Jump to content

Golf V - 2008


Calin.

Postare recomandată

@Kostas - Corneliu Nourescu, unde e si masina lui Teff, daca nu ma insel

Modificat de Calin.
Link către comentariu

aoleu, e baiatul ala chel, mai micut asa, coleg de birou cu alt chel, 2 tampiti :( sunt pe stanga cum intrii si mergi drept

daca-l vad pe ala il alerg ...

Modificat de Dreadfull
Link către comentariu

imi pare rau sa aud cele intamplate calin,sper sa repari repede masina si sa iasa cum vrei tu

cat despre piesele comandate,si eu stiam ca se face comanda dupa sasiu,deci ai grija sa aranjezi inainte totul,sa nu te trezesti cu un golf normal,nemodificat :)

poate iti pui si faruri xenon oem,stiam ca ti-au dat batai de cap cele actuale

sa speram ca masina e pe maini bune,pana acum scoru e de 2vs1 in favoarea consilierului,lupta e stransa :P

cheers

beck

Link către comentariu

aoleu, e baiatul ala chel, mai micut asa, coleg de birou cu alt chel, 2 tampiti :( sunt pe stanga cum intrii si mergi drept

daca-l vad pe ala il alerg ...

exact. E foarte de treaba. S-a miscat repede :icon_thumright:

Link către comentariu

Si eu si TEFF ne avem foarte bine cu el. Am mers la el la recomandarea cuiva mai mare din PBN. Chiar nu imi pare rau. Cornel e cu VW dar consilierul meu Audi era in concediu asa ca i-am lasat-o lui. Oricum e de nota 20 omul.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Update - azi am aflat ce a iesit la reconstatare. Pe langa ce am enumerat legat de exterior mai sunt urmatoarele :

Fata stanga-dreapta : bascule, pivoti, fuzete, bielete, capete de bara

Fata dreapta : oala de la amortizor stramba, amortizorul stramb, planetara rupta

Fata : tragger, armatura, unul din radiatoare este putin afectat, doi senzori(nu am retinut exact care)

Pragul dreapta + stalpul pe care se prind balamalele usii din dreapta vor fii schimbate, mai exact taiat din ele si sudate parti noi.

Atat imi aduc aminte deocamdata. Astept acum sa vedem daca devizul se incadreaza in valoarea estimata a masinii, altfel masina va fii dauna totala...

Link către comentariu

Dauna totala inseamna GTI :D Oricum sper sa ti-o faci pentru ca ai facut destule la ea si esti de apreciat :icon_thumright:

Link către comentariu

Daca e dauna, nu stiu in ce se va transforma. Sincer, nu stiu daca vreau sa fie dauna :) Lupele le voi pastra si voi avea, cumva, xenon OEM dupa reparatie. O sa va tin la curent cu tot ce se intampla de acum incolo.

Link către comentariu

Daca iti iei faruri OEM, inseamna ca te-ai facut cu niste spoturi noi in camera :D. Ai aflat daca ti se despagubeste bara si eventual jantele?

Link către comentariu

Sanse mici daca nu au fost incluse,pozate,etc,in polita casco.altfel se inlocuiesc cu reperele oem conforme echiparii cum a iesit din fabrica.

Brgds

Link către comentariu

Masina se face pe asigurarea obligatorie... nu cred ca are relevanta daca are casco si poze in dosarul casco. Plus de asta mi se pare aiurea. Daca eu imi fac masina avion si respectivul o strica... sa mi-o aduca la starea initiala nu? Doar nu trebuie sa stie toate firmele de asigurari ce ai facut tu la masina. Plus ca sunt si piese OEM care vin cu factura deci nu magarii din fibra de sticla facute intr-un garaj...

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Orice asigurare iti va despagubi piesele cu care a iesit masina de la fabrica in cazul in care nu ai casco si pe upgradeuri.

Altfel,singura cale ramane chemarea in judecata a celui care te-a lovit,unde trebuie sa faci dovada pe baza de facturi si devize...iar daca de exemplu le-ai de pe forum,dezmembrari,etc,si nu ai bon,facturi,te numesti ghinionist cu g mare.

Off-topic: daca doamne-fereste te pocneste unul in far,pe tine,circoloco,o sa primesti un far oem nou nout,si toata frumusetea si munca ta va fi fost in van.

Brgds

Link către comentariu

Depinde, eu am avut un incident si am facut masina pe asigurarea obligatorie a aluia, afectata a fost janta, iar ei mi-au schimbat-o cu ce exista pe masina, nu cu ce vine echipata masina din fabrica !

Link către comentariu

Sper sa fie in continuare asa cum ziceti voi,ar fi bine pt calin,asta este si ceea ce isi doreste el,si sper din tot sufletul sa ma insel.

Detaliaza daca vrei,cazul tau,sa vedem daca este vreo chichita ce se poate folosi si pt calin.

Brgds

Link către comentariu

Va fi asa cum zice si H0lyBoy din ce am inteles, mai putin lucrurile home made sau cum spun ei...fara reper tehnic :)

Link către comentariu

Cu siguranta ca lucrurile "home made" nu se pot despagubi, dar totusi eu as incerca sa pulsez :) , daca mai exista factura pentru lupe, etc...merita incercat si vazut, totusi ai depus o munca acolo, te-ai chinuit sa ai astfel de faruri !...

In ceea ce priveste janta mea, nu prea a fost mare lucru, le-am explicat ca sunt puse dupa ce am cumparat masina si le-am adus o factura proforma, sa stie de unde sa comande si cat costa :D ! Atat ca am asteptat putin mai mult dupa ea...

Link către comentariu

Lupele au venit cu factura in colet. Daca nu cumva Calin a facut-o corneta si a tras dupa vrabii :)), poate dovedii. Astfel vei face rost de bani pt farurile OEM de care vorbeai. Calin nu te supara incerc sa mai destind atmosfera :P. Oricum speram ca de acum sa nu mai apara evenimente de genul pe forum iar tu sa iti primesti bara :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Nu va certati, nu are rost :) Toate piesele care sunt afectate pe masina vor fii inlocuite cu exact aceleasi piese, bara de gti, trager de gti, suspensie de gti ed30, etc.

Singurele repere care au facut probleme au fost farurile...

Link către comentariu

Da nu se cearta nimeni domle :D. Care a ridicat tonu pe aici?:P Ma bucur f mult ca ti-ai rezolvat problema :cheers:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!