Jump to content

Bora Edition


kicker

Postare recomandată

  • 2 months later...
  • 5 months later...

De curand masina a primit becuri faza scurta Blue Vision si un mic bonus leduri smd la numar.

Ma bate gandu sa vopsesc capacele de la roti gri graphite, pareri?

picture026ow.jpg

picture021hk.jpg

picture019vy.jpg

picture039ef.jpg

Modificat de Kicker
Link către comentariu
  • 1 month later...

Fata de banalele halogene e ceva diferenta, va urma xenon, am lupe si spalatoare la faruri deci vor fi cat de cat legale xenoanele :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Ieri am trecut la rotile de vara si pe langa asta masina a primit xenon 6000k pe faza scurta, trebuia de mult facuta modificarea acesta. Merita toti banii instalatia de xenon montata pe lupe.

Acum sa vedem daca isi va gasi alt proprietar masina.

img0224v.jpg

img0229hw.jpg

Tot ieri a implinit si un nr frumos de km:

img0216qk.jpg

img0225cg.jpg

Modificat de Kicker
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

este frumoasa plafoniera si lumina din masina. pacat ca este asa de scumpa...eu am obtinut un efect asemanator modificand-o pe a mea.

ce ai facut pana la urma cu schimbatorul de audi,ai montat?

Link către comentariu

Stiu ca poti obtine un efect similar modificand pe cea a masinii, dar imi place f mult modelul de W8, mai ales ca are si butoanele iluminate.

Schimbatorul acela de Audi il cumparasem cu ceva timp in urma dar nu a fost compatibil cu masina mea, era pt diesel, la mine e altfel la timonerie, apoi imediat l-am si vandut.

Modificat de Kicker
Link către comentariu
  • 1 month later...

Daca tot am avut liber astazi si afara a plouat, am zis sa fac trimurile in genul celor de Golf IV R32.

img0623kl.jpg

Link către comentariu

pai spune si cum le-ai facut. vopsea,colant.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am folosit folie Oracal si un uscator de par, la rama de la climatronic am mesterit mai mult pt ca are in interior colturile rotunjite, voi mai face si capacul de la scrumiera si manerele interioare de la usi.

Modificat de Kicker
Link către comentariu

Am terminat de colantat si manerele, urmeaza capacul de la scrumiera.

Trebuie sa fac cercetari :) la fata locului sa vad cum se scoate capacul acela, stie cineva cum se demonteaza? vreun tutorial?

Link către comentariu

scoti scrumiera cu totul si poti rezolva capacul fara sa il demontezi.

pt asta desfaci surubul vizibil si cu surubelnita plata ridici cele 2 cleme din margine. apoi ridici si tragi spre tine scrumiera. deconectezi cablul de bricheta si gata

post-66542-0-34527700-1337448353_thumb.j

post-66542-0-83471600-1337448364_thumb.j

post-66542-0-73734100-1337448410_thumb.j

Modificat de Muale
Link către comentariu
redline1619

salut Kicker,de ce ai ales verde? ai schimbat si alte leduri la interior sau doar asta de la climatronic?

Link către comentariu

Panoul acela il aveam prin casa de la o Octavia 1, ii voi schimba ledurile de la display cu unele pe alb, iar la butoane cu rosu.

Link către comentariu

deci e climatronic de skoda (al tau ce avea?) verde ce va deveni alb?

Link către comentariu

Da e de Skoda, al meu nu are nimic dar nu vreau sa il modific, iar cel de Skoda il aveam de mult timp prin casa si il tineam degeaba, verdele va deveni rosu la butoane si alb la display.

Link către comentariu

De unde ai cumparat autocolantul de la Oracle? Are pe el si textura aluminiului?

Link către comentariu

frumoasa rau , spor la treaba in continuare!

(imi plac mult ceasurile din bord...ce vrei pe ele? :wub: )

Link către comentariu

@rares v nu are aceea textura ca trimurile de R32, arata ca o vopsea metalizata, chiar scria la raftul magazinului de papetarie din oras de unde l-am luat '' Autocolant argintiu metalizat'' .

@florinpbv mersi, iti dai seama ca nu le vand:), cauta-ti pe la dezmembrari si pt golful tau, e usor de schimbat ceasurile de bord.

Link către comentariu
  • loghy a deschis acest topic
  • loghy a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!