service, dar voi reveni cu feedback dupa ce o ridic. 

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E normal ca la passat B6 sa "deschizi" motorasele etrierilor pentru a schimba placutele pe spate cu curent de la o baterie de 12 V din care tragi 2 fire si le "legi" la motorasul de la etrier? Am intrebat daca nu se desfac cu VCDS-ul, a spus ca merge si cu el dar sa stau linistit ca nu e prima masina la care face operatiunea asta...

 

Deci daca e in regula procedura, atunci lucreaza OK baietii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E normal ca la passat B6 sa "deschizi" motorasele etrierilor pentru a schimba placutele pe spate cu curent de la o baterie de 12 V din care tragi 2 fire si le "legi" la motorasul de la etrier? Am intrebat daca nu se desfac cu VCDS-ul, a spus ca merge si cu el dar sa stau linistit ca nu e prima masina la care face operatiunea asta...

 

Deci daca e in regula procedura, atunci lucreaza OK baietii...

 

ca principiu este acelasi lucru, daca se da cu vcds impuls prin sistemul electric al masinii, de la bateria masinii,

conform protocolului producatorului sau se merge pe scurtatura si se da acelasi impuls direct dupa cum ati vazut, 

 

nu stiu daca este de vreun ajutor faptul ca au inteles principiul de operare al franei electro-hidraulice sau faptul ca la noi la service nu s-a stricat nici un etrier (din care am adus suficiente pentru lucrari in alte service-uri) dar suntem de acord ca a fost un minus de imagine pentru care ne cerem scuze si la care lucram ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca lucrati la acest aspect, si parerea clientilor este importanta pentru dvs. iar aspectele semnalate vor fi remediate e foarte bine. Asta e de fapt rolul feed-back-ului.

 

O zi buna si sa auzim de bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu inca o apreciere pozitiva la adresa echipei (asta pe langa multele cu care m-am obisnuit, si de aceea simt nevoia sa impartasesc aceste opinii si altor colegi care sunt in cautarea unui service cu preturi decente, personal calificat si cu un management de invidiat). Pe langa problemele cunoscute si remediate de Ciprian, s-au mai descoperit si altele care urmeaza a fi remediate in perioada urmatoare (pe scurt s-au inlocuit bieletele antiruliu, cap planetara, suport motor si s-a facut revizia de 15K). Urmeaza a mai fi inlocuite un cap de planetara si flansele amortizoarelor. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

 

As dori un numar de contact pentru o programare, verificat directia pentru un passat B6.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

 

Am citit cateva pagini, dar nu am gasit adresa serviceului. Ma puteti ajuta cu adresa si un nr. de telefon pentru programare?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varciorova nr.9, sector 4 - in apropiere de Aparatorii Patriei si facultatea Spiru Haret

 

LE: sper sa nu se supere Alex ca am dat eu adresa service-ului.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat si eu pm-uri, multumim tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut as dori un pret pentru kit ambreiaj (disc - cu arcuri elicoidale daca se poate...+placa presiune + rulment de presiune +rulment ace) audi a4 b5 an 2000 motor 1.9tdi cod AJM serie WAUZZZ8DZYA120769

 

Dupa cum imi scrie un coleg cu aceeasi motorizare, codurile ar fi:

1.Disc ambreiaj: 038 141 032 PX
2.Placa de presiune: 038 141 117 EX
3. Rulment de presiune: 0B1 141 165
4. Rulment ace: 056 105 313 C

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut as dori un pret pentru

Multumesc.

 

 

ai mesaj, topic-ul e de feed-back, nu avem voie sa dam preturi aici, multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!