Jump to content

Service Volksparts - Linie ITP


volksman
 Share

Postare recomandată

salut alex...la service parca faceti si test de amortizoare?cat este pentru axa fata? merci

nu sunt multe testere de amortizoare in tara, deci nu avem nici noi unul dedicat,

ce se face este un test general de suspensie, dar daca iti gaseste acela ceva e cazul sa se vada si cu ochiul liber

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua...

Dupa o conversie de cutie, manuala cu automata si schimb de pompa de servofrana(tulumba), pedala de frana sta mult mai sus decat celelalte. Intrebarea mea ar fi daca se poate regla sa stea mai jos si cat m-ar costa?

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua...

Dupa o conversie de cutie, manuala cu automata si schimb de pompa de servofrana(tulumba), pedala de frana sta mult mai sus decat celelalte. Intrebarea mea ar fi daca se poate regla sa stea mai jos si cat m-ar costa?

Multumesc mult.

daca cei care au facut conversia nu au reusit o pozitie mai buna a pedalei in timpul montajului,

imi este teama ca nu te putem ajuta, intreaba-l pe mecanicul nostru luni

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara! Se poate un pret pentru un set ambreiaj + volant dubla masa (Sachs, Valeo, LUK) si manopera in service, pentru 1.9TDI cod motor ASZ? Mersi!

Modificat de robert03
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facut azi distributia (plus revizie si inlocuit un ventilator) la o Skoda Octvia (masina cu dedicatie :censur: :ninja: - stie Alex la ce ma refer) - lucrare impecabila atat ca pret cat si calitate si durata de executie. Toata lumea multumita.

LE: maine vine Renault-ul cu caseta de directie. Revin cu feedback dupa ce se va finaliza - cu toate ca in mod sigur va fi unul pozitiv la cum stiu ca lucreaza Ciprian & George.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facut azi distributia (plus revizie si inlocuit un ventilator) la o Skoda Octvia (masina cu dedicatie :censur: :ninja: - stie Alex la ce ma refer) - lucrare impecabila atat ca pret cat si calitate si durata de executie. Toata lumea multumita.

LE: maine vine Renault-ul cu caseta de directie. Revin cu feedback dupa ce se va finaliza - cu toate ca in mod sigur va fi unul pozitiv la cum stiu ca lucreaza Ciprian & George.

multumim si pentru rabdare Mihai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mutumita lui Ciprian, colegul cu caseta de directie a scapat de o reparatie inutila. Se pare ca problema nu era la caseta de directie, ci datorita existentei span-ului/ murdariei in vas. O sa vedem cum evolueaza situatia. Multumesc inca odata.

Apropo, maine mai este un Renault, dar de data aceasta cu directia - capete de bara, rulmenti, bielete, etc. Masina ajunge la voi asta seara. Cheers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mutumita lui Ciprian, colegul cu caseta de directie a scapat de o reparatie inutila. Se pare ca problema nu era la caseta de directie, ci datorita existentei span-ului/ murdariei in vas. O sa vedem cum evolueaza situatia. Multumesc inca odata.

Apropo, maine mai este un Renault, dar de data aceasta cu directia - capete de bara, rulmenti, bielete, etc. Masina ajunge la voi asta seara. Cheers.

:salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutii despre service-uri. Scopul acestei arii este schimbul de informatii intre membrii forumului, feedback pentru diverse service-uri, s.a.m.d.

Aceasta arie nu este una comerciala sau de prezentare de catre comercianti a activitatilor / serviciilor prestate.

Daca doriti oferte de pret le puteti cere pe PM sau in aria dedicata anunturilor.

Urmatoarele posturi off-topic vor fi sterse.

Modificat de taz21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar informatii si feed-back, restul pe pm sau pe topicul din aria comerciala pentru membri

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se pare ca ati mai reusit sa satisfaceti inca un client pretentios - un coleg cu un A-Classe (mai fusese inainte si cu un Renault si a decis sa revina). Ieri a adus masina azi am fost sunati sa o luam - reparata bineinteles. Mii de multumiri din partea lui Dragos ptr Ciprian si George.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Si eu sunt unul dintre clientii foarte multumiti de acest service. Am avut o problema la motor mai putin obisnuita (doua suruburi de la lagarele vilbrochenului rupte si cazute in baia de ulei) motiv pentru care la accelerare in sarcina aparea un huruit ingrijorator.

