Jump to content

Joc scaun sofer


MojoGaby
 Share

Postare recomandată

Am joc la scaun,in sensu ca daca ma imping in spate se misca.Dar jocul nu e la spatar din ce am vazut se misca undeva sub scaun unde este prins scaunul de acea sina.Si nu pot sa imi dau seama ce sa-i fac,e vreun surub acolo care trebuie strans?(o schema ar fi de mare ajutor)Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceeasi problema o am si eu...cand ma urc in masina misca scaunul pe sina...sper sa ne poata ajuta cineva :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceasi problema o am si eu la scaunul de la sofer iar cel din dreapta in timpul mersului zdrangane de numa mai ales daca sta cine in el i tot undeva de la sina.Din cate am inteles este o boala la Golf 3 pe mine ma dispera deja zdranganitul si nici nu stiu ce sa-i mai fac :D :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai baieti pe piciorul scaunului care culiseza pe sina este o piesa de plastic care in timp aceasta se subtiaza si de aici apar acele "jocuri" in scaun.Cautati in ETKA daca aveti posibilitatea codul acelei piese de plastic,va asigur ca se gasesc,si in 10 minute scapati de problema.Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E 3 milioane un interior de GTI (scaune + bancheta) . Eu zic ca scaunele le iei mai ieftin. Ce te mai chinui sa schimbi rotita aia din plastic ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Phun colegii cautau o rezolvare a problemei descrise de ei in nici un caz cat costa un interior de GTI...........si te intreb eu pe tine de unde stii tu daca asa zisul interior de GTI are piesele de plastic intregi? Ai fost total :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E 3 milioane un interior de GTI (scaune + bancheta) . Eu zic ca scaunele le iei mai ieftin. Ce te mai chinui sa schimbi rotita aia din plastic ...

... si 2mil un cap de planetara. alte idei ..?

si nu e nicio rotita de plastic... doar un plastic alb, dreptunghiular.

nu prea se poate inlocui/carpi. se gasesc la magazin sau sh.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai aberati, cu schimbat interiorul,cel mai probabil sunt de vina acele plastice care se inlocuiesc si costa in jur de 5lei bucata. Le-am schimbat eu.

Part number: 191881213435881203a se numeste "glide piece" sau ceva de genu.Daca doriti o sa fac si o poza cu una nou nouta pe care nu am schimbat-o inca.

Modificat de delfinasul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ziceam asa ca fapt divers mihuz si robert28 numai sariti asa de c*r ca n-am zis cine stie ce cumetrilor. Na ca le-a dat baiatu' raspuns la intrebarea lor. Cred ca ar fi bun de inchis topicul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Phun in primul rand nu am sarit de C*R cum zici tu,daca vroiai sa ii ajuti intr-un fel nu ii trimiteai la Dezmembrari ca sa dea 300 pe scaune,ci te puneai sa cauti Part Number de la piesa si sa le faci un bine...........dar daca cu atat ai putut sa ii ajuti...........toate cele bune..............

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe sina aia exista o piesa din plastic sau cauciuc cred. In lipsa ei scaunul se misca in stanga si in dreapta. E vorba de clema de langa cuiul ala de intra in scaun ( cel cu arc ). Aceiasi problema am avut-o si eu cu scaunele. In plus mai exista alte cleme de plastic prinse de suportii de la scaun, cei care culiseaza pe sina.

Daca nu stiti care va postez eu o poza maine. Salut !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- Foarte bun topicul. Si mie imi zdrangane ambele scaune fata si se misca stanga dreapta. Pe deasupra imi zdrangane si bancheta...nush de ce (a mea e fractionabila 1+2). Ceva idei in privinta zdranganitului banchetei si niste poze cu clemele care trebuie schimbate la scaune ar fi de mare ajutor. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezolvarea era in acest DIY, dar e din ce in ce mai greu sa se dea Search, asa ca mai bine se deschide topic nou pentru orice problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!