Jump to content

Golf V - 2008


Calin.

Postare recomandată

nasol...tara e plina de cretini care au permise de pe la arges si mai nou s-au facut smecherii si in bucuresti ! Totusi traim in ROMANIA si asta ne ocupa tot timpul ! Imi pare rau...fierul sa face, bine ca voi sunteti Ok ! Bafta

Modificat de Msk
Link către comentariu

Cretini la volan sunt peste tot. Nu e Romania o exceptie. Sunt tari in care carnetul se ia dupa ce reusesti sa mergi 100m cu spatele....

Lasand offtopicul, fierul se repara. Bine ca toti cei implicati sunt ok. Caline, acum e momentul sa faci unele lucruri pe care ti le-ai propus :D:D:D

Link către comentariu

Kirkus ai drepate, cretini sunt peste tot, dar parca la noi sunt un pic mai multi :)) O sa vad ce reusesc din ce mi-am propus, acum ca s-a intamplat ce s-a intamplat...

Link către comentariu

Bai....si eu care voiam sa te sun aseara. Pare rau sa vad astea....Micnea face colectie de G5 la service.Si a mea intra curand. Bine ca sunteti voi sanatosi. Dupa cum spunea si el, masina si-a facut treaba sa va tina intregi! Daca ai nevoie de ceva da-mi un telefon. Nu ezita sa apelezi. Bafta si sa auzim de bine.

Link către comentariu

Ma doare inima cand ma uit la pozele alea. Bine ca sunteti sanatosi! Cei urat ca acuma incepe stresul, sa stai fara masina, service, piese, vopsitorie, accepturi de plata....Apropo unde avea RCA?

Link către comentariu

@lucian_90tud - nu mi-am propus ceva concret inca, dar sa vedem posibilitatile :D

@soso - merci mult pentru sprijin

@sebip - are RCA la Allianz, ceea ce e destul de incurajator...

Link către comentariu

Da stiu ca suna ciudat, dar macar e o asigurare buna, daca era la carpatica, la cum aveam masina, nu vreau sa imi imaginez cat stateam...

Link către comentariu

Acuma intr-adevar Allianz suna bine! Eu am patit exact ca tine anul trecut, si in orice service am mers, cand auzea de Allianz, faceau ochii mari! Nu am avut probleme la constatare, despre accept nici nu stiu, ca avea decontare directa cu service-ul!

Link către comentariu

salut caline, imi pare rau pt intamplarea ta dar e bine ca e doar atat :)

eu m-am obisnuit, asta e tara in care traim ...

incearca sa-ti faci rost de faruri acum :) (daca te agiti cred ca poti)

in rest .. nu cred ca o sa ai probleme cu ei. Bine ca nu te-ai lovit de o Carpatica

Modificat de Dreadfull
Link către comentariu

saracu` gtl :( bine ca esti sanatos

masina se repara, sunt de acord, numai sa o duci undeva bine de la inceput!

tin pumnii si pup calinu

Link către comentariu

Va multumesc Cezar si Sorana. Am dus masina la PBN, am incredere in cei de acolo. Se repara, sper sa fie la fel ca inainte oricum, sa nu am surprize :)

Link către comentariu

PAcat de munca depusa la masina. Oricum, bafta sa o faci asa cum vrei.

Link către comentariu

Din cate am vb si inteles eu de la el, reparatia se face pe obligatoria respectivei

Link către comentariu

Asa e, greseala mea :P dar aia la PBN ii comanda piese dupa seria lui de sasiu, deci nu ii vine bara de GTI

Link către comentariu

Intr-adevar, asa cum a spus si Circoloco, masina se va rezolva cu ajutorul RCA-ului doamnei care m-a lovit. Apropo de ce piese imi vor comanda...teoretic si legal, RCA-ul este obligat sa aduca masina la forma exacta dinaintea accidentului, acum ce o iese, om vedea :)

Link către comentariu

[limbaj nepotrivit]... :(

Ia faruri cu lupe, ca de acolo stim ce avem de facut sa le facem xenon OEM :D.

Modificat de BLiTZ
Link către comentariu

Salut,

Imi pare rau de ce ai patit, asta e, cum spune-au si altii, bine ca voi sunteti teferi. Cat despre asigurare, din cate stiu eu, acestia vor deconta piesele dupa seria de sasiu, vorbeste inainte sa comande piesele cu cei de la asigurari si dupa sa se comande piesele. Este bine sa ai facturile de la piesele modificate sa poti face dovada.

Succes.

Link către comentariu

Multumesc pentru sfaturi valix si danbby, voi vedea cum procedez. Momentan sunt si in plina sesiune si nu imi vad capul de treaba, abia azi cred ca reusesc sa ajung acolo cu un constatator...

Link către comentariu

Sper sa nu ai probleme cu piesele. Eu am avut un mic incident tot cu o domnisoara cu asigurare la Allianz si cei din service nu au vrut sa imi aduca piese de GTI (nu erau importante...suport far si bandouri) in loc de cele normale, ca sa nu le mai platesc eu cand am facut faceliftul.

Piesele au fost comandate dupa seria de sasiu in programul lor Audatex. Poate depinde si de service.

Link către comentariu

PBN lucreaza foarte bine cu Allianz :)

Relax, o sa fie bine :)

Masina este pe maini bune la Porsche Nord.

Cine e consilierul care a preluat-o ?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!