Jump to content

macarale geam


john k
 Share

Postare recomandată

Simt ca inebunesc.Intr-o saptamana mi s-au stricat amandoua macaralele(cablu rupt).Am fost la un centru de dezmembrari si mi-a cerut 700.000 pe una singura.Nu vi se pare prea mult?.Avati habar daca exista si alt sistem decat cel cu cablu.?daca are cineva doua macarale la un pret rezonabil va rog ajutati-ma.Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

preturile la macarale noi variaza intre 560 de mii si 1 milion si ceva aici in bucuresti asa ca sfatul meu e lasa sh-urile in pace ca la diferenta asta de pret mai bine iei noi ! plus de asta investitia in macarale nu e una care sa o faci odata la 3 luni asa ca renteaza sa iei ceva calumea. din experienta personala (am avut geamuri manuale si acum am trecut pe electrice ) pot sa iti spun ca macaralele vechi au pacatul de a prinde apa si implicit rugina in mansonul prin care lucreaza cablul si exista marea posibilitate (intimplata mie) ca , cablul sa rugineasca si sa te trezesti iar in pom cu geamul, iar in cazul unor macarale sh nu ai cum sa vezi ce e prin manson. asa ca parerea mea este sa iei unele noi si cu asta basta ! mai exista varianta sa iti cumperi singur cablul sa manufacturezi cele 3 opritoare si sa il remontezi pe vechiul ansamblu dar este o varianta destul de migaloasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru G60:Mersi pt informatii.Sincer sa fiu am intrebat la un mag de piese cat e o macara noua si mi-a zis ca e in jur de 2 mil.Dar o sa mai caut poate gasesc ceva mai rezonabil.Apropo,se gasesc si electrice noi sau tot pe la second -handuri?

Tu de unde le-ai luat pe ale tale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu la 2 geamuri electrice am reusit sa le schimb sufa :huh: e al naibii de migaloasa treaba, daca gasesti la un pret rezonabil cumpara.....zic eu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce e aia sufa ??

scuzati intrebarea prosteasca!

<{POST_SNAPBACK}>

e acel cablu din otel pe care se monteaza "geamul"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat macarale noi .500 000bucata.Nu imi vine sa cred ca mi-au cerut 700 000 la dezmembrari.Nu mai calc pe acolo in viata mea.Mersi pt sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt subiectul de la manual la electric arunca un ochi pe celalalt topic deschis de Bizonul !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat macarale noi .500 000bucata.Nu imi vine sa cred ca mi-au cerut 700 000 la dezmembrari.Nu mai calc pe acolo in viata mea.Mersi pt sfaturi

<{POST_SNAPBACK}>

in bucuresti la benett auto 450000 buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

poti te rog sa te interesezi pentru un seat toledo din 1991 daca gasesc macarale pentru geamuri electrice? banuiesc ca se potrivesc si cele de la vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in bucuresti e o firma electronic tudor care aduce macarale electrice identice cu cele originale numai ca sunt fabricate in italia. ca termen de comparatie eu tocmai am comandat la ei o macara electrica de stinga fata cu 2 mil 600 (motoras + sina )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
poti te rog sa te interesezi pentru un seat toledo din 1991 daca gasesc macarale pentru geamuri electrice? banuiesc ca se potrivesc si cele de la vw.

poate e cam tarziu dar iti pot da un nr de tel0743336670.mircea.lucreaza la bennet auto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

unde gasesc si eu o macara de geam pt masina din semnatura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai oameni buni, io cred ca john k a cerut informatii despre macara pt pasatu lui din 98, noi i-am povestit de macarale de golf II....

Topicul asta nu ar avea ce sa caute pe sectiunea asta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai oameni buni, io cred ca john k a cerut informatii despre macara pt pasatu lui din 98, noi i-am povestit de macarale de golf II....

Topicul asta nu ar avea ce sa caute pe sectiunea asta....

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) mda, ai dreptate... I feel stuuuupid.... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
unde gasesc si eu o macara de geam pt masina din semnatura?

daca gasesti pe undeva macarale as fi si eu interesat,mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat macara electrica pentru seat leon din 2001 de la augsburg. 375 ron. era pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

daca mai stie cineva de unde se pot cumpara macarale electrice pt Golf 2 su seat sau mai stiu io ce minunatie sa dea un reply aici.. sau un pm daca e draguts.ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe Autokarma.ro pt macara noua(e in jur de 4mil) si Panreuss pt macara noua sau sh la tel.0213467491

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Doar cabluri pt macara la geamuri electrice, fara restul componentelor macaralei pe unde as putea gasi? Am un cablu rupt si nu as lua kitul de reparatie sau macaraua completa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

sal, acealeasi probleme dar la un golf 3 le am si eu, si anume un motoras merge cand vrea cand nu vrea(ce as putea face fara sa il schimb,...nu de altceva dar ma costa prea mult) si la alte 2 geamuri sau rupt cablurile si am incercat sa improvizez cu cv dar degeaba(am pierdut o zii intreaga:(((( si pe langa toate aste mai am o mufa de la un motorash care a ruginit si nu se mai face cotact (sau rupt dintisori)(adica mai p romaneste sau dus in pi... masi toate geamurile mele:((, stie cineva de unde as putea cumpara cele 2 cabluri? si o mufa? sau poate un motoras foarte ieftin? pt a le rezolva geamurile p spate care sunt cu bubele mici, multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!