Jump to content

Proiect VW Bora Coupe


TIR

Postare recomandată

Silvian91imAuto

Asa este. Un Golf in 3 usi (2 portiere + haion-porbagaj adica) exista doar in varianta scurta, hatchback, produs de catre Volkswagen si nu este considerat Coupe fiinca este hatchback, un coupe trebuie sa aiba in spate un porbagaj...sa zic mai babeste, care sa nu fie conectat cu habitaclul masinii. Asa ca daca unii vor un Bora sau Golf Coupe > isi fac! ca si colegu :icon_cool:. Nici Bora nu exista Coupe, doar in 4 Usi in varianta Sedan sau Break (Variant).

...

Modificat de SilvianDement91
Link către comentariu

hai cu poze ca murim de curiozitateee

orice poza este binevenita!! plsss

Link către comentariu

Legat de usi, am fost azi la parcul de dezmembrari de care ti-am povestit. E la iesire din Valcea spre Horezu. Are o usa lovita, exact cum iti trebuie tie. E usa dreapta. Cel mai bine sa dai o fuga sa vb cu el. Ai Pm cu numarul lui de telefon.

Spor la treaba.

Link către comentariu

care-i treaba cu proiectu?...stagneaza?

Asteptam poze..... :icon_thumright: :Driver: :rolleyes:

Link către comentariu

deja 10 pagini si peste 11 000 de vizualizari, e un proiect mult asteptat! :icon_thumright:

Link către comentariu

Scuzati mi-am luat o mica vancata si de aia nu am mai raspuns... maine ma duc sa fac ceva poze la masina pentru ca sunt progrese vizibile am vorbit cu baietii... cred ca in principiu saptamana asta o sa cam fie gata caroseria...

Link către comentariu

Un sistem de navigatie ceva? :Driver: Chiar nu are farmec fara un display acolo in bord... poate ii pui bordul de tt si o navi de audi :()

Link către comentariu

O ideea foarte tare!Astept cu nerabdare sa vad in ce stadiu ai ajuns cu proiectu.

Link către comentariu

Trebuie neaparat saptamana asta sa termin masina... cat se poate mai ales extriorul pentru ca v-a participa la o expozitie tuning... si am promis ca o sa vin cu masina cat se poate de forma finala:)

post-2516-1283111778_thumb.jpg

Cu ocazia asta va si invit la expozitie daca vreti sa va prezentati masiniile :Driver: ne cunoastem mai bine :(

Link către comentariu

e treaba serioasa, ai si termen limita. zici ca suntem la "Overhaulin" sau "Rides" :)). o termini la timp, ca ai ambitie!

Link către comentariu

Sunt foarte curios ce o sa iasa! :P Bafta!

P.S. Nu cumva trebuia sa scrie Bora Coupe Revealed? Vad ca scrie Reveled :))

Link către comentariu

1. Sergiu, bine punctat! :))

2. Bora aia din poza e de la unguri si fuge grav rau (+ ca are rotile alea superbe de Porsche).

3. Bafta multa TIR!

Link către comentariu

Afisul nu l-am facut eu si l-am primit aseara da si asa este e gresit :) de acuma mai greseste omu :cool: dar s-a corectat.

Intre timp noutati... a fost sudat plafonul... am facut rost si de usi deci cam miercuri caroseria o sa fie intregita... revin maine cu poze...

Modificat de TIR
Link către comentariu

Tavanul il faci negru? Ar de foarte bine. :P Chiar si fara trapa! :rolleyes:

Link către comentariu
Tavanul il faci negru? Ar de foarte bine. :P Chiar si fara trapa! :P

Rudi bineinteles :rolleyes: regulamentar plafon negru :rolleyes: oglinzi negre ca si cealata masina a mea http://www.4tuning.ro/masini-tunate-din-ro...-mica-4880.html si http://www.4tuning.ro/masini-tunate-din-ro...y-tir-6049.html

O sa fie aceeias culoare in contrast cu negru :D si o sa incerc sa fac rost de acelasi tip de jante :))

Link către comentariu

Fruuumos 500le! :P Frumoase OZ-urile! Ce sa mai zic domnle... totul e cu cel mai mare gust in materie de tuning. Spor in continuare sa vedem Bora Coupe-ul realizat!

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Chiar azi vorbeam cu un amic despre priectul tau. Cred ca e o senzatie super tare sa "te durigi" in-trun Bora Coupe stiind ca nimeni din tara nu mai are asa ceva. E totusi un unicat pe strazile noaste. :P V-a fi! Ma scuzi.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

am citit tot topicul si nu pot decat sa zic ca e curata nebunie ce vrei tu sa faci, ai ceva de potrivit la proiectul acesta in schimb ....jos palaria pt idee!!!

cred ca acest topic transmite deja foarte bine ideea de comunitate ..

toata lumea vine cu idei ajutor si suport!!!

Asadar take your time si rezultatul va fi pe masura!!!

cat despre piese scrie un mail la dancor.ro si daca au ce iti trebuie tie te pot ajuta si eu ca am frecvent drum in Ploiesti!

Spor!!

Link către comentariu

Multumesc pentru urari Iount... cred ca o sa pun un sticker pe masina proiect sustinut de vwforum.ro :) ca toata lumea ma ajuta...

Cred ca o sa apelez la tine pentru un credit de nevoie personale cu plata la prima pensie :) cred ca o sa am nevoie... pentru optiunile de interior.

Apropo am facut rost de toate piesele ce imi mai trebuiau si pe la interior... mai trebuie doar sa schimb bara fata cu una OEM astept inca.

Modificat de TIR
Link către comentariu

Am citit tot topicul cu mare interes, si vreau sa te felicit sincer pt acest minunat proiect.

Ps: m-am bucurat cand ai facut schimbul cu anorganix, dar din pacate mi-a trecut repede cand am vazut ca ai renuntat la frumusete de bara si la faruri......:)

Mult, mult succes!

Respect

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!