Jump to content

Bora Edition


kicker

Postare recomandată

imi dau seama ca nu sunt de dat...ar fi pacat!

stiu ca pot pune, si chiar urmeaza, doar ca astea cromate sunt f rare, si daca se gasesc sunt f scumpe...

Link către comentariu

Le as da poate pe vreo motorizare TDI AJM sau ASZ ;) , mai insista cu cautarile, trebuie sa fie pe undeva si pt tine.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Si mai si ARL :icon_cool:

Intre timp am mai mesterit ceva, am revenit la panoul original de clima si colantat capacul de la scrumiera si manerele interioare.

Mi-a fost de mare ajutor tutorialul de la Muale cu scrumiera :beer:

03062012008.th.jpg

03062012007.th.jpg

03062012005.th.jpg

03062012003.th.jpg

Ma gandeam sa ii pun suspensie sport, am in garaj cele de mai jos, dar nu stiu cu cat coboara garda la sol, oare merita?

img3010du.th.jpg

Modificat de Kicker
Link către comentariu

daca drumurile iti permit,pune-i sport!

Modificat de Muale
Link către comentariu

I-mi plac foarte mult jantele tale(si eu caut modelul respectiv).Legat de faruri poti da mai multe detalii(pret,de unde le-ai luat,daca au lupa si daca is ok) si ca o recomandare,nu ar da mai bine cu o magazie de bord si un radio gamma?Oricum frumoasa masina,spor la treaba in continuare.

Link către comentariu

@redline Ai dreptate stii mai bine de la Bora Bora ce inseamna suspensie sport ;) .

Suspensia sport o voi monta daca gasesc si pt spate, nu vreau sa arate aiurea doar lasata de fata.

@neag Farurile le am luat sh, sunt de la userul nemtzalau ( parca asa are nicku) , de cand am pus xenon sunt multumit de lupe, fata de cele originale cu halogen e diferenta mare, singurul lucru care ma deranjeaza sunt niste fisuri pe farul din dreapta, asa le-am luat si intre timp au mai avansat, bine ca nu intra apa in el.

Jantele asa au fost pe masina, eu m-am plictisit de ele, magazia si radio-casetofon gamma am cautat cand am luat masina, stiu ca era mai aspectuos asa si are alta fidelitate dar nu am gasit atunci si am facut un compromis cu Pioneer mai mult pt mufa USB.

Ms de aprecieri!

@ Mr.M am desfacut folia de la display si am inversato.

Modificat de kicker
Link către comentariu

Daca arata bine jantele si vrei sa le vinzi sa ma treci pe lista :Driver:

Link către comentariu

Un ''experiment'' de weekend, lumini pozitii portocalii, din cate stiu pe fata ai voie cu lumini albe si portocalii.

img0669kd.jpg

Modificat de kicker
Link către comentariu

@IONUTBLV momentan le mai tin, dc intrebi crezi ca m-ar lasa fara talon? :)

redline m-am gandit si la asta dar momentan am alte planuri personale.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

De ieri Bora are un nou look la stopuri si semnalele de pe airipi:

img0684hf.jpg

img0690an.jpg

1948814840g.th.jpg

012144.th.jpg

19480.th.jpg

Modificat de kicker
Link către comentariu
  • Ioana a deschis acest topic

Dupa ce am avut alta Bora si alte masini de le-am folosit aceasta a ramas in garaj si o pastrez in continuare ca daily car.

Voi reveni in curand cu mai multe poze si modificarile aduse.

 

 

IMG_0330.JPG

Link către comentariu

Masina a primit un alt player, un Alpine cu BT la care i-am adaugat un microfon in plafoniera pt carkit.

Stopuri in stilul celor de Jetta GLI

Tempomat

Ceasuri bord immo3 cu tot ce se poate activa la ele

Pedale inox gen Audi TT

Cam astea imi amintesc acum

IMG_0601.JPG

IMG_0600.JPG

IMG_0597.JPG

IMG_0572.JPG

IMG_0570.JPG

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Colegii cu experienta in suspensii ce imi puteti spune despre aceasta reglabila din link ?

O data cu inlocuirea broastei de la usa soferului am aflat ca s-au mai ieftinit si exista si cu lamela metalica peste switch.

Link către comentariu

nu te complica cu suspensia aia,iti recomand niste arcuri eibach pro kit pentru inceput...costa cam 5 6 mil setu.

Link către comentariu

Arcurile acelea negre? de vin la kit? Acestea s-ar impaca cu amortizoare de la magazin de piese auto ce sunt prevazute pt suspensie sport de fabrica? ca si asa sunt cam uzate amortizoarele actuale.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
  • loghy a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!