Jump to content

Retrofit la Generatia a III-a de Playere OEM (RCD310, RCD510, RNS310, RNS510)


doruiacovescu
 Share

Postare recomandată

Salut,

Pentru mine rcd este mult mai bun pentru ecranul care il are. Am vazut si rns-ul mic, si intr-adevar e mic. Display mare, vezi mai bine, butonezi mai bine. Si bluetooth am la fel, pe masina. Doarca nu imi afiseaza cine ma suna si mesajele. Dar in rest eu merg pe premiza ecranului mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, eu am BT Premium si imi afiseaza agenda, etc.. pe ecranul lui, deci ecranul mai mare este un plus, la mine.

 

acum, bibi alege ce ii place lui.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, eu acum am rcd510dar vreau sa trec pe un player cu intrare video. Navigatia ma indoiesc ca o sa folosesc pe romania, cd nu prea am mai folosit. Singurul avantaj pe care l-am luat in calcul a fost bluetooth-ul. Cred ca o sa merg tot pe rcd probabil nici mie nu o sa imi placa rns315

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar, daca iau bt premium o sa imi afiseze sau trebuie sa mai schimb ceva? Si premium este 9w7?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAac iei un Bt preminu, un 7P6 sau un 3C8 o sa afiseze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok ms.

Stai putin, eu am 3c8 035 195. De care 3c8 zici tu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3c8 035 195 este unitatea.... rcd 510.

 

BT-ul sa inceapa cu 3C8 xxx xxx sau 7P6 xxx xxx ca sa iti afiseze pe RCD

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaaaa. Scuze. Aveam poza pe tel cu seria si nu m-am uitat ca era poza la rcd de fapt :-D bt-ul il am ceva cu 1k0 parca. Ai dreptate. Ms de info.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot un RCD 510 cu intrare video doresc ca achizitionez imi place mult mai mult ecranul mare,plus ca un smartfone stie mult mai bine functia de navigare:)

Iar pentru functia de bluetooth chiar nu cred ca merita sa platesc cam 1000 lei in plus ptr un RNS510.

Am gasit un anunut pe olx care zice ca are un RCD 510 si este fabricat 2013-BOSH ecran led si intrare Video-pret 650 lei=se poate la pretul asta?

Cum se poate verifica informatia cu apartul in fata?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca are intrare video? Te uiti in spate si are trebui sa vezi o mufa galbena dreptunghiulara.

 

RCD510_Rear.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.

Ms ptr raspunsul prompt,nu am vazut vreodata o unitate data jos de pe masina si nu stiam exact cum trebuie sa arate in spate.

Cum vi se pare pretul=650 lei?

asta e:http://olx.ro/oferta/rcd-510-vw-original-cu-magazie-de-6-cd-uri-sd-card-touchscreen-2013-ID2zKYX.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAm asta e pretul lui. Sa-ti dea si codul PIN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rcd-ul 510 are display led?de exemplu la rns-uri dupa P e led

 

versiunea de rcd 510 3C8035195F 22-05-2012 ce display are normal???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Vreau sa imi  cumpar acest RNS http://olx.ro/oferta/rns-510-dedicat-vw-2014-ful-europa-inclusiv-romania-ID2gWkx.html#409765edf8 si am vazut in poze pe net ca nu prea se  potriveste bine... are cineva montat pe masina acest model? se potriveste fara sa mai ramana spatiu intre el si rama? va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca merge,am avut pe masina rcd 300 si canul cu litera A la sfarsit,el are C,ceva mai nou,diferenta intre rcd 300 si 310 este prea mica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Vreau sa imi  cumpar acest RNS http://olx.ro/oferta/rns-510-dedicat-vw-2014-ful-europa-inclusiv-romania-ID2gWkx.html#409765edf8 si am vazut in poze pe net ca nu prea se  potriveste bine... are cineva montat pe masina acest model? se potriveste fara sa mai ramana spatiu intre el si rama? va multumesc

 

se potriveste... dar e o replica, nu este RNS OEM... de asta se vinde la acest pret.

 

mai bine mai asteapta, mai pui niste bani si cumperi un RNS OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok .. ms frumos de sfat.. o sa mai strang si o sa cumpar un original

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor,

 

Am facut un upgrade de la RCD300 la RNS510 si initial era functionala; sigura problema care o detectasem era ca nu-mi citea un card SDHC; in schimb unul mai vechi il citea.

Am incercat de cateva ori sa activez VIM dar fara succes si intr-un final m-am hotarat sa fac un update de firmware.

Inainte de update aveam:

           -- Delivery part number: 1T0035680A

           -- HW-Version H04

           -- SW-Version 1020

Am cautat pe internet, pe diverse site-uri o versiune mai veche mai apropiata de versiunea mea si eram hotarat sa fac update la vers 1100 sau 1200 dar din pacate nu am gasit niciun link activ de pe care sa descarc versiunea asta.

Asa am ajuns sa descarc versiunea 5230 care aveam impresia ca e compatibila cu navigatia mea.

Am inceput update-ul de firmware la versiunea de mai sus; totul a decurs ok pana la sfarsit; nici o eroare in procesul de update.

La sfarsitul acestei operatiuni nu mai am sunet deloc; la radio se pare ca gaseste posturile, le vad in lista dar nu se aude nimic; DVD video le citeste, se vede partea video dar fara sunet; am verificat si functioneaza si VIM si-mi citeste si cardul SDHC care anterior nu-l citea.

Am tot citit pe forumuri dar inca nu am reusit sa inteleg daca se poate rezolva cumva si daca da cum.

As fi recunoscator oricui m-ar putea ajuta cu un sfat despre cum as putea face un downgrade sau...

Am atasat si o diagnosticare cu VCDS, poate reuseste cineva sa descifreze care ar fi problema.

 

Va multumesc frumos anticipat!

Seara buna,

 

 

 

Modificat de virgil09
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca o recodare si apoi un reset. CAm sus te-ai dus cu versiunea de soft, eu mai mult de 38xx nu puneam, aste e prima care stie de 3 partitii pentru harti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la rcd510 se poate face update de firmware?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!