Jump to content

aripi spate Vento


sergiu calin
 Share

Postare recomandată

Aripile spate ,cat si cele de pe fata au cam ruginit.Cum se schimba aripile pe spate si eventual unde pot sa gasesc niste aripi spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu aripile spate nu se schimba cu totul, dar se gasesc segmenti de aripa (numai portiunea din jurul rotii din cate stiu), se decupeasa aripa de pe masina, se sudeaza segmentul de aripa (nou), chit si vopsea si gata... Bine sunt mai multe etape din cate stiu, dar in principiu pe spate se inlocuieste doar segmentul de aripa, nu aripa cu totul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu stiu ca se gasesc si aripi cu totul..

doar parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arunca o privire pe autokarma, la nici o masina nu am gasit aripa spate intreaga in afara de golf 3 hatchback, doar segment de aripa. AICI gasesti la pozitia 16 segmentul de aripa, sa vezi daca te ajuta (daca este pt portiunea care iti trebuie tie), e un exemplu pt Golf 3, ca la vento nu au in lista piese legate de aripa spate, dar in mare e aceeasi portiune.

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

f@ne_tm multumesc pentru informatiile extrem de utile insa inteleg ca lumea nu prea a avut pb cu aripile spate la vento?

f@ne_tm puteam sa caut 3 luni aripi spate pe google si sa nu gasesc asa ca m-ai salvat!Stiu ce sa caut acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideea este ca aripa spate este de fapt parte din caroseria de baza (este sudata cu plafonul,portbagaj,praguri) si este cam mult de munca sa o schimbi in intregime, tocmai de aceea sunt de vanzare elemente partiale (denumite "tabla de reparatie").

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

stie cineva daca aripile fatza de vento difera de cele de golf 3 ? imi sta bara fatza putin "cracanata" si cel de la care am luat masina mi-a zis ca i-a pus aripi de golf 3 si de aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merg si la g3,dar sunt 2 modele de aripa pana in 95 si dupa 95.Difera din 95 doar locasul semnalului de pe aripa.

e acceasi aripa si pe g3 si pe vento

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina e din '92, nu stiu ce model sunt aripile, voi pune o poza cat de curand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e normal sa stea bara asa cracanata ? sau trebuie sa vina la nivel cu aripa..si cu grila aceeasi problema are vre-un sistem de prindere ceva ca sta tare aiurea. astept pareri

post-80371-0-15922800-1303909112_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebarea e: de ce a schimbat fostu proprietar aripile? daca le-a schimbat pentru ca a lovit-o frontal is slabe sanse ca elementele sa se mai aseze ca inainte, probabil bara ta sta aiurea pentru ca asa se prinde in suruburi. cativa milimetri de la bara, cativa milimetri de la aripile prost asezate si rezulta o ditamai crevasa intre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-ar putea bara sa nu fie aliniata bine fata de aripi.3 sa dai o fuga la un tinichigiu sa incerce sa iti alinieze toate piesele.e chestie simpla..doar 3 sa dea bara jos ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

data bara jos si realiniata pe pozitie..cam asta ar fi rezolvarea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da posibil ca bara sa nu fie prinsa bine de iti da diferenta de un centimetru si lufturile alea aiurea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!