Jump to content

Golf V - 2008


Calin.

Postare recomandată

Merci Lucian! Ii pun un 3.6 FSI si scap de 3 salarii pe impozit :))

Link către comentariu

Engine swap de pe un GTI sau un S3. Eu ma gandeam la alta dracie... Sa iau un S3 facut praf dar cu motor + cutie bune si tot ce e pe dedesupt si sa-mi fac Golful Quattro + motorul si cutia de pe S3. Stiu ca-i complicat, but i love a challange! Una peste alta ai o masinuta absolut superba si super frumos modificata. :D

Modificat de micnea
Link către comentariu

scuze de offtopic,

@micnea

o rabla se invarte pe undeva peste 5000 de euro.

in banii astia mai bine iti vinzi masina si iti cumperi un s3 sau un gti, second, bineinteles.

Link către comentariu

Felicitari pentru noile achizitii! Va arata demential cu CH 19" si KW V1.

Nu mai eram la curent cu topicul tau dar vad ca nu stai degeaba!

Succes in realizarea planurilor de viitor!

Link către comentariu

@Bogz, scuze de offtopic dar chiar te rog sa-mi arati si mie S3, dupa 2007, decent ca dotari si km, in 12-13 mii. Plus de asta provocarea este importanta. Sa cumperi o masina gata facuta nu are nici un farmec.

Ontopic. Calin, asteptam news. Bafta in continuare.

Link către comentariu

@Bogz, scuze de offtopic dar chiar te rog sa-mi arati si mie S3, dupa 2007, decent ca dotari si km, in 12-13 mii. Plus de asta provocarea este importanta. Sa cumperi o masina gata facuta nu are nici un farmec.

Ontopic. Calin, asteptam news. Bafta in continuare.

http://www.autovit.ro/audi-s3-C22439446.html

Scuze de offtopic

Link către comentariu

Kadettro, am zis decent, scuze inca odata de offtopic. Vorbim de masini sub 80.000km. Cel putin din punctul meu de vedere. Scuze inca odata de offtopic. Bafta Calinu.

Link către comentariu

Mai e unul cu 30.000km reali (vroiam sa schimb gti-ul cu el) la 16.500 negociabil din 2008, din pacate tuningul aplicat lasa de dorit ... Oricum ideea era ca decat sa bagi 7-8 mii sa faci un schimb cum trebuie de motor, mai bine vinzi si cu diferenta iei s3 sau gti ... Iar gti-uri de exemplu este plin pe autovit. Gata cu offtopicul

Modificat de Alex@Audi
Link către comentariu

Gata am spus! :)) e la latitudinea fiecaruia ce face cu banii...un proiect e challenging dar costisitor...suna bine, dar parca e mai safe si mai ieftin sa o iei 2.0 TFSI de la mama ei :D

Multumesc mult tuturor pentru aprecieri! Succes si voua in continuare :)

P.S. Eu nu as face un engine swap, nu ma tenteaza :P

Link către comentariu
  • 1 month later...

M.am apucat si am citit topicul asta de la inceput pana la sfarsit, frumoasa masina dar e pacat ca o vinzi. succes in continuare si sper sa pui la fel de mult suflet si ...bani si in viitoarea masina

Link către comentariu

dam cu banu'

+1 pentru GTI...

sper sa nu fie cu suparare pentru ca am dat cu parerea

Modificat de roberto87
Link către comentariu

TFSI e clar..A3 sau GTi

Inclin spre A3, intrebarea este va fi un S3 mai vechi sau un 2.0T simplu ? :lol:

Link către comentariu

Nu cred ca ma alatue stapanilor inelelor :)) Raman fidel VW momentan. Cel putin momentan asta am in gand :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!