Jump to content

Suport Hands free original/compatibil


alexebog
 Share

Postare recomandată

Am nevoie de adaptorul care se monteaza peste suportul din masina. Problema este ca cei de la skoda (indiferent de dealer) au doar adaptoare vechi pentru modele vechi de telefon si costa si f mult - aproximativ 9 milioane. Exista cineva care face suporturi compatibile pentru telefoane mai noi ?

Am atasat o lista cu adaptoarele pe care le pot aduce cei de la skoda - doar telefoane vechi. nu stiu de ce dar nu pot face upload. Ceva after market stie cineva? Daca exista cineva care are SH asa ceva sunt interesat de asemenea (in functie de telefonul pe care il pot pune in el).

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca skoda nu face nu cred ca poti cauta in alta parte decat la producatorul telefonului pe care il vrei , in lista de accesorii, desi nu cred ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Incearca sa cauti un adaptor bluetooth care intra in locul suportului de telefom. pentru passat exista sigur si la b5,5 si la 3c nu se poate sa nu fie si ptr skoda. Si asa conectezi orice telefon

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I-a legatura cu colegul nostru Al Bundy pentru ca el a instalat un sistem bluetooth original pe Skoda Octavia 2 si merge

cu orice tip de telefon compatibil cu bluetooth. Iesi mult mai ieftin decat daca o sa cumperi adaptor. Plus ca se

conecteaza la instalatia masinii (difuzoarele masinii, microfonul masinii) deci poti folosi butoanele de pe volan daca ai

sau butoanele sistemului audio. Personal la masina din semnatura folosesc sistemul bluetooth cu toate ca am si talpa

pentru adaptor de telefon in masina.

O seara buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am acel bluetooth dar am si "talpa" care arata urat acolo. vreau sa pun ceva (adaptor original) pe talpa aia.

De fapt problema mea (tacaneala mea) e urmatoarea. Daca e talpa acolo trebuie sa aiba adaptor pe ea (si telefon) sau sa nu fie deloc.

Daca o scot imi trebuie o piesa (plasticul de deasupra torpedoului) care sa fie intreg - in momentul asta are o gaura in el ca sa treaca firele pentru "talpa". Acel accesoriu nu il pot comanda pentru ca cei de la skoda (porsche) nu reusesc sa identifice codul de culoare corect. Finisajul masinii mele este carbon dar conform talonului ar fi un bej nu stiu de care. Adica risc sa-mi aduca pe comanda acel accesoriu si sa nu se potriveasca la culoare cu restul masinii.

Solutia la problema am gasit-o cumparand un adaptor care sa dea sens acelei "talpe". Stupid. I know.

Daca ma poate ajuta cineva cu acel adaptor sh sau nou la un pret acceptabil (nu 9 mil) sau sa ma ajute sa identific codul accesoriului ii sunt profund recunoscator (nu doar moral).

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa apare si pe masina mea, elegance 2008.

am tot decorul carbon si codul este 1Z1 858 418 A KK9 - Saiga (beige). Am unul desfacut pe undeva... o sa citesc codul direct de pe piesa si iti zic cum e....

Poate asta e descrierea decorului carbon. Oricum nu am vazut pana acum pe nicio O2 acel plastic bej sau ceva de genul...

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

carbon = saiga beige

daca este sigur asa pot comanda acea piesa cu codul de la tine. Tu nu ai acea talpa? daca nu o ai si imi zici exact codul de pe ea ma duc la reprezentanta si le dau codul si ar trebui sa fie cel mai ok asa.

Astept.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca topicul asta nu are nici o legatura cu titlul, sa il stearga careva si sa mute intrebarea domnului la coduri ca fiecare posteaza pe unde vrea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze ca discutia a ajuns aici. eu doream o solutie de unde pot sa iau acel suport de handsfree.... inca doresc o asemenea informatie... daca exista cineva care poate sa ma directioneze catre un asemenea suport astept informatia. pentru cine are de trimis un cod astept un pm sa nu poluam aici degeaba...

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am renuntat sa gasesc un asemenea adaptor.. il voi demonta si caut doar acel accesoriu care se potriveste la modelul fara talpa cred ca pot rezolva daca il demontez pe al meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!