Jump to content

geamuri electrice


cosmin cautis
 Share

Postare recomandată

Salut are cineva schema penru geamuri electrice , mentionez ca am un g2 in 2 usi, 2 macarale electrice si 2 butoane cu cate 6 fire pe ele. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut are cineva schema penru geamuri electrice , mentionez ca am un g2 in 2 usi, 2 macarale electrice si 2 butoane cu cate 6 fire pe ele. Multumesc

Da cu ce nu te descurci ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca vrea sa stie cum face conexiunile dintre macarale si butoane si sa le alimenteze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca vrea sa stie cum face conexiunile dintre macarale si butoane si sa le alimenteze.

Exact, am montat macaralele, am adus firele de alimentare in masina. Chestia este ca am 2 butoane cu cate 6 fire, 2 macarale si cam atat. Tot caut pe net si nu gasesc nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact, am montat macaralele, am adus firele de alimentare in masina. Chestia este ca am 2 butoane cu cate 6 fire, 2 macarale si cam atat. Tot caut pe net si nu gasesc nimic.

Am gasit o diagrama, o sa o incerc si sa ii pun niste relee sa vad ce o sa iasa.

post-51272-1285511367_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi sa nu ai probleme cu alimentarea cu "+" direct de la baterie. Eu am avut surpriza de a ma trezi dimineata ploioasa cu geamul coborat. Folosisem atunci un buton de geam impulsionat de LOGAN. Dupa ce am mutat alimentarea cu "+" dupa contact nu am mai avut probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi sa nu ai probleme cu alimentarea cu "+" direct de la baterie. Eu am avut surpriza de a ma trezi dimineata ploioasa cu geamul coborat. Folosisem atunci un buton de geam impulsionat de LOGAN. Dupa ce am mutat alimentarea cu "+" dupa contact nu am mai avut probleme.

pai dupa contact e normal sa iei alimentarea "+". este cel mai sigur si mai safe asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Speram sa vina cineva cu o idee pentru un montaj cu releu care sa imi schimbe polariatea, nu as vrea sa bag direct prin buton pentru ca mi se pare consumul destul de mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal instalatia are un releu care e comandat de +contact si o siguranta termica ! Si mai departe e f simplu , exact ca si in schema ta ! Nu e nici o problema ca merge + direct pe buton , o sa reziste !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

poate sa imi spuna cineva daca se pot adapta macaralele electrice de golf 1 in 2 usi pe golf 2 tot in 2 usi? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

macaralele electrice de pe 4 usi, merg pe 2 usi? ma refer la cele pe fatza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Da merg !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!