Dupa cateva diagnosticari gresite si piese cumparate inutil (tampoane motor, racord flexibil evacuare...urma catalizatorul :dry: ) am ajuns la Ciprian (multumita acestui forum si feedbackului dat de membrii). Desi nu s-a mai intalnit cu problema asta, s-a apucat cu rabdare de masina si a gasit buba.

Pentru cei ce tin la masina lor recomand service-ul atat pentru priceperea si meticulozitatea lui Ciprian cat si pentru preturile la piese.

Sunt bucuros ca am gasit un service la care ma pot duce fara grija de a fi pacalit cu piese cumparate si schimbate inutil.

In noiembrie ma voi duce din nou pentru ITP.

Mii de multumiri.Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna seara si in primul rand si sa aveti un an nou mai bun!! Acum despre problema mea. La un audi a4 2003 1.9 tdi 131cp iese greu din treapta 1 in treapta 2.Intrebarea mea este dc se poate face ceva si care este prima zi de lucru din an pt o diagnoza si o reparatie. Va multumesc.

Si daca este nevoie de programare pt asa ceva si la ce nr. de tel. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara si in primul rand si sa aveti un an nou mai bun!! Acum despre problema mea. La un audi a4 2003 1.9 tdi 131cp iese greu din treapta 1 in treapta 2.Intrebarea mea este dc se poate face ceva si care este prima zi de lucru din an pt o diagnoza si o reparatie. Va multumesc.

Si daca este nevoie de programare pt asa ceva si la ce nr. de tel. multumesc

multumim, La Multi Ani,

ai mesaj cu numarul de telefon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua. Va trimit o solicitare pe PM.. Multumesc!

Modificat de rulotistul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trecut si eu astazi pe la service , am schimbat distributia.

Tin sa-i multumesc domnului Alex pentru amabilitate si pretul foarte bun si domnului Ciprian-mecanicul- pentru profesionalism.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu multumesc lui Alex, de fiecare data am fost servit cu promptitudine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Multumiri din partea unui coleg care a beneficiat de inlocuirea pompei de ambreiaj. Ieri diagnosticat, azi rezolvat. Toata stima si apreciez disponibilitatea echipei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Revin si eu cu impresii pozitive dupa revizia obisnuita (ulei, filtre,etc.) si schimbarea de distributie efectuate ieri la Ciprian, un om de nota 11 din 10 din toate punctele de vedere; piesele au fost achizitionate de la Alex (volksman), si tin sa-i multumesc pentru rapiditate (si preturi mai mult decat OK).

Merci inca o data,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut

Cat ma costa sa imi schimbati si mie garniturile de la termoflot (racitorul de ulei) la masian din semntura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

sunt proaspat proprietar de Passat break 2009 2.0TDI 170; pana acum am condus doar masini apartinand companiilor unde am fost angajat si recunosc ca nu am stiut ce inseamna grija lor.Acum, odata cu prima mea masinuta, se schimba treaba asa ca va rog sa-mi trimiteti si mie un numar de telefon pentru o programare in service-ul Dvs.(sambata daca se poate) Ma intereseaza o diagnoza completa, identificare km reali si recomandare/efectuare schimburi necesare; ca idee cand am cumparat-o, am facut in Autovit un test complet cu 360 lei si mi-au spus ca totul este in regula, motorul scoate inca 167 CP (fara niciun fum) si toarce frumos.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OFFTOPIC: Sunt tare curios daca cei 167 CP au iesit la un Dyno test sau asa, dupa cat le arata lor in procente (din 170 CP au mai ramas 167 :)) interesanta afirmatie, dar daca nu e sustinuta si tehnic, cam degeaba) eventual au vazut randamentul motorului in procente.

Scuze Alex daca ti-am poluat topicu-ul, dar nu m-am putut abtine. BTW - intre samsari si anumite pers din Autotest exista ceva relatii de "prietenie".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut alex...la service parca faceti si test de amortizoare?cat este pentru axa fata? merci

nu sunt multe testere de amortizoare in tara, deci nu avem nici noi unul dedicat,

ce se face este un test general de suspensie, dar daca iti gaseste acela ceva e cazul sa se vada si cu ochiul liber

multumim

Cat costa acel test?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar off topic, Pronet.

Volksman, eu astept un raspuns daca se poate, daca sunteti prea ocupati, macar sa mai caut in alta parte.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar off topic, Pronet.

Volksman, eu astept un raspuns daca se poate, daca sunteti prea ocupati, macar sa mai caut in alta parte.

Multumesc

nu am voie sa raspund pe topic, este doar de feed-back, ai pm

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!