Jump to content

Proiect VW Bora Coupe


TIR

Postare recomandată

Confirm si recunsc, am avut si eu o parte din vina pt oboseala lui RedFighter: mi-a montat cablajul pt BC si Tempomat. Poate ai drum prin Arad si "te rezolva" si pe tine.

Link către comentariu

Cum am discutat cred ca o sa va fac o vizita in momentul cand masina o sa fie pe roti...

Intre timp azi am facut rost si de capacul de la rezervor...

Imi mai trebuie panoul de becuri la triple si am cam strans toate piesele necesare ca masina sa fie completa.

Link către comentariu

Rudi intrebare :)

Ce timpuri de leduri imi trebuie pe plafoniera W8 si pentru plafonierele din spate... a si pt numarul de imatriculare :)

Link către comentariu

PEntru plafoniera w8 ai nevoie de leduri de tip w5w (ca de pozitii), pentru spate si nuamr ai nevoie de leduri tip festoon de 36 mm (dar merg puse linsitit si de 39). Daca te intereseaza, te ajut eu cu astea . vb pe pm. :icon_thumright:

Link către comentariu

Eu mi-am facut singur cu led-uri Superflux, dar ca sa fie simpla treaba apeleaza la Luci, si iti pui led-urile in soclu original. Eu am taiat tot inauntru, a ramas doar carcasa si sticla. :))

Link către comentariu

Mi-am adus aminte ca am pe passat asa ceva in plafoniere :) si cred ca o sa le iau de pe el pentru ca eu o sa vand masina :D

Link către comentariu

Astazi ca sa mai completez lista de optionale am facut rost pentru interior de Cotiera si de gurile de aerisire de Bora :))

Modificat de TIR
Link către comentariu

Foarte bine! Sa ne tii la curent. Fiecare pas e important, oricat de mic. :cool:

Link către comentariu

Da momentan s-a dat cu mastic la sudurile din interior cum este facut si din fabrica...

Am o mare problema... pentru ca nu gasesc deloc usi de vw bora lovite... imi trebuie rama lor... si s-au cam oprit putin lucrarile...

Link către comentariu

am facut ceva poze dar nu sunt progrese reale... cand o sa am ceva progrese reale... o sa postez... pana nu fac rost de ramele de usi spate de la bora nu prea au ce sa faca baietii o sa se cam stopeze vreo 2 3 zile treaba... dar o sa faca alte lucruri.

Daca stiti usi de bora spate lovite le vreau eu

Link către comentariu

foarte tare ideea de a face ceva cu totul diferit! :) spor la treaba, bani multi si asteptam cu interes sa vedem cum iese toata treaba :)

offtopic: oare exista undeva in lume Leon 1M Coupe?! :)

Link către comentariu
Silvian91imAuto

Foarte Bun proiectul, dar din moment ce ai o fata valabila de golf de ce nu va fi Golf Coupe?...ar fi singurul din lume din cate stiu eu. Zic asta fiindca nu am gasit in topic unde spui ca vei schimba fata de Golf cu una de Bora/Jetta MK4. Numai Succese!

VeeDub in da Haus! :)

Link către comentariu

a spus mai in spate ca a facut schimb de fete cu un alt coleg de pe forum, dar acuma da farurile aftermarket de bora pe unele originale.

bafta cu proiectul tir!

Link către comentariu

@SilvianDement91 un topic se citeste de la inceput spre sfarsit nu invers... si fiecare post nu pe sarite...

Legat de faruri am facut schimb cu un coleg de forum... deci am rezolvat problema cu ele...

Inca este valabila BARA FATA de la ANX care o dau la schimb pe bara fata originala completa.

In continuare caut rame spate de usi de BORA

Modificat de TIR
Link către comentariu

@andrei_xp Nu prea ai cum pentru ca nu este nici Leon in 3 usi, ca si Golf in 3 usi. :biggrin:

Link către comentariu

Scz de off...Am si eu o intrebare: La ce va referiti voi cand spuneti ca nu exista golf coupe? Habar nu am si ma tot macina :icon_cool: :blah:

Ontopic: Super tare proiectul, mai rar asa ceva la noi...

Link către comentariu
Silvian91imAuto

:icon_cool: @tudy_cnu Producatorul Volkswagen nu a creat pana acuma o versiune coupe a modelului Golf, singura versiune creata pana acuma care se aropie de un coupe este Golf Cabrio, dar pana la urma si acesta este derivat din forma hatchback a Golfului, ca sa fie Golf. Ca nemtii sa aibe un sedan de clasa C au creat modelul Jetta(Vento=Jetta MK3; Bora=Jetta MK4), care impartea multe caracteristici cu Golful, acuma se zvoneste cum ca ar vrea sa creeze un Hybrid Jetta Coupe, arata ca Jetta MK6 pentru USA (care este dupa aprerea mea un A4 dubios-dar este pt USA nu pt EUROPA, deci foarte bine! ca la ei prinde asa ceva)

Cauta pe wikipedia "Coupe", te va lamurii siteul, banuiesc.

030404zvolkswagenjettac.th.jpg

On: Numai Bine cu proiectul si imi cer scuze pentru neatentie! :blah:

Modificat de SilvianDement91
Link către comentariu

Ahhh...deci sa inteleg ca de exemplu un golf in 2/3 usi, nu se considera coupe?? Intreb, va rog nu dati cu parul :icon_cool: :blah:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!