Jump to content

Bora Edition


kicker

Postare recomandată

Bora mea:

Motor: 1.6i 16v AZD

Dotari: jante aliaj Montreal II, winter paket, climatronic, suport pahare fata/ spate, computer de bord, suport ochelari, cheie briceag.

Modificari aduse: cotiera fata, pin doors Skoda Superb, player Pioneer deh-4000ub si cam atat deocamdata.

Planuri de viitor: folie Llumar, pedale + footrest Audi TT, alte faruri si stopuri.

Astept orice sugestii, critici, etc.

imagine0056.jpg

Ghiciti care dintre cele 2 este a mea :blush:

Link către comentariu

Frumoasa Argintia ta :blush: Asteptam mai mutle poze, mai multe detalii si ceva planuri de viitor

Link către comentariu

Am revenit cu mai multe poze + o mica modificare facuta ieri, antena scurta home made :)

imagine0039b.jpg

imagine0055m.jpg

img0343hu.jpg

img0345lg.jpg

imagine0135f.jpg

Ma bate gandul sa ii montez un tips, modelul din link .

Modificat de Kicker
Link către comentariu
dorumarcatoru

De unde ai cumparat door-pinurile? Trebuie demontata fata de usa ca sa le pui sau se insurubeaza?

Link către comentariu

Nu le-am cumparat, am avut o Skoda Fabia Elegance la dezmembrat, fata de usa nu am demontat-o am folosit un patent iar pin-ul invelit in carton, cele de pe masina le am scos prin desfiletare iar cele de pe Skoda le-am presat fiindca aveau fileutul uzat si am folosit un mastic pentru a sta fixe.

Door pins vezi poate mai gasesti la Brady dealer Skoda, acolo am vazut acum cateva luni.

Modificat de Kicker
Link către comentariu

Nu-ti pierde semnalul antena pentru ca ai taiat-o? Stiu pe cineva care a facut la fel si cum iese din oras nu mai prinde nimic... Legat de tips eu nu l-as pune din simplul motiv ca va veni de sub bara. Un tips care sa dea bine trebuie scos prin bara prin decuparea acesteia. Parerea mea...

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Ai dreptate, doar in oras am semnal bun, oricum nu prea ascult la radio si cea a masini o am in garaj intacta.

Tips-ul inca sunt in dubii cu el, as pune o alta fusta la bara iar de decupat nu ma pricep asa bine.

Modificat de Kicker
Link către comentariu

Faci la cineva care se ocupa cu asa ceva... nu toate lucrurile le poti face tu. :blah_: Decupeaz-o pe cea care o ai pe masina, vopseste-o, pune-i 2 tipsuri si vei fi multumit :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am revenit cu doua mici modificari:

-montat suporti de numar cu vwforum

-schimbat farurile cu unele de la Sonar

imagine0128.jpg

imagine0126.jpg

imagine0127.jpg

img0340ll.jpg

Link către comentariu

Renunta la lumina din pleoapa farului, cred ca ar arata mai bine. Sa le stapanesti sanatos :icon_thumright: Si mai am 2 sfaturi: vopseste prelungirile, bandourile si lipeste nr cu banda, arata mai curat si mai putin incarcata

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Merci :icon_thumright:

La asta nu m-am gandit, chiar mi-ai dat o idee buna, o sa le desfac firele sau scot ledurile acelea de pozitie.

Prelungirile si bandourile de mult timp vreau sa le fac dar nu am gasit un vopsitor bun pana acum, saptamana viitoare o sa ajung la un service auto si o sa ma interesez acolo.

Numerele lipite cu banda inca sunt in dubii, stiu ca ar da mult mai bine si eventual sa sterg si marginea aceea neagra a numarului.

Modificat de Kicker
Link către comentariu

Scoti doar becurile. Sunt 2 fire si cu o mufa din cauciuc in care infigi becul si apoi il pui si pe el in gaura respectiva, dureaza 1 min. Nu ai pentru ce :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am urmat sfatul lui Circoloco si am scos ledurile de la pleoape si acum arata mult mai bine fara ledurile acelea aprinse, iar astazi am facut o mica ''tiganie" la masina :D stalpi colantati cu folie carbon 3D.

imagine0150.jpg

Modificat de Kicker
Link către comentariu

Salut, foarte frumoasa si ingrijita masina :icon_thumright: sa o stapanesti sanatos, multi km de acum incolo :Driver:

PS: Acelasi model de faruri il am si eu pe a mea :lol: poti pune o poza sa vad cum ar arata fara becurile acelea pe care leai scos?:D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Multumesc tuturor pt aprecieri!

Saptamana viitoare vreau sa ii vopsesc bandourile in culoarea caroseriei, la cele de pe usi mie teama sa nu rup ceva :)

@andrey moa ai facut modificarea la far cu ledul acela scos?

Modificat de Kicker
Link către comentariu
  • 1 month later...

O intrebare, cum se descurca farurile si daca nu sunt indiscret de unde le-ai procurat?

Link către comentariu

Farurile sunt ok, nu se aburesc si dau o lumina mult mai buna fata de cele originale, folosesc pe faza scurta becuri philips vision plus.

Le-am cumparat la mana a doua, noi gasesti intre 200-250 euro.

Modificat de Kicker
Link către comentariu
  • 2 months later...

Nu am mai scris de ceva timp pe aici, masina are de ceva timp roti de iarna care i-au stricat aspectul masinii :( , iar bateria cred ca necesita schimbare :frigbaitata: .

Stie cineva daca se potriveste fara vreo modificare scimbator de S-line pe masina mea?

sline.jpg

Modificat de Kicker
Link către comentariu
  • 1 month later...

Multumita lui Turbocip astazi am activat iluminarea ceasurilor de bord la punerea contactului.

Si un mic bonus, neon cu leduri in portbagaj ;)

picture399.jpg

picture394i.jpg

picture396.jpg

picture398.jpg

picture397.jpg

Link către comentariu
  • loghy a deschis acest topic
  • loghy a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!