Jump to content

Vw Golf 1.9 tdi


golfix

Postare recomandată

mda autostrada noastra, lasa ca de la anu' o sa si platim sa ne rupem masinile in 2 la trecerile lor de nivel.

lasand astea deoparte e bine ca esti ok si nu a fost mai grav.

am patit-o si eu anu asta doar ca la mine a fost la viteza mai mica la mine era doar o gaura de 2 degete in talon.

numabi bine si bafta cu masina

Problema la mine a fost ca a mai rulat ceva distanta masina pana am oprit,iar janta a taiat anvelopa,oricum a oprit cineva care mergea in spatele meu,si mia spus ca dupa acea denivelare ( ciocarlia sau tanganu nu mai stiu exact) sa strambat cauciucu sau sa desumflat putin,viteza cu care am luat denivelarea ~210 km/ora,sa desumflat putin roata,am mai mers 1 km,timp in care am redus viteza pe la 160,roata desumflata se incinge foarte rau,de aici si explozia,cu putin timp in urma am mers pe o banda proaspat asfaltata,abia batatorisera aia zmoala ,deci probabil sau incins si mai rau cauciucurile.

Concluzie,cand e vorba sa se intample ceva rau,se pun toate cap la cap si tot se intampla :icon_thumright:

Link către comentariu

Vezi ca o sa mai adaugi cateva procente la warn, mai bine ai edita postul. Si parerea mea este ca esti destul de inconstient ca sa mergi cu viteza aia cu un Golf 4. Drumuri bune de acum fara incidente ...si mai ia putin piciorul de pe acceleratie. Daca explozia era la viteza aia, si nu mai franai plus evetualitatea in care ti se spargea si janta (acum fara suparare dar jantele tale nu le vad de o calitate asa mare ca un OZ care e facut sa suporte anumite forte si sa rulezi cu viteza aia linistit )?! :tuktuk:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vezi ca o sa mai adaugi cateva procente la warn, mai bine ai edita postul. Si parerea mea este ca esti destul de inconstient ca sa mergi cu viteza aia cu un Golf 4. Drumuri bune de acum fara incidente ...si mai ia putin piciorul de pe acceleratie. Daca explozia era la viteza aia, si nu mai franai plus evetualitatea in care ti se spargea si janta (acum fara suparare dar jantele tale nu le vad de o calitate asa mare ca un OZ care e facut sa suporte anumite forte si sa rulezi cu viteza aia linistit )?! :tuktuk:

Nu e prima data cand iau hopurile la viteza mai mare,dar acum asa a fost s fie,cu 1 luna in urma am pus aceste cauciucuri SH pe spate ,mea culpa. Jantele sunt ok stai linistit le am de 3 ani au mers fara probleme,iar vizavi de viteza ce te face sa crezi ca golful 4 nu este o masina pentru o asemenea viteza, imi cunosc masina,este ok din toate pct d vdr,suspensia isi face treaba,este foarte stabila,daca e sa o luam asa loganul nou 0km este sigur la 175 sau cat are el viteza constructiva?

Link către comentariu

Sincer nu, e masina de oras Loganul :). Legat de masina ta e ok ca e pusa la punct si ai incredere in ea insa tot sunt de parere ca a merge frecvent cu ea cu viteza aia... Drumuri bune in continuare :blush:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Sincer nu, e masina de oras Loganul :rolleyes:. Legat de masina ta e ok ca e pusa la punct si ai incredere in ea insa tot sunt de parere ca a merge frecvent cu ea cu viteza aia... Drumuri bune in continuare :icon_thumright:

Nu merg frecvent,mai am scapari. In general merg 130-140 autobandu

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!