Jump to content

Golf V - 2008


Calin.

Postare recomandată

Multumesc Soso! :) Mai jos de atat inseamna ca dispare daily din daily driver :)) Cat despre folie, multumesc pentru sfat Razvan. Si mie mi se pare ca o folie inchisa nu ar da atat de bine...ma gandeam sa pun 50% all-around, cred ca ar arata destul de bine :)

Link către comentariu

Da clar love :)))) multumesc pentru aprecieri :) mi-as dori sa fie mai jos pem fata sincer, dar deja o dau in altele asa ca momentan ramane asa cum este :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Nu am mai postat din nou de ceva vreme aici :D Masina a mai suferit ceva upgrade-uri de ultima oara de cand am postat. A primit frane de GTI (multumiri colegului si prietenului Dreadfull) si in ciuda diferentei mici de marime intre cele stock si acestea, diferenta este foarte sesizabila. De asemenea a primit una bucata short-shift (multumesc iceman86), de care sunt foarte multumit.

Din pacate a primit si o mica lovitura in fata :(, din cauza "respectului si civilizatiei" din trafic. Un "destept", cum imi place mie sa ii numesc, a facut dreapta in fata mea de pe banda a doua, eu fiind pe banda intai, fara sa se asigure si...poc. Nu e grav, e doar un pic de tinichigerie (bara, capota, grila), dar e multa alergatura...

Si cum investitiile nu se vor opri niciodata :)), am in plan pentru ea cum urmeaza : estetic, o buza fata de ED30 vopsita in culoarea masinii, pentru ca schimba simtitor aspectul; mecanic, m-am apucat sa caut o solutie pentru ambreiaj, si la primavara vreau sa umblu si la frane - discuri after-market, placute Ferodo, furtune metalice si lichid de frana probabil RBF660.

O sa revin si cu poze cand o sa am un pic de timp sa le si fac si cand o sa fie si masina curata ;)

Link către comentariu
  • 2 months later...

Foarte frumos g5-ul ,arata impecabil !''Mutarile ''estetice facute sunt de mare efect !Vad ca ai lipici la soferi neatenti !Felicitarile mele si drumuri fara incindente !

Link către comentariu

Multumesc mult mabial! Din pacate da, am avut ceva ghinion cu soferii neatenti, sper sa dispara acest ghinion. Masina a primit si folie pe geamuri intre timp, 80% fata-spate. Arata mai bine decat ma asteptam, nu e prea neagra asa cum credeam. Iar din interior este cu totul altceva. O sa revin cu poze curand :)

Era sa uit...multumita colegului Alex, masina va fii incaltata in primavara cu ceva ce incepe cu 19" si se termina in BBS CH :beer: :icon_cheesygrin: Thanks again!

Modificat de Calin.
Link către comentariu

Multumesc Radu! Si tu ai o masina superba si cu modificari de bun gust :) si tu ai si motorul corect :))

Link către comentariu

Foarte bine arata masina acum, pacat ca vrei sa vinzi jantele.

Ai putea incerca sa-i pui o antena shark, sau poate sunt prea setat eu pe mutarea asta :ceuameni:

In rest, un pic de folie si keep dubbing ! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Merci iceman007! Pai folia am pus-o deja...iar jantele le dau in favoarea a ceva mai mare, mai bun, si care arata mai bine(dupa parerea mea) :D

Link către comentariu

Hmm ceva care incepe cu BBS CH si se termina in 19" cred ca o sa arate fantastic pe golf. Dabea astept sa vina primavara sa vad:>

Link către comentariu

Galinutzu, le-ai luat deja:O:O Sa le stapanesti sanatos!! Nu are pile...doar se misca foarte repede cu geamurile jos cand e ceva:)):))! Ai grija de tine Calin.

Link către comentariu

Merci Soso! Intr-devar este riscant cu 80% fata-spate, dar merita riscul :D

Link către comentariu

Imi aduc aminte ca la CP intr-o seara, aparuse un golf alb cu BBS-uri care te-a lasat masca cum era lasat si cu CH-uri. Acum ti-ai indeplinit acea dorinta pusa atunci. Felicitari si grija mare la gropi ca un cauciuc face cat multe jante de 17"

Link către comentariu

Merci Razvan...ai sa razi, dar CH-urile sunt chiar alea care erau pe acel Golf :D Merci inca o data!

Link către comentariu

Soso, exagerezi :)) Ideea e ca intr-adevar, o sa am setup-ul pe care Vlad, colegul cu Golf-ul alb il avea atunci...KW variant 1 + BBS CH :D Tot ce imi mai doresc este sa am motorul corect pentru un asemenea setup...adica...benzina turbo - orice de la 2.0 in sus si are loc pe Golf :))

Link către comentariu

Pai strangi banuti si faci un swap. :D Pe partea estetica are tot ce trebuie...

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina...cred ca e unul dintre cele mai deosebita mkV vazute . Am si eu pe viitor intentia de a achizitiona un golf 5 2.0 tdi si vroiam sa te intreb daca ai avut probleme cu consumul de ulei la acest motor (dat fiind faptul ca in carte scrie ca poate consuma pana la 1L/1000 km). Consumul la mers 130/140 constant cum iti iese dupa chip la 170? Toate cele bune.

Link către comentariu

@circoloco - e o idee, vom vedea cum evolueaza lucrurile :D

@vladmury - merci mult pentru aprecieri! Consumul de ulei e ok, nici rau, nici bun. Intelre revizii completez o singura data 1L, in conditiile in care fac minim 30000 km/an. Consumul la 140, pe cruise control, este de 5.8 - 6.2, in functie de cat de incarcata este masina :) recomand motorul cu caldura, are potential...e doar putin cam galagios :D

Thanks again si numai bine tuturor!

Link către comentariu

II pui un 3.6FSI si ai scapat de probleme :blah_: .

Felicitari pentru noile achizitii.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!