Jump to content

Martor ulei nu functioneaza si nu bip-aie


cmiron
 Share

Postare recomandată

Ai facut o diagnoza? posibil senzorul in sine sa fie defect sau firele pana la IC intrerupte.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut am si eu o prblema asemanatoare passatul meu din cate spun toti papa ulei eu nu cred deoarece nu scoate nici pic de fum.Insa problema e ca nu se aprinde nici o data martorul de la bord cand scade nici in mers nici pe loc. Sa fie ars ?? :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...
On 7/6/2011 at 12:06 AM, george734 said:

Va salut,

Am si eu o problema daca se poate un sfat v-as fi recunoscator.

Cand pun contactul mi se aprinde cateva secunde Oil Sensor Workshop.

Am schimbat uleiul, filtrul si senzorul de ulei cel de pe baia de ulei...rezultatul este dezamagitor .. tot se aprinde "Oil Sensor Workshop" am scos borna de la baterie ramane stins o perioda dupa care se aprinde din nou am incercat sa sterg eroarea cu VAG-ul si nu merge.

Poate sa ma ajute cineva va rog? Multumesc

Siguranța nr.5 de 10A poate fi o cauză

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut am un pasat b5.5 1.8 t din 2004  am facut distributia completă schimb de ulei filtre cand se încălzește motorul la 3000 --4000 rotații mi se aprinde becul roșu la ulei   am revenit la service i am băgat alt ulei am schimbat senzor deasupra la filtru i-am schimbat iar alt filtru pe teste ai da cv electric 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai da, ai da. La omul sarac (cu limba romana), nici boii nu-i trag.

Cand ai pretentii de sfaturi, macar spune ce eroare ai. Si n-ar strica nici putin studiu al limbii romane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!