Jump to content

Golf V - 2008


Calin.

Postare recomandată

Multumesc mult!! :) nu stiam cine se tot tine dupa mine :)) acum ca ai spus tu, e cazul sa fac public totul....am vopsit jantele gri antracit si am montat o noua suspensie - KW Variant 1 Inox :D pozele putin mai pe seara :D

Link către comentariu

Am doar doua poze momentan, o sa incerc sa mai fac maine :D

post-49779-0-98809300-1312154453_thumb.j post-49779-0-98952900-1312154459_thumb.j

Astept pareri :)

Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute. Cam joasa arata acum si trebuie mare grija pe unde o bagi. Cred ca se simte cam rigida iar pe denivelari nici nu vreau sa ma gandesc.

Link către comentariu
the_punkreas2003

Pt Chuck Norris nu conteaza, el zboara peste denivelari prin puterea mintii :))))

Caline, frumos frumos :) Dar nu o mai inchide la culoare, o sa ajungi sa ai masina tip dric :(

Link către comentariu

Fata se vede ok,spatele se vede cam nasol,parerea mea.adica cum vine cauciucul sub aripa.dar poate se mai poate ridica un pic...nu dati cu pietre.

Brgds

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri! Este intr-adevar rigida si dificila pe drumurile noastre, dar a fost un compromis pe care l-am acceptat avand in vedere avantajele :D

Link către comentariu

@Vali - parerile sunt impartite...mie asa imi place, cel putin momentan. Mai tarziu vom vedea :)

Link către comentariu

Desi masina din lateral este la nivel adica pragurile paralele cu pamantul eu iti sugerez ori cobori si fata inca 2-3 cm ori ridici spatele fiindca arata foarte urat asa fata de-un fel si spatele de alt fel...:P

Link către comentariu

Foarte tare! Jantele arata excelent iar suspensia este ce trebuie. Spor in continuare la modificari.

Imi place cum este reglata...sa fie masina dreapta, nu picata in bot cum este Golful stock.

Link către comentariu

In sfarsit cineva care imi impartaseste parerea - merci Andrei. Ce-i drept, poate nu e echilibrata perfect asa si posibil sa pierd la handling, dar mi-am asumat momentan toate aceste aspecte :) In orice caz, azi am refacut reglajele...fata a mai coborat cam 0,7 cm, iar spatele a urcat cam 0,4 cm - arata si mai bine :D o sa incerc sa o spal si sa ii fac poze cat mai repede :)

Link către comentariu

Asta am urmarit si eu cand am reglat suspensia la mine, sa fie masina dreapta. Pentru asta, trebuie sa cobori mai mult spatele decat fata, exact cum ai facut si tu.

O sa vezi ca daca pui 4 sau 5 persoane (greutate pe spate) nu o sa iti placa acest reglaj, vei simti ca nu ai aderenta suficienta pe fata. :icon_thumright:

Spor!

Link către comentariu

foarte frumoasa bestia:D nu ai probleme cu limitatoarele de viteza??

multa bafta si multi km fara reparatii!

Link către comentariu

Multumesc inca o data :) nu am probleme cu speed-bumps, le iau oricum foarte atent :D

Link către comentariu
the_punkreas2003

Arata mai bine acum ca i-ai saltat curul. :)

Link către comentariu

Am fost pasager la o tura cu masina si mi-a placut maxim :)

Nu mai scartaie nimic la viraje...si nici nu scoate pietrele de la riichi.

Link către comentariu

Merge bine kart-ul,precum si soferul.Acum,se cam cere data pe un circuit :icon_thumright:

Link către comentariu

Multumesc, multumesc :D @Alex - nu plec cu ea :) sper sa urmeze cat de curand un circuit :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

daca-i mai pui si folie inchisa pe spate deschisa pe fata ii schimba total aspectul. frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos, spor la bani si la modificarile dorite :)

Calin

Link către comentariu

Multumesc mult kalinu! O sa ma ocup si de folie, e demult in plan, dar nu i-am dat importanta pana acum :)

Link către comentariu

needs moar low:)) ca să parafrazez un forum American foarte drag nouă. Superb arată si superb stă pe drum. Ai grijă de d

Link către comentariu

Parere personala: nu ii pune foile. Dar daca chiar vrei, pune-o pe cea mai deschisa, uniform pe toate geamurile cat sa le dea o tenta si atat

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!