Jump to content

Bora Edition


kicker

Postare recomandată

Stai linistit cu TA technix...

Depinde ce vrei, reglabila sau doar arcuri.

Reglabila= adio confort, posibilitatea de a o regla cum vrei si stabilitate la o suspensie buna nu tiganii.

Daca vrei reglabila pune Weitec, KW, H&R

Arcuri sport= mai pastrezi din confort, poti pune amortizoare stock, coboara destul si stabilitate ok.

Daca vrei doar arcuri sport pune: Eibach prokit sau Sportline ( astea coboara mai mult ) sau H&R, Weitec

 

Link către comentariu

Ma gandeam la reglabila in ideea sa o inalt pe perioada iernii, dar ma intereseaza si un minim de confort.

Despre Eibach prokit am mai citit undeva ca ar fi inegala garda la sol, iar despre celalte nu cunosc amanunte.

Link către comentariu

Eibach prokit am si eu...da nu coborat egal, fata a coborat mai mult...

Celelalte firme sunt cele mai bune.

Link către comentariu

Asa a coborat cu Prokit, eu nu am fost multumit ca imi statea prea ridicata de spate...asa ca am pus alte arcuri de la H&R pe spate, iar acum este egala.

Astea sunt arcurile de pe spate5iRc6jb.jpg20121020_171317.jpg

Link către comentariu

Multumesc de informatii, pana in primavara o sa caut variante de arcuri fata si spate prin dezmembrari, si poate gasesc ''un mix bun''. Ca sa iau seturi noi si sa le descompletez nu imi permit.

Link către comentariu

Eu am luat Prokit-urile noi am mers o perioada asa cu ele...am zis ca se mai lasa, dar de unde :)) dupa am luat H&R sh pt spate. Faza e ca trebuie sa ei acelasi model de arcuri ( progresive ) daca le combini ca o sa ai probleme dupa.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Daca o pui langa cea oem se vede diferenta, oricum important e sa imi placa mie, nu imi place neagra pentru ca plafonul si parasolerele sunt pe gri.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ceva util, tetiere ce se lipesc de bancheta, nu mai impiedica la vizibilitatea prin luneta, urmeaza sa le achizitionez si montez.

IMG_1667.JPG

Link către comentariu
  • 4 months later...

Ce varianta de suspensie ar fi mai ok?

Am de ales intre arcuri eibach + amortizoare oem sport

sau H&R arcuri + amortizoare

Ma intereseaza sa pot folosi si iarna masina cu suspensia sport.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
  • loghy a deschis acest topic

Am revenit cu noutati, am schimblat ledurile la ceasurile de bord si panoul de clima la colegul @ursachicatalin.

Acele am vrut ceva in genul R-line si zic ca se apropie de adevar.

Un aspect important este ca a folosit rezistente iar intensitatea este ca cea OEM.

IMG_2862.JPG

IMG_2865.JPG

IMG_3290.JPG

Modificat de kicker
Link către comentariu

nu e rau deloc! acele albastre in principal au iesit extrem de bine.

"foarte" OEM

Link către comentariu

Arata foarte bine ceasurile,au intinerit mult interiorul in combinatie cu volanul de generatie mai noua. 

P.S. Farurile nu bat cam sus?

Link către comentariu

Farurile zic ca sunt bine, nu am primit flashuri ca ar deranja, in foto erau la aprox 3 metri de acel zid, probabil deasta par ca ar fi prea sus.

Link către comentariu

Voi incepe reconditionarea motorului:

segmenti

cuzineti

tacheti

toate garniturile

simeringuri + alte maruntisuri

IMG_3411.JPG

Modificat de kicker
Link către comentariu

Motorul e ca nou acum, urmeaza sa ii fac rodajul si sa aleg un ulei bun pentru urmatoarele schimburi.

Posbil sa ii schimb farurile cu unele de la Depo sau am mai vazut ca exista si de la alt producator si arata exact ca  cele originale cu xenon.

Untitled3452.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!